Cyfra+HD

J

Judash

Guest
olekp napisał:
Moduł Cyfra+ HD ma oryginalny licencjonowany system kodowania Cyfra+ wkładając go do dowolnego tunera CI masz licencjonowany system który został skonstruowany przez właściciala patentu na system kodowania. Ten system obecnie i przy zmianach w przyszłości będzie zachowywał się przewidywalnie. Moduły Cyfra z tego co wiem mają możliwość upgrade satelitarnego i w wypadku planów zmiany systemu zostaną przeprogramowane zdalnie.
UCAS jest emulacją systemu cyfry i brak jasnej informacji na ten temat przy sprzedaży produktu jest naciąganiem kupującego i żerowaniem na jego nieświadomości. Wystarczy poczytać opisy dotyczące odbiornika z UCAS na allegro żeby dowiedzieć się że sprzedający celowo wprowadzają klientów w błąd nie podając informacji o charakterze dekodowania.

W tej chwili ten licencjonowany modul C+HD dziala tak kiepsko, ze go poprostu wyjalem, a karte wlozylem do modulu DiabloCam i dziala o niebo lepiej.
 
J

Judash

Guest
lidl napisał:
Wyjąłem sobie właśnie moduł Cyfra HD i czytam co następuje:
Licencjonowany moduł kontroli dostępu systemu Mediaguard, dedykowany do współpracy z kartami abonamentowymi Cyfry+.
i tu następują numery patentów.......
Jeśli panowie znajdziecie taki sam napis na fergusonie to olekp nie ma racji. Jeśli go nie ma to znaczy, że jest to nieoficjalna emulacja systemu bez opłaconych praw autorskich do systemu i bez jakiejkolwiek gwarancji na zgodność.
Z tego co kiedyś słyszałem to właścicielem systemu kodowania Cyfry jest Canal+, więc przykład z terminalami po Wizji TV raczej jest bez sensu. Cyfra czyli Canal+ Polska na pewno zrobiła oprogramowanie do terminali Wizji TV w zgodzie i za wiedza swojej centrali i zapewne zapłacili za to prawa autorskie. Nawet znaczek DVD jest własnością czyjąś a konkretnie PHILIPSA iżeby produkowac zwykły odtwarzacz czeba spełnić warunki techniczne zgodności.

Jeśli tunery UCAS spełniały by takie warunki było by na nich logo każdego systemu który emulują z informacją o właścicielu patentu.

Gdyby Humax, Topfield, Ferguson robili cos zlego juz C+ pozwala by ich do sadu.
 

effe

New member
Kurcze naczytałem się waszych opinii i teraz znów mam spory dylemat. Nie chcę pozbywając się swojego philipsa kupić dekoder za ponad 1000zł i mieć to samo co mam albo nawet więcej kłopotów.
 
J

Judash

Guest
effe napisał:
Kurcze naczytałem się waszych opinii i teraz znów mam spory dylemat. Nie chcę pozbywając się swojego philipsa kupić dekoder za ponad 1000zł i mieć to samo co mam albo nawet więcej kłopotów.

Masz racje zostaw sobie tego Philipsa-bez komentarza dalszego ;)
 

olekp

New member
Judash napisał:
Gdyby Humax, Topfield, Ferguson robili cos zlego juz C+ pozwala by ich do sadu.
Topfielda i Humaxa nie ma za co pozywać do sądu bo tam nie ma wbudowanego systemu kodowania. Więc chyba te firmy dodałeś do swojego postu przez pomyłkę. Dyskusja też nie jest o tym że moduł Cyfry+ jest doskonały, bo mi też Linux lepiej działa niż Windows więc tobie może lepiej działać diablo cam niż moduł cyfra HD. Chodzi o to, że jak sprzedawca coś oferuje to powinien napisać prawdę. Więc jeśli coś zawiera nielicencjonowaną emulację czy podróbkę systemu Mediaguard to trzeba to jasno napisać. Wtedy klient decydujący się na ten produkt wie na co się decyduje. Kupując diablo cam wiedziałeś że to jest moduł programowalny. WIedziałeś jakie są tego wady i zalety i nikt Cię w bład nie wprowadził. Poczytaj więc sobie reklamy na allegro czy w innym miejscu tunera z UCAS i powiedz szczerze piszą tam prawdę czy naciągają a wręcz oszukują??
 
