Cyfra+HD

adrian1990_02

New member
odbiór programów z Astry i Hot Bird

czytam tochę to forum i właśnie czyli wystarczy że kupie konwerter i Diseq i będę mógł odbierać programy z 2 satelit???
a jak z ustawieniem anteny???
bo ja jestem komplentym lajkiem...
nie za bardzo wiem co i jak...
mam TV LCD LG i dekoder C+ HD.
proszę o wskazówki co do odbioru programów z 2 satelit a najlepiej na pm
 

dnc

Moderator
VIP
Uwaga!

Od dnia 8 kwietnia (tak podano) zmienią się parametry transponderów nadawanych kanałów HD w C+. Zostanie też zmieniony system nadawania z DVB-S na DVB-S2.
Więcej szczegółów:
www.satkurier.pl
 
Ostatnia edycja:

dnc

Moderator
VIP
1/ Zmienia sie system transmisji sygnału na nowszy typ, niekompatybilny ze starszym. Wszystkie urządzenia oparte o format DVB-S nie obsługują DVB-S2.
2/ C+ lepiej zoptymalizuje swoje kanały grupując je w jednym miejscu (HD). Format DVB-S2 lepiej wykorzystuje pasmo transmisji, co przy ogranoczonej liczbie tp. C+ daje spore mozliwości. Ale jak bedzie zobaczymy.
3/ Jest to także, może zaplanowana a może nie, walka z piractwem. Wielu oglądało kanały HD na starych kartach PCI. Teraz by je zobaczyć będą musieli sięgnąc do kieszeni i wyłozyć 400 zł na nową karte z nowymi możliwościami.
4/ Jest to także próba jak będzie wyglądać w przyszłości transmisja kanałów w C+. Moim zdaniem w ciągu kilku lat (2-3) C+ powinna przejść całkowicie na DVB-S2 i format obrazu MPEG4 AVC by poluzować swoje i tak zapchane transpondery. Noi i rzecz ważna. Będzie może miejsce na nowe kanały HD.
 

qba13

New member
dnc napisał:
1/ Zmienia sie system transmisji sygnału na nowszy typ, niekompatybilny ze starszym. Wszystkie urządzenia oparte o format DVB-S nie obsługują DVB-S2.
2/ C+ lepiej zoptymalizuje swoje kanały grupując je w jednym miejscu (HD). Format DVB-S2 lepiej wykorzystuje pasmo transmisji, co przy ogranoczonej liczbie tp. C+ daje spore mozliwości. Ale jak bedzie zobaczymy.
3/ Jest to także, może zaplanowana a może nie, walka z piractwem. Wielu oglądało kanały HD na starych kartach PCI. Teraz by je zobaczyć będą musieli sięgnąc do kieszeni i wyłozyć 400 zł na nową karte z nowymi możliwościami.
4/ Jest to także próba jak będzie wyglądać w przyszłości transmisja kanałów w C+. Moim zdaniem w ciągu kilku lat (2-3) C+ powinna przejść całkowicie na DVB-S2 i format obrazu MPEG4 AVC by poluzować swoje i tak zapchane transpondery. Noi i rzecz ważna. Będzie może miejsce na nowe kanały HD.




Witam,
Mam Fergusona HD, spodziewam sie problemow z nowymi czestotliwosciami.
Czy moze ktos wie co zrobic by w miare bezbolesnie to przejsc?
Zaladowalem teraz nowa liste kanalow ze strony Fergusona, ciekawe czy firma przygotuje na czas nowa...oj bedzie sie dzialo...
 

munkey

New member
Witam,
zamontował mi dzisiaj fachman zeza i disecqa, ale nadal nie odbierają programy od 845 do 849, na chwilę pojawił się tylko aster hd promo, ale w tym momencie nie działa już żaden... Wyświetla info o braku sygnału, a przy zmianie na twin nie wyświetla nic - czarny obraz... HELP
 

