Cyfra+HD

awujotka

New member
Bez reklam
U mnie na stareńskim Philipsie 3010 też pojawił się kanał 18 Canal+Sport HD (czarno). A Cinemax2 na którym kanale się zgłasza? Bo 29 nie ma, a Cinemax jest na 28, potem przechodzi od razu na 30 Eurosport.
 

sponn

New member
A ja dochodze do wniosku ze jednak oferta Cyfry robi sie bardzo interesujaca w porownaniu do N-ki. Szczerze powiem ze czekalem na debiut N, ale z zasady nie kupuje "kota w worku". To co widze powala mnie na kolana - tylu niezadowolonych ludzi na raptem 45 tys. uzytkownikow to chyba nikt sie nie spodziewal. Nie sa dotrzymywane zadne terminy (MGM HD caly czas nie ma i nie wiadomo kiedy bedzie - mial ruszyc na poczatku grudnia), nie wiadomo co bedzie w VOD.

Tymczasem Cyfra poszla po rozum do glowy i rowniez bedzie w HD. CO prawda za komfort + paczka Canal trzeba zaplacic 70PLN ale i tak mamy o wiele bogatsza oferte programowa - szczegolnie jesli chodzi o sport i (przynajmniej na dzis) filmy. Ale z filmami to jeszcze moze byc roznie. Zalezy co bedzie w VOD i MGM HD.

To jeszcze zapytam...
1. Czy ktos orientuje sie jaki tunerek mozna zakupic pod to HD cyfry (raczej wolalbym cos zewnetrznego a nie dedykowanego boxa) - najlepiej z HDD lub mozliwoscia podpiecia HDD pod USB.
2. Czy ktos orientuje sie na ile zawiera sie umowe z cyfra w tej promocji -25% przez 12 miesiecy - na rok czy na 2 ?
 

stereoman

New member
maszek

to ja wiem,że tak jest na starych tunerach C+,
ale na Humaxach czy czymś podobnym??
na sąsiednim forum ludzie coś widzieli,a ja tutaj pytam:p

pzdr
 

maszek

New member
Bez reklam
stereoman napisał:
maszek

to ja wiem,że tak jest na starych tunerach C+,
ale na Humaxach czy czymś podobnym??
na sąsiednim forum ludzie coś widzieli,a ja tutaj pytam:p

pzdr

Stereoman, jak zacząłem wątek http://hdtv.com.pl/forum/showthread.php?t=9725 o dekoderze do C+ HD to podobno rozjechałem Cię nowinami?:D A na serio - nikt, kto ma np. Humaxa i C+ do tej pory nie wypowiedział się na ten temat.:( Pozostaje jeszcze taka kwestia, czy odbiór 18-tki w HD jest w ogóle możliwy przy użyciu dotychczasowych modułów CI i kart C+, nawet z Humax HDCI-2000?
http://www.satkurier.pl/?cyfra+/&kat=44&id=34970
 
Ostatnia edycja:

_AnD_

New member
Witam

mam Humaxa hdci2000 + cyfra (pakiet komfortowy + canal +) + trex 4.1 (predator 3.54) godz 18:19 - na Canal+ Sport HD ciemno :(

zaznaczam, że tuner był przeprogramowany tuż przed testem.
EPG pokazuje, że na HD leci to samo co na C+ Sport SD.

pozdrawiam
AnD
 

stereoman

New member
teraz mam pewność,że jeszcze nie ma tu sygnału
jak pisał Maszek w cytacie z Sat Kuriera:

Platforma Cyfra+ podała parametry nowych kanałów już dostępnych lub tych, które zostaną uruchomione w najbliższym czasie.

Może w tym tygodniu?;)

AnD trzym rękę na pulsie

pzdr
 

szczurek

New member
Witam!
Też mam Humaxa HDCI-2000 (pakiet komfortowy, legalna karta Cyfry+ szachownica szara i dodatkowo opcję Canal+) oraz moduł dostępu Aston Crypt v.2.14. i telewizor LCD Samsung LE 40 M51B. Nadal Canal+ Sport i pozostałe dwa kanały Canal+ w j. polskim - rozdzielczość tych kanałów jest nadawana w trybie 576i, czyli SDTV. To samo jest na pozostałych Canal+ Sport (czyli w j. francuskim - na kanale 628 i 1249) - też są nadal dzisiaj nadawane w rozdzielczości 576i. Tak więc na dziś nie ma Canal + w trybie HD. Można w ustawieniach Humaxa ustawić rozdzielczość wyświetlania kanałów na opcję 1080 i - lecz ja osobiście nie widzę różnicy do trybu 576i.
Pozdrawiam!
 

jarmalik

Member
Bez reklam
Wczoraj (wtorek) włączyłem Canal+ Sport HD o godz. 17:30 - pojawił się ten sam program co na Canal+ Sport lecz w info była informacja że program jest nadawany w 720p, ale jakość była niestety SD. Odbieram na HUMAX-ie HDCI 2000. Co najmniej do 23:30 program był cały czas widoczny.
 

uruk-hai

New member
ja na tym kanale odbieram tylko dźwięk - reszta to ciemność - ale to sprawa najwyraźniej standardowego dekodera tv sat Syfry + któremu do Humaxa raczej daleko :p
 

chocio

New member
uruk-hai napisał:
ja na tym kanale odbieram tylko dźwięk - reszta to ciemność - ale to sprawa najwyraźniej standardowego dekodera tv sat Syfry + któremu do Humaxa raczej daleko :p
Dokładnie. Standardowy dekoder w żaden sposób nie odbierze sygnału HD, brak mu obsługi formatu kodowania MPEG4.:wink:
 

Humax HDTV

New member
nadawanie Cyfry HD

to jest dokładnie popierwsze kodek AVC/H264 czyli odmiana MPEG-4 i dodatkowo musi być DVB-S2 zwane też DVB2, ta norma ma inną modulację fali zamiast QPSK jak w DVB jest 8PSK w DVB2
czyli w standardowym tunerze nie ma ani odpowiedniego dekodera MPEG ani głowicy z demodulatorem 8PSK
tego niestety nie da się obejść
a i jeszcze jedno na Humaxie HDCI-2000 musicie sobie C+ HD doprogramować do listy bo on nie ma wymuszania listy jak normalne terminale C+, piszę bo 4 grudnia HD na transponderach już było, najwyżej mogło nie być aktywne na karcie albo na niektórych kartach,
teraz powinno chodzić na każdej karcie do 18 grudnia, potem może być potrzebny aneksik na HD do umowy
 
Ostatnia edycja:

stereoman

New member
wielką nadzieję wiążę z tym,że nowy dekoder znacznie poprawi sygnał SD

pzdr

czy ktoś to widzi na C+SportHD?
 
Ostatnia edycja:

chocio

New member
stereoman napisał:
wielką nadzieję wiążę z tym,że nowy dekoder znacznie poprawi sygnał SD

Ja bym raczej wolał, żeby jakość sygnału SD poprawiono u źródła. Na niektórych programach widać, jaki potencjał jeszcze drzemie w tym formacie. Mam wrażenie, że obecnie nikomu nie zależy na poprawie jakości nadawanych audycji SD, żeby w przyszłości - po wprowadzeniu HD - pokazać jak bardzo ten nowy format jest lepszy od starego, i to niezależnie od rzeczywistej jakości materiałów puszczonych w HD
:wink:
 
Do góry