Cyfra+HD

Falubaz

New member
małgosia napisał:
Ja właśnie przedłużyłam umowę z Cyfrą i otrzymałam 25% zniżkę.
pakiet podstawowy - zamiast 38 zł - 28 zł
CANAL+ - zamiast 29 zł - 21 zł
CANAL+ HD - zamiast 6 zł - 4 zł
NG HD - zamiast 6 zł - 4 zł
-----------------------------------------
Razem - 57 zł
Moim zdaniem w tej cenie nie dostaniesz lepszej oferty u konkurencji.

Ciekawa zniżka, ja jestem ich abonentem od 5 lat, muszę tez cos z tym zrobić. Sami wyszli z propozycja znizki...? czy Ty jakoś od nich to wymusiłaś? pozdrawiam
 

małgosia

New member
Zrobiłam tak jaką radzą ludzie na forach. Kończył mi się okres obowiązywania umowy, złożyłam wypowiedzenie i po jakimś czasie zadzownili z propozycją wycofania wypowiedzenia w zamian za 25% zniżkę. Przy okazji zmieniłam sobie pakiet i opcje dodatkowe. Jeśli jesteś na bezterminowej umowie, to okres wypowiedzenia trwa chyba 3 miesiące, ale warto to zrobić, bo sami z siebie to oni żadnej promocji nie zaoferują.
 

Falubaz

New member
małgosia napisał:
Zrobiłam tak jaką radzą ludzie na forach. Kończył mi się okres obowiązywania umowy, złożyłam wypowiedzenie i po jakimś czasie zadzownili z propozycją wycofania wypowiedzenia w zamian za 25% zniżkę. Przy okazji zmieniłam sobie pakiet i opcje dodatkowe. Jeśli jesteś na bezterminowej umowie, to okres wypowiedzenia trwa chyba 3 miesiące, ale warto to zrobić, bo sami z siebie to oni żadnej promocji nie zaoferują.

dzięki...:)
chyba muszę się za to zabrać
 

Lech

New member
Bez reklam
Falubaz napisał:
dzięki...:)
chyba muszę się za to zabrać
Przepraszam za wcinkę ale to prawda. Cyfrze trzeba wypowiadać umowę bo tylko w ten sposób zauważają klienta. Sprawdź jak długo jesteś abonentem. Jeżeli dłużej niż rok to na rozwiązanie czekasz 3 miesiące - czekaj spokojnie napewno się odezwą. Jeżeli krócej niż rok to wypowiedzenie trwa 1 miesiąc. Później już trzeba pamiętać o tych terminach wypowiedzeń - ja tak robię od pewnego czasu z powodzeniem tzn. z korzyścią:D
 

Lech

New member
Bez reklam
Dziękuję użytkownikom za informację o nowym oprogramowaniu do modułu C+HD. Jest ono faktycznie na kanale TVPinfo. Oprogramowanie weszło bez problemu. Wydaje mi się że teraz kanały przełączają się prędzej, oraz telegazeta wchodzi szybciej i płynniej. Używam softu do Humaxa nr. 015 wgranego z satelity.
 

Lech

New member
Bez reklam
stereoman napisał:
Jestem ciemny:D

A jak to wgrać na Ferdku 8800??

pzdr

Z tego co wiem to Twój odbiornik ma fabrycznie wbudowany moduł dostępu i z niego prawdopodobnie korzystasz. Dlatego oprogramowanie do modułu C+HD Ciebie nie dotyczy.;)
 

prov

New member
Witam, mam pytanie. W jaki sposób można odbierać, o ile jest to jeszcze możliwe, na Cyfrze Plus, kanały typu [SIZE=-1]ProSieben HD, Sat.1 HD, Astra HD promo i Anixe HD. Nie za bardzo byłem w stanie znaleźć na forum odpowiedź, pozatym jestem troche zielony :S Co do mojego sprzętu, wiadomo telewizor z Full HD, a co do dekodera to jest to ten Phillips, z tymże bez dysku twardego, mam pakiet komfortowy no i oczywiście NG HD i C+ HD. Jakoś coś tam trzeba poprzestawiać w ustawieniach czy coś, byłbym wdzięczny za pomoc. Pozdrawiam.
[/SIZE]
 

tom226

New member
prov napisał:
Witam, mam pytanie. W jaki sposób można odbierać, o ile jest to jeszcze możliwe, na Cyfrze Plus, kanały typu [SIZE=-1]ProSieben HD, Sat.1 HD, Astra HD promo i Anixe HD. Nie za bardzo byłem w stanie znaleźć na forum odpowiedź, pozatym jestem troche zielony :S Co do mojego sprzętu, wiadomo telewizor z Full HD, a co do dekodera to jest to ten Phillips, z tymże bez dysku twardego, mam pakiet komfortowy no i oczywiście NG HD i C+ HD. Jakoś coś tam trzeba poprzestawiać w ustawieniach czy coś, byłbym wdzięczny za pomoc. Pozdrawiam.
[/SIZE]
Kanaly o ktorych piszesz sa nadawane z pozycji 19.2E
 

gregorp

New member
Musisz zacząć od "zeza" na antene satelitarna. Dokupić drugi konwerter. Do tego Diseq switch. Jak to wszystko podłączysz to będziesz miał kanały z astry.

