Cyfra+HD

Czankra

New member
Mam pytanie - czy nie macie problemów z ustawieniem Canal Film HD? Jak ustawiam wybór z 11470 V to mi niestety nic nie wybiera....:(
 

Czankra

New member
Opcję mam uaktywnioną. Gdzieś przeczytałem, że być może to wina modułu C+ (mam dekoder Topfielda) - i rzeczywiście - jak wyjąłem i włożyłem moduł w trakcie pracy dekodera to 11470 mi się pojawiło :) i mogłem HD Film ściągnąć....
 
Ostatnia edycja:

maur

New member
Dzwięk 5.1 na Canal + Film HD

Mam Phillipsa HD Cyfry. Czy macie zawsze dźwięk 5.1 na filmach HD na Canal + Film HD ? Przestawiam na wersję dźwięk "oryg" i nadal dźwięku 5.1 nie ma. NG HD - dźwięk 5.1 bez zarzutu.
Będę wdzięczny za pomoc, wyjaśnienie.
Pozdrawiam,
Maur
 

zyga6591

New member
maur napisał:
Mam Phillipsa HD Cyfry. Czy macie zawsze dźwięk 5.1 na filmach HD na Canal + Film HD ? Przestawiam na wersję dźwięk "oryg" i nadal dźwięku 5.1 nie ma. NG HD - dźwięk 5.1 bez zarzutu.
Będę wdzięczny za pomoc, wyjaśnienie.
Pozdrawiam,
Maur
Dźwięk 5.1 nie zawsze jest nadawany na filmach z kanału Canal+HD.Na NGHD na większości programów dźwięk 5.1
 

yoker111

New member
Witam.
Moje pytanie dotyczy dzwieku 5.1. z Phillipsa HD Cyfry polaczonego z amplitunerem poprzez HDMI a wlasciwie jego braku ,z N-boxa dzwiek przestrzenny wykrywany jest bez problemow,po placzeniu Phillipsa HD Cyfry z amplitunerem kablem component i coxial, dzwiek 5.1. sie pojawia ,ale niestety mam gorszej jakosci obraz .Prosze o pomoc.Pozdrawiam.
 

stereoman

New member
W Fergusonie 8800 HD przy nadawaniu dźwięku 5.1 wyświetla się spec znaczek na wyświetlaczu i nie ma wtedy żadnych wątpliwości

pzdr
 

gregorp

New member
zyga6591 napisał:
Dźwięk 5.1 nie zawsze jest nadawany na filmach z kanału Canal+HD.Na NGHD na większości programów dźwięk 5.1

A ja zadam takie pytanko:
czy ktoś ma podobny problem - przy podłączeniu sp/dif z philka mam dzwięk 5.1 a prsy podlaczeniu HDMI juz nie??? ciekawe co?
Ogolnie to cos jest nie tak bo podlaczonego mam philka pod ampli denona i nigdy nie dziala tak zebym odrazu mogl wlączyc na HDMI-najpier musze przełączyc na odbior z sp/dif a dopiero jak obraz (z svideo)i dzwięk załapie to moge przełączyć na HDMI.
Ostatni metoda prób i błędów doszedłem że ma coś do tego TV (LG26Lx10 bo jak odłączyłem HDMI od TV to odrazu załapał odbiór na Denonie.
Cholera wie co jest?
Może ktoś ma podobny układ i też ma ten problem??
 

yoker111

New member
Brak dźwięk 5.1. z HDMI

Wedlug mnie przyczyna to oprogramowanie Phillipsa HD,rada to kontakt z dzialem technicznym C+,moze wersja 57 nie bedzie miala tego bledu.
 

Marwicjusz

New member
Żużel w HD??

W tej chwili na Canal+ Sport HD według programu powinien lecieć Drużynowy Puchar Świata w Żużlu, no i leci ale mam spore wątpliwości czy to jest HD.
Na moje oko to tylko 16/9 ale na HD to nie wygląda.
======================================
Przepraszam teraz już wygląda lepiej.
Chyba w swoim nowym wozie transmisyjnym zapomnieli od razu włączyć pstryczek co włącza HD ;)
 
Ostatnia edycja:

stereoman

New member
Moim zdaniem obraz jest super.

Widać, że to nowa jakość, wystarczy przełączyć się na "zwykły" kanał sport.

