Cyfra+HD

siwy25

New member
Witam!
A umnie sprawa ma się następująco: 8-go po przeprogramowaniu tunera(PVR HD) wszystko grało ok! ale jak tylko wejde w menu żeby np.sprawdzić siłę sygnału(zielony pasek mam na 4,5 tak jak i przed przeprog.) lub '' wyszukiwanie programów'' znikają kanały(tylko) HD! wyłączam tuner pilotem na moment w stan ''czuwania'' włączam i znów kanały HD grają! i takie ''szopki''.Dzwoniłem do BOK i ''spece'' cyfry po potwierdzeniu moich ustawień technicznych stwierdzili że to usterka tunera i zapewnili że do tygodnia zostanie usunięta tak jak napisy na pasku Eurosportu 2 które od 8-go są po angielsku.Pożyjemy zobaczymy:hmm:
 

DanielS

New member
jarmalik napisał:
Tvn trybi na Astonie, a więc na module kiedyś zalecanym przez sprzedawcę Cyfry. Problem w tym, że przed tymi zmianami z 7 na 8 wszystko grało jak ta lala. Także T-rex chodził bez zarzutu.

Jak napisałeś sam NIEGDYŚ zalecany. Z tego co pamiętam to cała grupa C+ juz nie zaleca tych modułów i nawet o to chyba była jakaś sprawa sądowa ponieważ Aston nie miał licencji na Seca.W tym momencie jedynym zalecanym, oficjalnym modułem jest ten od Cyfry+ , pomimo iż jest gorszy od Astona :) Swego czasu , pod koniec 2007 roku był taki myk , że kanały HD w C+ mogli ogladać tylko posiadacze ich modułu a posiadacze Astonow ( w tym i ja ) mieli ciemność . Dzieki Bogu C+ poszła po rozum do głowy i udostępnili HD dla Astonowców. Jak więc widzisz różnie to bywa z tym... Ja w tym momencie widzę, że najlepszym wyjściem w okresie zmian jest posiadac dedykowany tuner od C+ lub jakiś sprawdzony tuner z Astonem 2.18 - wszystkie inne kombinacje nawalają z deka w tej chwili. No i oczywiście do tego dobrze zrobioną instalację począwszy od ustawienia konwentera skończywszy na kablach.
 

jarmalik

Member
Bez reklam
DanielS napisał:
Swego czasu , pod koniec 2007 roku był taki myk , że kanały HD w C+ mogli ogladać tylko posiadacze ich modułu a posiadacze Astonow ( w tym i ja ) mieli ciemność . Dzieki Bogu C+ poszła po rozum do głowy i udostępnili HD dla Astonowców. Jak więc widzisz różnie to bywa z tym...

Tak, byłem jednym z naczelnych krytykantów tego posunięcia na forum, tudzież bezlitośnie wyrażałem się o początkowej jakości ich kanałów HD która była wprost beznadziejna (teraz jest OK). Ale cóż, wolałbym aby wszystko działało jak dawniej. Poza tym dziwne jest, że mając kartę Cyfry w Astonie kanały HD zawieszają dekoder także gdy do drugiego slotu włożę pustego T-rexa.
 

lepp

New member
Bez reklam
Może jeszcze pytanie z "innej mańki" do użytkowników fergusonów. Jaką macie moc sygnału na tej częstotliwości i czy kanały HD działają. Zanim zacznę coś kręcić wolałbym być pewien, że potrzebuję korekty anteny lub zamiany na większą. Ja mam niezmiennie 93 lub 94%, wczoraj rano działało z przycinaniem co jakiś czas, a od wczorajszego popołudnia już nie.
 

jarmalik

Member
Bez reklam
DanielS napisał:
A zawieszają równiez jak jest w slocie sam Aston z karta w środku ale bez T-Rexa ?

Już pisałem, dopóki T-rexa nie ma w slocie - obojętnie: z kartą czy bez - wszystko działa zasadniczo w porządku (nawet teraz wieczorem jakby TVNy wchodziły lepiej) łącznie z kanałami HD Cyfry. Problemy są po dodaniu T-Rexa lub po zastąpieniu Astona przez niego.
Przy okazji: dzisiaj zauważyłem że obraz na kanale FilmHD jest sporo lepszy niż przed zmianami (z tych trzech miał najgorszą jakość).
 

qba13

New member
DanielS napisał:
Mają źle ustawione anteny, konwentery , słabą instalację, nieaktualne softy modułów, w ferdkach powinny być karty w czytniku uniwersalnym a nie w module , w topfieldzie żeby wyszukac z nowych częstotliwosci trzeba wyjąc moduł C+HD i wtedy się znajdą :) itp, itd :) :)

ale przepraszam jak to zle ustawiona antene?
to znaczy, ze po zmianach transponderow na C+ trzeba przestawiac antene? To w takim razie rrozjedzie mi sie N-ka prawda?
czy czegos nie rozumiem...
 