DanielS

New member
Nie stresuj się bo te kanały (HD ) zmieniły niedawno swoje częstotliwosci nadawania na Astrze, natomiast dwa z nich przestały nadawać - PRO7HD i SAT1HD - a oczywiście "szybcy jak i wściekli" technicy Cyfry nie zdąrzyli zaktualizować danych w liście. Musza zaktualizować listę i będzie git :)
Jesli przełączysz na kanał 735 i będziesz miał francuski TV5 to znaczy, że wszystko jest ok i Astra jak i DisecQ działaja poprawnie i nic nie zmieniaj.
 

nolimit

New member
'technicy Cyfry nie zdąrzyli zaktualizować danych w liście. '

mam pytanie co do tego. Czyli jesli kupie dekoder nie od cyfry tylko np technisat albo humax to bede musial sam aktualizowac liste? A jak kupie dekoder od C+ to lista sie sama aktualizuje?

Lepiej jest kupic dekoder od cyfry czy jakis swoj? Pod wzgledem wygody i jesli ktos sie nie zna to chyba lepiej c+?
 

adrian1990_02

New member
munkey napisał:
Witam,
zamontował mi dzisiaj fachman zeza i disecqa, ale nadal nie odbierają programy od 845 do 849, na chwilę pojawił się tylko aster hd promo, ale w tym momencie nie działa już żaden... Wyświetla info o braku sygnału, a przy zmianie na twin nie wyświetla nic - czarny obraz... HELP

a jaki dekoder posiadasz???
bo ja mam C+ phlipsa HD 6201 i podobno nie można odbierać kanałów z Astry przez zeza i disecqa... ;/ tak mi w sklepie powiedzieli tylko coś mi sie wydaję że ten sprzedawca był nie kompetentny...
 

mac3000

New member
Witam, zamówiłem cyfre wraz z HD, wszystko chodzi tylko że niewielka jest różnica między zwykłym canalem+ film a canalem+ film HD, chciałem się dowiedzieć czy to ma tak być czy może musze wprowadzić jakieś dodatkowe ustawienia, sprawdzałem na filmie który akurat byłe emitowany w HD i różnica jest ale niewielka, wszystko mam podłączone wraz z kablami, więc wszystko jest. Macie jakieś pomysły??
 

lepp

New member
Bez reklam
Część filmów jest tylko upscalowana do hd z mizernym wynikiem. Nawet te które sa już w HD na C+ nie powalają, dużo lepiej jest ze sporten i NG
 

DanielS

New member
mac3000 napisał:
Witam, zamówiłem cyfre wraz z HD, wszystko chodzi tylko że niewielka jest różnica między zwykłym canalem+ film a canalem+ film HD, chciałem się dowiedzieć czy to ma tak być czy może musze wprowadzić jakieś dodatkowe ustawienia, sprawdzałem na filmie który akurat byłe emitowany w HD i różnica jest ale niewielka, wszystko mam podłączone wraz z kablami, więc wszystko jest. Macie jakieś pomysły??

Różnica jest i to spora w stosunku do normalnego C+. Nawet te upscalowane róznią się na korzyść. Nie jest to co tygrysy lubią najbardziej ale róznicę widać gołym okiem. Pozostaje pytanie : jaki masz telewizior i jak on jest podłączony do tunera ? Pod jakie wyjścia ? Jaką rozdzielczość masz ustawioną w ustawieniach w Menu ? Jak odpowiesz na te pytania to będzie łatwiej :)
 

jarmalik

Member
Bez reklam
Eurosport Hd W Cyfrze+. Platforma Rozszerza Ofertę High Definition

"Na mocy umowy podpisanej przez CANAL+ Cyfrowy i Eurosport SA do oferty platformy CYFRA+ dołączy w dniu startu Eurosport HD. CYFRA+ będzie też dostawcą sygnału satelitarnego kanału dla krajów europejskich korzystających z satelity Hot Bird 7A 13°E."

Więcej tu

PS: Przed chwilą otrzymałem pocztą pismo z Cyfry z informacją o konieczności przeprogramowania dekodera w nocy z 7 na 8 kwietnia ponieważ "zmiana ta ma na celu polepszenie jakości odbioru kanałów nadawanych w standardzie HD: CANAL+ Film, CANAL+ Sport, oraz National Geographic HD"
 
Ostatnia edycja:

maszek

New member
Bez reklam
jarmalik napisał:
"Na mocy umowy podpisanej przez CANAL+ Cyfrowy i Eurosport SA do oferty platformy CYFRA+ dołączy w dniu startu Eurosport HD."

kolejną 5-kę zeta wciągnie C+ od swoich abonentów:D
ech a już liczyłem na jakąś promocję....
 

