Cyfra+HD

jarmalik

Member
Bez reklam
stereoman napisał:
czy mnie oczy mylą

mecz Manchesterów 16/9 i jeszcze może HD?????????

kto może niech potwierdzi!!!!!!!!!

Rzeczywiście, obraz znacznie lepszy niz na równoległym zwykłym Canal+ Sport, niby HD ale jakieś takie wyraźnie gorsze niż to co mam na innych kanałach HD. Może dlatego że to jest 720p? Poza tym gorszy jest dźwięk - o dużo niższym natężeniu, chociaż jest Dolby Digital.
 

Humax HDTV

New member
Aston 2 i Cyfra HD

w piątek pojawił się upgrade do modułów ASTON 2 na wersję 2.17, trzeba złąpać częstotliwość 12603 z ASTRY i tam załadować oprogramowanie (wkłądamy i wyjmujemy moduł na tym kanale i czekamy cierpliwie do 30 min), po takiej operacji mamy ASTONA 2,17 i na Humaxie HDCI-2000 oglądamy Cyfrę HD.
 

stereoman

New member
jarmalik

to może tylko rozgrzewka przed jutrzejszą ,oficjalnie pierwszą transmisją meczu Chelsea vs Arsenal?
miej oczy szeroko otwarte:D:D:D

pzdr
 

stereoman

New member
o takie info mi chodziło
kolega na sąsiednim forum tak napisał

http://**********.com/index.php?s=&showtopic=1713&view=findpost&p=27938


ar2
czy C+ to już HD???może pora już przenieść ten wątek na właściwe miejsce?:D

pzdr
 

jarmalik

Member
Bez reklam
Humax HDTV napisał:
w piątek pojawił się upgrade do modułów ASTON 2 na wersję 2.17, trzeba złąpać częstotliwość 12603 z ASTRY i tam załadować oprogramowanie (wkłądamy i wyjmujemy moduł na tym kanale i czekamy cierpliwie do 30 min), po takiej operacji mamy ASTONA 2,17 i na Humaxie HDCI-2000 oglądamy Cyfrę HD.

A po co aktualizować moduł skoro inne programy HD na tym module chodzą bez problemu?
 

jarmalik

Member
Bez reklam
Właśnie obejrzałem mecz Chelsea - Arsenal w Cyfra+ Sport HD. Było nieźle, ale obraz był bardzo dobry tylko na zbliżeniach, dalszy plan jednak był nieco gorszy niż na innych kanałach HD. Może za silna kompresja? Szkoda, bo jak człowiek już zobaczy coś lepszego, to gorsze jakoś trudno przyjąć:( Oglądam to na HUMAX-ie 2000 z modułem T-Rex. Na Astonie obrazu nie ma (jeszcze go nie aktualizowałem - chociaż tego nie rozumiem dlaczego trzeba go aktualizować). Teraz leci jakiś film animowany w HD (chyba Sierżant Dolot) niby jest to HD, ale jak sobie przypomnę Kota Garfielda w HD na Pr***e to już nie wydaje się to takie ładne. Garfiled i Aleksander które oglądałem na Pr****e wyglądały niemal jak trójwymiarowe! Było to coś niesamowitego! W sumie jestem trochę zawiedziony.
 

stereoman

New member
dzięki za trochę rozczarowujące info/jakość obrazu/
a orientujesz się jaka jest różnica w parametrach przekazu C+HD i P****re?:p
zauważ jednak,że 720 p/sport/ różni się od 1080 i film na P****re

co ty na to?

a może na odbiorniku dedykowanym przez C+ będzie lepiej???

pzdr
ps
na sąsiednim forum były fotki z pierwszego przekazu meczu Ligi Mistrzów na platformie n
jakbyś je odnalazł i zobaczył jakie są różnice in minus a może plus z tym co widziałeś
 
Ostatnia edycja:

jarmalik

Member
Bez reklam
Humax HDTV napisał:
w piątek pojawił się upgrade do modułów ASTON 2 na wersję 2.17, trzeba złąpać częstotliwość 12603 z ASTRY i tam załadować oprogramowanie (wkłądamy i wyjmujemy moduł na tym kanale i czekamy cierpliwie do 30 min), po takiej operacji mamy ASTONA 2,17 i na Humaxie HDCI-2000 oglądamy Cyfrę HD.

Dwa razy próbowałem i nic. Mógłbyś to dokładniej opisać?
 