DanielS

New member
To są bardzo subtelne róznice. Czasami pomaga nawet lekkie skręcenie konwertera o 2-3 stopnie w lewo w stosunku do poziomej osi mocowania.
Nawet u mnie gdzie mam antenę 110cm, sygnał i jego moc wzrasta gdy odpowiednio ustawi się konwerter.
Trzeba próbować a jeśli nie mamy mozliwości lub umiejętnosci to trzeba zadzwonic po "speca" :)

Antena ma byc ustawiona na HB tak jak na N ake transpondery nadające w DVB-S2 wymagają bardziej dokładnego ustawienia całej instalacji niż normalne. Dlatego też np. w N nie wszyscy mogą odbierać TVN HD ( tutaj dochodzi jeszcze współdzielenie z analogowym TVN ) - to taka sama historia. Jedni mają a inni nie - z tą róznicą ze wiadomo , iż w N to na 100% sprawa instalacji a w C+ z powodu udostępnienia modułów do niezależnych tunerów sprawa jest bardziej skomplikowana. Bo tutaj dochodzi jeszcze podejrzenie , że szwankuje tuner,moduł lub wszystko na raz. Trzeba powoli , krok po kroku sprawdzać wszystkie elementy i kombinować.

jarmalik :

Widzisz czyli z Astonem wszystko jest ok a z T-rexem zonk. No to już chyba trzeba poszukać gdzieś jaki wpływa na ten moduł mogła mieć zmiana. Może nieodpowiednio działa na DVB-S2 z Seca 2 ? Nie mam pojęcia ale dziwne to trochę. Nie mam T-rexa a chętnie bym CI pomógł.
 
Ostatnia edycja:

pultuski

New member
Mam Topfielda 7700HSCI z modułem od cyfry. Nie wiem jak Canal+HD bo nie mam wykupionego, ale mam NG HD..., prawie. Wszystkie kanały chodzą generalnie bez zarzutu, jednak gdy przełączę się na NG HD mam "Program nie nadaje lub nie masz uprawnień" Będąc ustawionym na tym progranie wyłączam dekoder i włączam go ponownie i NG HD działa!, ale gdy wtedy przełączę się na jakikolwiek inny - czy to kodowany cyfry czy FTA (sic!) - mam "Program nie nadaje lub brak uprawnień". Wtedy znów muszę wyłączyć i włączyć dekoder i pozostałe działają, ale wtedy oczywiście nie działa NG HD... i tak w kółko. Czy ma to związek z anteną? Na NG HD mam sygnał 69% na 75% to za mało? Ciągłe wyłączanie dekodera jest delikatnie ujmując trochę upierdliwe....
Jeszcze pytanko z innej beczki. Przed zmianą na transponderach na zwykłym NG miałem EPG, zaś na NG HD nie było. Po zmianie jest dokładnie odwrotnie. Parę innych programów też straciło EPG (Discovery SciFi, Civ) a niektórym przybyło (HBO Comedy i chyba Kuchnia.tv) u Was też tak się stało?

PS: Wielkie dzięki dla użytkownika LECH, po przeszukaniu kanałów nie miałem programów HD, Jego sposób pomógł.
 
Ostatnia edycja:

misiosl

New member
siwy25 napisał:
Witam!
A umnie sprawa ma się następująco: 8-go po przeprogramowaniu tunera(PVR HD) wszystko grało ok! ale jak tylko wejde w menu żeby np.sprawdzić siłę sygnału(zielony pasek mam na 4,5 tak jak i przed przeprog.) lub '' wyszukiwanie programów'' znikają kanały(tylko) HD! wyłączam tuner pilotem na moment w stan ''czuwania'' włączam i znów kanały HD grają! i takie ''szopki''.Dzwoniłem do BOK i ''spece'' cyfry po potwierdzeniu moich ustawień technicznych stwierdzili że to usterka tunera i zapewnili że do tygodnia zostanie usunięta tak jak napisy na pasku Eurosportu 2 które od 8-go są po angielsku.Pożyjemy zobaczymy:hmm:

Witam.
Ja też posiadam ten tuner i po przeprogramowaniu 8 kwietnia mam wszystkie kanały oprócz kanałów HD też dzwoniłem do speców cyfry i powiedzieli mi, że pewnie będę musiał zmienić antenę bo mam za małą a ja się pytam dlaczego mam ponosić dodatkowe koszty z powodu jakiś zmian nadawania częstotliwości, które nam zafundowali spece od cyfry, i tak im powiedziałem to mi odpowiedział gościu, że mam czekać parę dni bo jeszcze coś robią i może będę miał te programy. Tak się zastanawiam czy nie jest to czasem nie dotrzymanie warunków umowy przez Cyfrę.
 