DanielS

New member
mac3000 napisał:
telewizior: Sony 40 cali, podłączony jest kablem HD, rozdzielczość: 720p

No widzisz a rozdzielczość powinna być 1080i. Podłączenie HDMI lub Component. Jak na 40 cali nie bedziesz nadal widział róznicy pomiędzy zwykłym C+Film a C+Film HD to ja już wymiękam :)

Dobra wiadomość bo niedługo będziesz mógł sprawdzać również róznicę na Eurosport HD , HBO HD a może również w niedalekim czasie History Channel HD i MTV HD :) Dużo się pojawi w tym roku w HD ...może być nawet bardziej interesujący niż poprzedni 2007 :):)
 

maniekk

New member
No faktycznie C+ rozpędza się z HD :D :D :D . Kibicowałem N-ce bo rozruszała ten rynek ale widzę, żę zostaje daleko w tyle tym bardziej, że ma fatalnie skonstruowaną ofertę.
O ilę dobrze zrozumiałem to Eurosport HD (cytat): "Jako jedyny kanał przeprowadzi relacje w wysokiej rozdzielczości z obydwu najważniejszych sportowych wydarzeń roku: Euro 2008 oraz igrzysk olimpijskich Pekin 2008".
Czy nie kłóci się to z zapowiedziami Cyfrowego Polsatu o wykupieniu w Polsce Euro 2008 na wyłączność? Były też szumne zapowiedzi transmisji Euro w Polsat Sport HD (i to za darmo) a teraz widzę, że transmisje wszystkich meczów będą w Polsat Sport Extra (a w HD chyba tylko niektóre ?- ano zobaczymy). Czyli jak to zwykle w PC miała być promocja a okazuje się, że jak ktoś ma tylko pakiet familijny będzie musiał dopłacić....:) :)
http://www.cyfrowypolsat.pl/telewiz..._ofertowe_euro2008_z_satelity_tylko_w_cp.html
 

Adam Dydo

New member
Zmiana częstotliwości

Próbowałem przeszukać częstotliwość 11,278 GHz z modulacją DVB-S2/8PSK i niestety „NIC” , kompletne „ZERO”. Posiadam TF 7700 HSCI, według wskaźnika poziomu sygnału wynika, iż mam POZIOM-90 % a JAKOŚĆ-0%. W tym samym czasie na tej samej częstotliwości, lecz z modulacją DVB-S POZIOM-99% a JAKOŚĆ-86% przy padającym deszczu. Czyżby faktycznie antena była źle ustawiona?
Pozdrawiam.
 

jkfish

New member
maniekk napisał:
Kibicowałem N-ce bo rozruszała ten rynek ale widzę, żę zostaje daleko w tyle tym bardziej, że ma fatalnie skonstruowaną ofertę.

Ciekawe, N-ka która dołączy Eurosport HD do pakietu sport nie podnosząc jego ceny, ma Twoim zdaniem źle skonstruowaną ofertę.
To jak nazwać ofertę C+ która za dołączenie tego kanału każe sobie płacić ekstra 5zł?
 
Ostatnia edycja:

kaktusinho

New member
O ilę dobrze zrozumiałem to Eurosport HD (cytat): "Jako jedyny kanał przeprowadzi relacje w wysokiej rozdzielczości z obydwu najważniejszych sportowych wydarzeń roku: Euro 2008 oraz igrzysk olimpijskich Pekin 2008".
Czy nie kłóci się to z zapowiedziami Cyfrowego Polsatu o wykupieniu w Polsce Euro 2008 na wyłączność?

Eurosport przeprowadzi transmisje z Euro 2008 w HD z jednodniowym opozniniem , oczywiscie kiedy Polacy wygraja z NIemcami z pewnoscia bedziesz chcial obejrzec powtorke nastepnego dnia w HD , ale jezeli dostaniemy sromotne lanie to watpie .
 
Do góry