J

Judash

Guest
olekp napisał:
Topfielda i Humaxa nie ma za co pozywać do sądu bo tam nie ma wbudowanego systemu kodowania. Więc chyba te firmy dodałeś do swojego postu przez pomyłkę. Dyskusja też nie jest o tym że moduł Cyfry+ jest doskonały, bo mi też Linux lepiej działa niż Windows więc tobie może lepiej działać diablo cam niż moduł cyfra HD. Chodzi o to, że jak sprzedawca coś oferuje to powinien napisać prawdę. Więc jeśli coś zawiera nielicencjonowaną emulację czy podróbkę systemu Mediaguard to trzeba to jasno napisać. Wtedy klient decydujący się na ten produkt wie na co się decyduje. Kupując diablo cam wiedziałeś że to jest moduł programowalny. WIedziałeś jakie są tego wady i zalety i nikt Cię w bład nie wprowadził. Poczytaj więc sobie reklamy na allegro czy w innym miejscu tunera z UCAS i powiedz szczerze piszą tam prawdę czy naciągają a wręcz oszukują??

Chodzi Tobie tylko o Fergusona, ktory sprzedawany jest na Allegro?.Podaj link.
 

lidl

New member
effe napisał:
Jestem już w 85% zdecydowany na kupno ......

kolego effe raz piszesz że już masz philipsa i jesteś zadowolony, drugi raz piszesz, że nie masz nic jak już kitujesz to przynajmniej trzymaj się jednej legendy
już parę razy na tym forum zwracano ci uwagę abyś pisał prawdę
 

effe

New member
lidl napisał:
kolego effe raz piszesz że już masz philipsa i jesteś zadowolony, drugi raz piszesz, że nie masz nic jak już kitujesz to przynajmniej trzymaj się jednej legendy
już parę razy na tym forum zwracano ci uwagę abyś pisał prawdę
Kolego lidl, kiedy ja napisałem, że nie mam "nic"??? To, że jestem zadowolony z philipsa to prawda, bo mam go od lutego i nie miałem jeszcze problemów. Ale jak czytałem, że inne tunery działają zdecydowanie szybciej i stabilniej oraz, że jakość kanałów jest lepsza, to czemu nie zmienić? Musiałbyś czytać ze zrozumieniem, nie wklejać jakieś dziwne posty. Kitujesz? Kiedy coś takiego zaobserwowałeś? Masz jakieś problemy widze:)
 

robo55

New member
BartekB napisał:
Witam,
jestem właśnie na świeżo po przejściu do Cyfry+ z 'n' i z wielkim zdziwieniem zauważyłem, że na standardowym dekoderze Phila obraz SD po HDMI jest wyraźnie lepszy niż obraz tych samych kanałów SD z 'n' - również po HDMI.
Co ciekawsze, na Philu daje się nawet popatrzyć na takie kanały jak AXNy czy Cinemaxy, czego nie da się powiedzieć o oglądaniu ich na tunerze 'n'.
Oczywiście efekt pozytywnej różnicy zanika w kilka dni po przejściu do Cyfry (niestety jakość SD tych kanałów jest zdecydowanie marna) jednak na gorąco po przepięciu widać zdecydowaną różnicę 'in plus' dla Phila Cyfry względem tunera 'n'.
Taką samą pozytywną różnicę zauważyłem na kanałach państwowej tv jak również na kanałach ITI.
Oglądam to na tv SXRD 55A2000


Całkowicie się z tobą nie zgadzam mam 42 calowego samsunga plazmowego i do tego podłączony phil po hdmi i euro oraz 'n" na komponencie i ......jakość SD na philu w porównaniu do N jest o 2 klasy gorsza...Przychodzą kumple na mecz 4 porownuje obraz i zawsze jeśli można wybieramy N. Moja opinia jest jak najbardziej neutralna bo mam i to i to i oglądam na 1 telewizorze.....
 

jacek76

New member
dekoder+TV przez HDMI

lidl napisał:
przejściówkę z SPDIF coaxialnego na optyczne znajdziesz w większości sklepów ze sprzętem Audio/Video przynajmniej tych dobrze zaopatrzonych. Częściej chyba są przejściówki w drugą stronę. Tyle że przechodzenie z napięciowego na optyka to takie kilka kroków wstecz. Ja mam Humaxa i on ma wyjście optyczne,zdaje się że Topfield też ma optyczne.