siwy25

New member
Witam!
misiosl! na mur masz racje ze stwierdzeniem o nie dotrzymaniu warunków umowy przez cyfre! my płacimy ciężkie pieniądze za abonament a oni jak już pisałem robią sobie takie ''szopki'', ale co my możemy? przez telefon puścić w miarę ''kulturalną'' wiązkę, wysłać ''grubszego'' meila ewentualnie postraszyć rozwiązaniem umowy(regulamin)może dadzą jakiś rabat,albo wybrać cp lub n-ke, ale z tego co czytam na forum to tam też z tymi ''nowinkami'' jest tak samo ''fajnie'':(, w rodzinie mają n-ke przyjeżdżają i też narzekają, kolega przed świętami wzioł cp(a przychodził do mnie oglądał c+ ale za drogo) a teraz przychodzi i żałuje bo za te pieniądze co płaci cp dodałby 20 zł i w cyfrze miałby fajny pakiecik!
Tak że odczekajmy kilka dni i zobaczymy czy usuną usterki.
U Ciebie spróbowałbym(jak nie próbowałeś) wyłączyć tuner z sieci bo u mnie pomaga jak pisałem zwykłe wyłączenie pilotem.
Pozdrawiam.
 

stereoman

New member
jarmalik napisał:
Już pisałem, dopóki T-rexa nie ma w slocie - obojętnie: z kartą czy bez - wszystko działa zasadniczo w porządku (nawet teraz wieczorem jakby TVNy wchodziły lepiej) łącznie z kanałami HD Cyfry. Problemy są po dodaniu T-Rexa lub po zastąpieniu Astona przez niego.

Ostrożnie z kręceniem antenę, jeśli przed zmianami mieliśmy dobry odbiór.U mnie zadziałało / czyli zobaczyłem wreszcie kanały HD C+z nowego transpondera/ kiedy z T-Rexa wyjąłem kartę Cyfry i włożyłem do prawego slotu. Wszystko gra, a moduł został, żeby się cieszyć programami alternatywnymi:p.
Mała niedogodność, to kilkusekundowa przerwa przy przełączeniu programu odbieranego z karty, a tym za pomocą modułu. Ale to drobiazg.
Siła sygnału 97-99%, czyli taka sama, jak przed zmianami.
Brak sygnału nie wynika ze złego ustawienia anteny, jeśli wcześniej mieliśmy poprawny odbiór.
Ewentualne korekty ustawień anteny radzę robić, jeśli mamy już widoczne nowe kanały.

pzdr
 

pultuski

New member
Zgadza się, można zerwać z tego powodu umowę. W moim przypadku sprawa wygląda tak że ja mam antenę (małą) ale kupioną od cyfry (od WizjiTV, ale po połączeniu Cyfra przejęła wszystkie prawa i obowiązki). Więc jeżeli teraz okaże się że mam za małą antenę to nie zamierzam za to płacić. Nawet za wynajęcie instalatora by ustawił dokładniej. Pamiętam do dziś, że w momencie połączenia Wizji i Cyfry przestawienie anten było za darmo (Wizja nadawała z Astry).
Mój brat ma CP, który wymienia teraz karty (zmiana systemu kodowania) i okazało się że pojawiło się dużo problemów. On ma na własność dekoder samsunga kupiony od CP, który (wszystko na to wskazuje) nie będzie działał na nowych kartach i kicha... Czeka na roziązanie...(na razie wstrzymano wymianę kart)
Także zerwanie umowy to nie jest rozwiązanie... niestety...
Chyba z tego faktu zdaje sobie sprawę Cyfra i nie traktuje poważnie swoich klientów.
 

Lech

New member
Bez reklam
pultuski napisał:
Wtedy znów muszę wyłączyć i włączyć dekoder i pozostałe działają, ale wtedy oczywiście nie działa NG HD... i tak w kółko. Czy ma to związek z anteną? Na NG HD mam sygnał 69% na 75% to za mało?

Niestety każda technologia ma swoje wady i zalety. Przejście na "wyższy" poziom technologii wymaga więcej od sprzętu. Ja mam sygnał powyżej 80 na 100. Dobry sygnał zapewnia antena >80cm i dobry konwenter. Ponieważ przy słabszym sygnale tracona jest część informacji, co skutkuje "wariowaniem" dekodera podobnie jak w kompie domowym i finał = zawieszenie.