Humax HDTV

New member
ładowanie softu do astona jest kapryśne, trzeba próbować,poza tym wyłaczali więc kolejno:
1.wchodzisz w programowanie kanałów wyszukujesz częstotliwość 12603 z ASTRY, zapisujesz kanały na liście.
2.Kanały nowo zapisane naogół pojawiają się na końcu listy wybieramy z nowo dopisanych kanał o nazwie Technisat ...cośtam 50
3. Na tym kanale wyjmujemy moduł i zostawiamy na godzinkę, jak się nie uda powtarzamy
4. w czasie programowania nie przełaczamy kanałów, nie wyłączamy tunera, nie odłaczamy anteny, nie właczamy innego tunera podłaczonego do tej samej instalacji
5. moduł jak się programuje to w menu modułu (wejście przez medu złacza CI w odbiorniku) w wersji oprogramowania pojawia się 2.r0 albo 2.0r zamiast tego co było, jak moduł skończy pojawi się 2.17 i będzie OK,

Jak się nie uda spróbuj na innym odbiorniku, to ładowanie czasem chodzi dziwnie.

jarmalik napisał:
A po co aktualizować moduł skoro inne programy HD na tym module chodzą bez problemu?
na astonie bez upgrade nie chodzą żadne programy HD, najwyżej możesz oglądać niekodowane bo w tym nie bierze udziału moduł aston
 

stereoman

New member
no to po troszkę puszczają farbę:D

http://media2.pl/media/15692,liga,polska,i,nowe,kanaly,w,technologii,hd.html

Liga Polska i nowe kanały w technologii HD


tagi: Cyfra Plus, Canal Plus, HD, HDTV, sport
Cyfra_Plus.gif
Latem abonenci Cyfry+ będą mogli oglądać mecze Orange Ekstraklasy w technologii HD. Powiększy się także oferta kanałów emitowanych w tej technologii. Prezes Canal+ Cyfrowy poinformował także, że liczba abonentów Cyfry+ przekroczyła 900 tysięcy.

Cyfra+ goni swojego największego konkuretna - Cyfrowy Polsat, który kilka tygodni temu przekroczył liczbę miliona abonentów. Na dzisiejszej konferencji prasowej Arnaud De Villeneuve, prezes Canal+ Cyfrowy, poinformował, że liczba abonentów cyfrowej platformy telewizyjnej Cyfra+ przekroczyła 900 tysięcy.

Dobre informacje dla fanów sportu. W ciągu najbliższych tygodni Canal+ podpisze prawa własnościowe wozu transmisyjnego obsługującego technologię HDTV. Już latem będzie można oglądać pierwsze mecze Ligi Polskiej w tej technologii, z kolei w grudniu i styczniu technicy Cyfry+ przejdą odpowiednie szkolenia.

Dodatkowo Canal+ podpisał umowę na prawa do pokazywania transmisji spotkań Ligii Włoskiej w HDTV, a przez trzy następne sezony widzowie Canal+ Sport będą mogli śledzić mecze w ramach Ligii Angielskiej, także w technologii HD.

Pakiet HDTV w Cyfrze+ będzie kosztował 15 złotych, a abonenci Cyfry+ kolejnych programów nadawanych w technologii HD mogą spodziewać się już w czerwcu przyszłego roku. Na razie nie wiadomo jakie będą to kanały. Nieoficjalnie mówi się m.in. o National Geographic.

Przypomnijmy, że sportowe transmisje Canal+ w wysokiej rozdzielczości dostępne będą na antenie Canal+ Sport HD. Do obioru programów w wysokiej rozdzielczości niezbędny jest przystosowany do tego standardu dekoder. Nowy dekoder HD (Philips DSR 6201/91) dostępny będzie w ofercie na własność (w cenie 699 zł) lub w dzierżawie (opłata aktywacyjna 299 zł, bez opłaty miesięcznej).

Gdzie dekodery?Czemu p.Vileneuve nic nie powiedział?

:confused::confused::confused::confused::pCoraz ciekawiej się robi
 

Humax HDTV

New member
problem tylko w tym że tych PHILIPSów nie ma bo fabryka ledwo produkuje dla Francji, mieli zamiar wystartować HD za pół roku żeby nie było równocześnie i żeby się produkcja wyrobiła, ale ich konkurencja pogoniła i teraz mają zadyszkę. Zresztą w krakowie na SatKraku widziałem tego PHILIPSA, jest tylku ciut mniej brzydki niż mediasaty. Wolę sobie oglądać Polsat i Cyfrę w jednym odbiorniku, więc nie czekałem i mam 2 moduły w Humaxie. Jak Polsat ruszy z HD nie będę musiał kupować nic nowego. Ostatnio doczytałem, że mają zrobić upgrade softu do HDCI2000 na EPG cyfry, bo to jedyny minus który jeszcze został.
 

stereoman

New member
pewnie wszyscy czytali:D,a dla tych kilku,którzy przegapili to info
http://www.satkurier.pl/?cyfra+/&kat=44&id=35155
o tym jakie były przygotowania do wprowadzenia C+HD.
Facet mówi,że w ciagu roku może być 100 filmów HD.Najpierw pomyślałe,że to nędzota,ale tak naprawdę to ja NA PEWNO tyle filmów w tv rocznie nie oglądam,czyli wystarczy:lol:
Włączyli Cinemax2...........fajnie.

ps
Mały ruch tutaj,to może zamknąć temat?Satkurier wystarczy?:cool:
 