Wielkie brawa dla C+, bo to chyba pierwsza na jej antenie live HD transmisja z

wydarzenia sportowego w naszym kraju.

pzdr

Oooo, ale ten Kryszak koszmarnie wygląda, a SD to był całkiem przystojny.
Co on ma na głowie w miejscu, gdzie ludzienoszą włosy????????

ps
zajrzałem na 1 stronę tego topika z 4 lipca 2006, wtedy pojawił się temat HD w C+.
Pierwsz HD w C+ to było chyba w grudniu 2006. I dzisiaj transmisja live HD. Bosko.
Tak mnie przez chwilę ręka swierzbiła, aby wkleić opinie dyżurnych malkonentóe, że C+ i HD to za 100 lat....

pzdr again
 
Ostatnia edycja:

Marwicjusz

New member
stereoman napisał:
Moim zdaniem obraz jest super...
Ale wyraźnie widać że nie wszystkie kamery w tej transmisji pracują w HD.
Poza tym jeśli obraz jest z kamer HD (żyleta) to dzwięk jest przyspieszony ok 2 sek. w stosunku do obrazu. Słychać to wyraźnie w czasie startu.
Cyfra jeszcze musi poprawić conieco.
To pierwsza ich transmisja w HD więc można to wybaczyć.
 
Ostatnia edycja:

stereoman

New member
To wrzucam fotkę, ciężko zrobić to dobrze z ręki:D

Lepszy byłby screen

 

Attachments

  • 379u380elhddu6.jpg
    379u380elhddu6.jpg
    39,5 KB · Wyś: 144

iqpablo

New member
Marwicjusz napisał:
W tej chwili na Canal+ Sport HD według programu powinien lecieć Drużynowy Puchar Świata w Żużlu, no i leci ale mam spore wątpliwości czy to jest HD.
Na moje oko to tylko 16/9 ale na HD to nie wygląda.
======================================
Przepraszam teraz już wygląda lepiej.
Chyba w swoim nowym wozie transmisyjnym zapomnieli od razu włączyć pstryczek co włącza HD ;)

wyraznie widac ze jakosc jest hd, jak u ciebie nie widac to se zmien telewozora na lepszego :)

no i faktycznie nie na wszystkich kamerach jest ta jakosc taka dobra ale jest to na pewno hd. moze kamerzysci zapomienieli wlaczyc jakis guziczek zeby byl lepszy obraz :)
 

Marwicjusz

New member
iqpablo napisał:
no i faktycznie nie na wszystkich kamerach jest ta jakosc taka dobra ale jest to na pewno hd.
Absolutnie sie nie zgadzam.
Część kamer pracuje w SD. Jeśli tego nie widzisz to zalecam wizyte u okulisty :)
Poza tym jeśli przekaz jest z kamer SD (wywiady i prowadzący) to obraz (wyrażnie gorszy) i dzwięk są zsynchronizowane.
Jeśli przekaz jest akurat z kamer HD to dzwięk jest szybszy od obrazu o ok 2 sek. ale o tym pisałem wcześniej.
===EDIT===
A po przerwie nawet z kamer HD obraz jest już zsynchronizowany z dzwiękiem :).
Technicy Cyfry sie uczą obsługi :)
 
Ostatnia edycja:

jarmalik

Member
Bez reklam
Z całym szacunkiem dla szanownego koleżeństwa, ale ŻADNA kamera dzisiaj nie pokazuje obrazu HD. Owszem, są lepsze i gorsze ujęcia (tragedia przy mini studio z Kryszakiem i Plechem). To że obraz na kanale HD jest lepszy niż na zwykłym Sporcie nie świadczy jeszcze o tego rodzaju transmisji. Ten temat już był wałkowany wiele razy (kompresja, bitrate). Z resztą na stronie Cyfry w wyszukiwarce programów nie ma oznaczenia HD dla dzisiejszej transmisji. Proponuję zobaczyć przekaz w sobotę - wtedy ma być dopiero pierwsza transmisja HDTV Cyfry. Oczywiście aby zobaczyć różnicę trzeba mieć odpowiedni sprzęt oraz musi być odpowiednio skonfigurowany (truizm, ale nie wszyscy to kumają);)
 

DanielS

New member
jarmalik napisał:
Z całym szacunkiem dla szanownego koleżeństwa, ale ŻADNA kamera dzisiaj nie pokazuje obrazu HD. Owszem, są lepsze i gorsze ujęcia (tragedia przy mini studio z Kryszakiem i Plechem). To że obraz na kanale HD jest lepszy niż na zwykłym Sporcie nie świadczy jeszcze o tego rodzaju transmisji. Ten temat już był wałkowany wiele razy (kompresja, bitrate). Z resztą na stronie Cyfry w wyszukiwarce programów nie ma oznaczenia HD dla dzisiejszej transmisji. Proponuję zobaczyć przekaz w sobotę - wtedy ma być dopiero pierwsza transmisja HDTV Cyfry. Oczywiście aby zobaczyć różnicę trzeba mieć odpowiedni sprzęt oraz musi być odpowiednio skonfigurowany (truizm, ale nie wszyscy to kumają);)
Przecież wszedzie pisano , że mają być 2 transmisje w HD. Dzisiaj i w sobotę. No to jak w końcu u wszystkich HD czy u połowy ? :)
 
Do góry