PS. Nie przesadzaj z tą Wizją. Ja też byłem w tamtej platformie. Od czasu połączenia Wizji z C+ mineło kilka latek, a wtedy bezpłatne przestawianie anten dotyczyło zmiany satelit z Astry na HB. Oczywiście ustawienie anteny nie posiada "wiecznej gwarancji", a talerz od Wizji miałeś po roku za friko [ wyciąg z instrukcji ...."czasza anteny satelitarnej jest integralną częścią zestawu" - DSB 3010].Co oznacza że stałeś się jego właścicielem i operator nic do tego nie ma. Również C+ z chwilą podpisania umowy sprzedaje talerz za 1PLN i z tą chwilą Ty jesteś właścicielem sprzętu bez okresu gwarancji. Radzę więc wybrać się do sklepu i dokupić odpowiedni talerz co na pewno wyjdzie Ci na zdrowie;) . Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

pultuski

New member
Lech napisał:
Niestety każda technologia ma swoje wady i zalety. Przejście na "wyższy" poziom technologii wymaga więcej od sprzętu. Ja mam sygnał powyżej 80 na 100. Dobry sygnał zapewnia antena >80cm i dobry konwenter. Ponieważ przy słabszym sygnale tracona jest część informacji, co skutkuje "wariowaniem" dekodera podobnie jak w kompie domowym i finał = zawieszenie.

Ok, nie o to chodzi że muszę coś dokupić. Tylko o to że jestem zaskakiwany. Można to było przecież przewidzieć (wiedzą dokłądnie jaki mam sprzęt - bo kupiony od nich) i wiedzieli że zmiana wiąże się z większą prezyzją ustawienia anteny (mam takie pismo). Nie ma tam jednak mowy o za małej antenie. Poza tym co to znaczy dobry konwenter? Taki za 19zł czy za 149zł? Antena powyżej 80cm, to czy 90cm wystarczy? Czepiam się, ale nie każdy abonent musi się na tym znać. A jako nieznający się moge kupić kowenter i antenę i nic się nie zmieni bo okaże się że powinienem kupić antenę jeszcze o 10cm większą i lepszy konwenter bo ten się nie nadaje...
Pogodziłem się z zakupem anteny, jednak nie teraz (inne wydatki) i nie na chybcika (trzeba zorientować się dokładnie w temacie - jaka i za ile), gdybym wiedział wcześniej....
 
Ostatnia edycja:

stereoman

New member
Weź trochę na luz;)
Zestawy antenowe, które były sprzedawane z Cyfrą, już na początku były na granicy akceptowalności.
Wiele zależy od miejsca gdzie mieszkamy, warunków lokalnych.
Ja też tak miałem, mimo że mieszkam w zachodniej Polsce, więc sygnał mam w zasadzie dobry.
Ale...postanowiłem przejść na wyższy poziom ewolucji satelitarnej:D, czyli łapać programy HD, czyli wstawić lepszy konwerter, większą antenę, lepsze kable, bo skoro już kupiłem wcześniej TV Panasonica HD Ready, to chciałem mieć pewność, że to będzie dobrze działać.
Przypominam, że kiedy wchodziła Cyfra+ ze swoją ofertą, nie było mowy o programach w jakości HD, więc ta mała antena już raczej nie wystarczy.
Technika po stronie nadawcy idzie w górę, więc i odbiorca musi się postarać.
To tyle:p
cytat:

Czepiam się, ale nie każdy abonent musi się na tym znać.

Dokładnie. Ja wziąłem do pomocy kolegę, który świetnie zna temat.

pzdr
 

jacek123kite

New member
Humax 2000 i moduł do programów HD Cyfry+

Tak jak kolegom przestały mi chodzić kanały HD na karcie cyfry i Trexie 4.1 .Tuner się wiesza po włączeniu jakiegokolwiek kanału HD cyfry .

Trzeba będzie chyba kupić nowy moduł .Czy testowaliście z jakimi modułami , po zmianach transpondera kanałów HD cyfry współpracuje poprawnie Humax 2000 ? Interesuje mnie szczególnie współpraca z : Diablo i Astonem 2.18 . Wolałbym Diablo , bo wielosystemowy , ale nie wiem czy działa :eek:k:....

pozdrowienia

jacek
 

DanielS

New member
jarmalik kilka postów wyżej pisał, że Humax z Astonem 2.18 działa bez zarzutu po zmianach. Jego problemy - jak i również twoje - dotyczą T-Rex'a.
 
J

Judash

Guest
Chce tylko potwierdzic, poinformowac, ze wszystkie kanaly C+HD po zmianach na transporderach, dzialaja bez problemow na molule DiabloCam i C+HD.
 
Do góry