Humax HDTV

New member
bo przy dyskusji o sprzęcie zapomnieliśmy, że tak naprawdę to chodzi o oglądanie telewizji dobrej jakości z dobrą treścią a nie chodzi w tym tylko o sprzęt.
słyszałem że koło wiosny ma się pojawić w Cyfrze więcej kanałów HD
 

gregorp

New member
Humax HDTV napisał:
problem tylko w tym że tych PHILIPSów nie ma bo fabryka ledwo produkuje dla Francji, mieli zamiar wystartować HD za pół roku żeby nie było równocześnie i żeby się produkcja wyrobiła, ale ich konkurencja pogoniła i teraz mają zadyszkę. Zresztą w krakowie na SatKraku widziałem tego PHILIPSA, jest tylku ciut mniej brzydki niż mediasaty. Wolę sobie oglądać Polsat i Cyfrę w jednym odbiorniku, więc nie czekałem i mam 2 moduły w Humaxie. Jak Polsat ruszy z HD nie będę musiał kupować nic nowego. Ostatnio doczytałem, że mają zrobić upgrade softu do HDCI2000 na EPG cyfry, bo to jedyny minus który jeszcze został.

Degustiubus non disputantum est.

Dla mnie Humax jest ciut mniej brzydki od zużytego pudełka zapałek.
Natomiast nie da się ukryć że ma trochę więcej możliwości od philipsa.

Co do tego czy są dostepne czy nie to dość ciekawe ale byłem dzisiaj w kilku punktach i były-fakt, nie były to może zastraszające ilości ale były.
Więc to nie do końca tak że ich nie ma.

P.S. Wypowiadam się za Warszawe i okolice-nie dyskutuje na temat innych miast.
 

Cavallino

Banned
jarmalik napisał:
Właśnie obejrzałem mecz Chelsea - Arsenal w Cyfra+ Sport HD.

A czy ktoś kto ma dostęp może opisać czy jest różnica w programie między Canal+ Sport i Canal+ Sport HD?
Czy to dokładnie te same audycje, a różni je tylko tryb nadawania?

Względnie czy na Canal+ Sport HD WSZYSTKO jest nadawane w 16:9?
 

machu

New member
W C+ Sport HD idzie dokładnie to co na kanale Sport. Jeżeli oglądasz C+ Sport i widzisz znaczek '16:9' to wtedy na HD idzie też 16:9...czyli w większości idzie 4:3.

Tylko raz widziałem przekaz HD z meczu Premirship...i cały czas mam nadzieję że to nie było HD. Jakośc była całkiem przeciętna, a porównanie z meczem ligi mistrzów oglądanym na n wypadło blado.
 

Cavallino

Banned
machu napisał:
W C+ Sport HD idzie dokładnie to co na kanale Sport. Jeżeli oglądasz C+ Sport i widzisz znaczek '16:9' to wtedy na HD idzie też 16:9...czyli w większości idzie 4:3.

Na kanale HD też idzie materiał 4:3?
No to są jakieś jaja - co to za HD?

Czyli gdy TV ma matrycę PAL (sharp p55) to po podłączeniu tunera HD nie będę widział żadnej różnicy między C+ Sport, a C+ Sport HD?

Ciekawe czy chociaż jakość obrazu przez component lub hdmi będzie lepsza niż po rgb?
Bo jeśli nie, to szkoda nawet kasy na kabel hdmi, Cyfra do swojego tunera go zapewne nie doda.
 
J

Judash

Guest
Cavallino napisał:
Na kanale HD też idzie materiał 4:3?
No to są jakieś jaja - co to za HD?

Czyli gdy TV ma matrycę PAL (sharp p55) to po podłączeniu tunera HD nie będę widział żadnej różnicy między C+ Sport, a C+ Sport HD?

Ciekawe czy chociaż jakość obrazu przez component lub hdmi będzie lepsza niż po rgb?
Bo jeśli nie, to szkoda nawet kasy na kabel hdmi, Cyfra do swojego tunera go zapewne nie doda.

TV LCD+tuner HD+HDMI= super jakosc pod warunkiem, ze material bedzie super.Na C+sport HD leci to samo co na C+sport tylko lepszej jakosci.!6;9 to podobno standard na tym kanale jest lub bedzie niebawem.
 

maszek

New member
Bez reklam
Panowie, zachciało mi się HD w C+ i to co mnie spotkało (a jeszcze się nie zakończyło) powala z nóg:(
O 10:00 dzisiaj zdałem Mediasata, czekałem na tuner Humaxa trzy godziny, jak dowieziono tuner i wstawiono moduł C+ z moją kartą, to... od tamtej pory karta aktywuje się na kanał 18 czyli sport HD:D
Co ciekawe, aneks na HD dotyczy: dzierżawy lub zakupu tunera Philips HD lub zakupu modułu CAM Cyfry Plus. Wygląda na to, że właściciele tunerów HD z modułami innymi niż CAM nie będą odbierać HD w C+.

ps jak się już uporam z problemem to opisze wszystko w watku dot. dekoderów C+
pozdrawiam HD Maniaków;)


potwierdzam: canal sport HD na Philipsie HD leci w 4:3 a sam tuner to ogólnie mówiąc nieporozumienie !!!
 
Ostatnia edycja:
Do góry