Polega to na tym że:
1. montujesz "zeza" do anteny. (zez to uchywyt w którym mocuje się dwa konwertery). oczywiście możesz konwerter monoblock kupic ale ja osobiście nie jestem zwolennikiem.
2. W zamontowanym zezie mocujesz obydwa konwertery.
3. konwertery krótkimi przewodami podłączasz do przełączniki Diseq. (wejscia IN).
4. Wyjscie (OUT) podłączasz do wejscia antenowego w dekoderze.
5. Aktualizujesz liste i voila-juzmasz kanały z astry

Ale zważywszy na sposób w jaki zadałeś to pytanie - lepiej zleć to komuś kto się na tym zna.

Pozdrawiam

P.S> klikalinków żebyś miał orientacje ile to może kosztwoać (same graty, bez montażu)
http://www.dipol.com.pl/eshop/items.php?category=1009&group=1016
http://www.dipol.com.pl/eshop/items.php?category=1009&group=1018&subgroup=1286

Pozdrawiam-zabawa jest przednia z podłączaniem tego wszystkiego ;-)
 

Lech

New member
Bez reklam
prov napisał:
Witam, mam pytanie. W jaki sposób można odbierać, o ile jest to jeszcze możliwe, na Cyfrze Plus, kanały typu [SIZE=-1]ProSieben HD, Sat.1 HD, Astra HD promo i Anixe HD. Nie za bardzo byłem w stanie znaleźć na forum odpowiedź, pozatym jestem troche zielony :S Co do mojego sprzętu, wiadomo telewizor z Full HD, a co do dekodera to jest to ten Phillips, z tymże bez dysku twardego, mam pakiet komfortowy no i oczywiście NG HD i C+ HD. Jakoś coś tam trzeba poprzestawiać w ustawieniach czy coś, byłbym wdzięczny za pomoc. Pozdrawiam.
[/SIZE]

Cyfra nadaje z satelity Hot Bird, natomiast kanały o które pytasz lecą z Astry. Na początek sprawdź czy ten tuner od Cyfry ma zaprogramowane kanały o które pytasz. Jeżeli nie to nic nie zdziałasz samodzielnie ponieważ posiadasz tuner dedykowany dla C+. W takim przypadku odbiór Astry zapewni Ci wyłącznie dekoder nie związany z konkretną platformą np. Humax, Topfield czy Ferguson. Kupić go musisz oczywiście na własną rękę. Do tego potrzebujesz talerz o średnicy powyżej 80 cm, oraz nowy konwerter np. monobloc.
 

Kubak

New member
prov napisał:
Witam, mam pytanie. W jaki sposób można odbierać, o ile jest to jeszcze możliwe, na Cyfrze Plus, kanały typu [SIZE=-1]ProSieben HD, Sat.1 HD, Astra HD promo i Anixe HD. Nie za bardzo byłem w stanie znaleźć na forum odpowiedź, pozatym jestem troche zielony :S Co do mojego sprzętu, wiadomo telewizor z Full HD, a co do dekodera to jest to ten Phillips, z tymże bez dysku twardego, mam pakiet komfortowy no i oczywiście NG HD i C+ HD. Jakoś coś tam trzeba poprzestawiać w ustawieniach czy coś, byłbym wdzięczny za pomoc. Pozdrawiam.
[/SIZE]
Twój dekoder HD (bez dysku) nadaje się, bo obsługuje przełącznik Diseqc. Programy, o które pytasz masz już zaprogramowane na numerkach 845 - 849. Po zamontowaniu zeza nic nie musisz zmieniać w ustawieniach dekodera. Jedyna istotna rzecz podczas instalacji to, że konwerter wycelowany na Hotbirda musi być podłączony do wejścia A (lub 1) przełącznika Diseqc, a konwerter na Astrę do wejścia B (2).
 

Macieks34

New member
astra

A co zrobic jezeli mam monoblocka twin (inverto)jak nalezy ustawic tuner cyfry(philips prv)zeby ogladac kanały z astry..Jak zmieniam opcje na twin to nie mam nic..:(..
 

filip84

New member
W niedługim czasie planuje kupić telewizor HD a wiec i musze jakąś platformie cyfrowa z HD zakupić. Wybór padł na Cyfrę + i mam pytanie do ludzi którzy maja ja w domu albo się na tym znają . Jaki kabel łączy dekoder z antena satelitarna?? Normalny kabel antenowy czy jakiś inny bo musze wcześniej go jakoś położyć w nowej chacie??
 

filip84

New member
Wiem ze są te kable antenowe rożnych firm i w rożnej cenie i jaki kupić jakiś droższy czy najtańszy. Ma to być kabel który przenosi sygnał telewizji HD wiec może jakiś droższy trzeba kupić żeby nie było zakłóceń albo czegoś w tym stylu…
 

siwy25

New member
Witam!
Od 8 lat jestem abonentem cyfry+,do 9 stycznia br.tuner medisat z anteną był podłączony przewodem za 80gr za metr i wszystko grało, od 9 stycznia po zakupie lcd zdecydowałem się na wymianę mediasata na tuner Philips PVR HD z twardym dyskiem i żeby w pełni wykorzystać jego możliwości trzeba było wymienić konwerter na twin podłączony podwójnym przewodem, znajomy instalator który mi to instalował zasugerował kupno przewodu po 1,40(niewiem jakiej firmy) zł za metr ze względu na kanały HD, tak zrobiłem i wszystko działa ok!
 

filip84

New member
Ja tez planuje zakup a raczej wypożyczenie tego tunera Philips PVR HD z twardym dyskiem wiec możesz podąć mi więcej informacji o tym kablu który ci instalator polecił?? Może jakieś oznaczenia czy po prostu jakikolwiek kabel antenowy w granicach cenowych kolo 1,4zł/metr?? A i co to jest ten konwerter??
 
Do góry