Dzięki za rade,
zakupiłem jednak przejściówkę i czekam na dostawę - tańsze rozwiązanie i zobaczymy czy zadziała.
Pojawił się jednak nowy problem - po podłączeniu dekodera przez HDMI (Profigold) na kanałach HD na ciemnym tle (minimum 80% ciemnego ekranu) są delikatnie widoczne poziome pasy w odcieniach blado szarych i bladoróżowych , naprzemian szersze i węższe w sposób uporządkowany.
TV to samsung 40M61bB. Po komponencie pasów brak i wszystko jest super.
Jak podłączyłem TV SHARP również ok.
Czy to może być spowodowane złą współpracą z tym modelem? Czy ktoś ma podobny objaw? Pod nr 0-801... nie wiedzą nic.
Było już o tym wcześniej na forum ale nie doszukałem się odpowiedzi-jeżeli przeoczyłem proszę o wyrozumiałość.

Z góry dzięki
Jacek
 

michal218

New member
olekp napisał:
jeśli kieszeń kodowa w tym odbiorniku to legalny autoryzowany system kodowania cyfry+ a nie emulacja - czyli podróba systemu cyfry + to wyłaczać
mnie tak jak wyłączają niewygodnych rozmówców.
Możecie dyskutować z faktem czy się wiesza czy nie mi się wieszal innym może nie i są zadowoleni, ich prawo i ja to szanuję.
Natomiast przy sprzedaży sprzętu powinni jasno informować że to emulacja systemu cyfry a nie oryginalny licencjonowany system kodowania cyfry.
Proste tu nie ma stanów pośrednich.

W starym Ferdku 7018 bylo do wyboru oprogramowanie czytnika w Conax,albo Seca+UCAS na moduly.Nie wiem i nawet nie interesuje mnie to jak jest tutaj.Najwazniejsze aby to dzialalo i to robi...W Cyfrze wiedza jaki sprzet posiadam i nie stwarzaja zdnych problemow.Wracajac do zawieszania sie-owszem u mnie tez to sie zdarzylo chyba ze 3 razy,a sprzet intensywnie uzytkuje od polowy maja...Nie jest to zbyt czesto zwazywszy fakt,ze testujac Philipsa(w dodatku tez bez modulow)przez 10-15 minut zaliczyl on 4 zawieszenia!Dluzej nie dalem rady go meczyc...Po co wiec wszelki licencje itp,skoro sprzet dedykowany dziala jeszcze gorzej?Dla dobrego samopoczucia?Skoro je masz,to gratuluje.Ja takie mam i proponuje na tym porzestac w tym sporze...
 

VirtuaTylda

New member
jacek76 napisał:
Pojawił się jednak nowy problem - po podłączeniu dekodera przez HDMI (Profigold) na kanałach HD na ciemnym tle (minimum 80% ciemnego ekranu) są delikatnie widoczne poziome pasy w odcieniach blado szarych i bladoróżowych , naprzemian szersze i węższe w sposób uporządkowany.
TV to samsung 40M61bB. Po komponencie pasów brak i wszystko jest super.

Na moim Samsungu 42C91H to samo, tzn. przez hdmi profigold i przy ustawieniach obrazu na 'standardowe' widoczne sa wspomniane przez Ciebie paski. Jak zmienie ustawienia na 'dynamiczne' lub 'film', wowczas pasy znikaja. Z componentem nie probowalem, bo dvd okupuje to zlacze :).
Nagrywarke mam podlaczona jakims nonameowym hdmi, moze warto sprobowac, czy przez ten kabel beda takie pasy - czy Ty probowales podlaczac innym kablem hdmi?

Pozdrawiam - Tomek
 

olekp

New member
michal218 napisał:
W zwazywszy fakt,ze testujac Philipsa(w dodatku tez bez modulow)przez 10-15 minut zaliczyl on 4 zawieszenia!Dluzej nie dalem rady go meczyc...
akurat Philips jak wszyscy zgodnie piszą jest liderem w kategorii "mam problem", nie wiem bo nie używałem go w domu, jedynie tyle co widziałem w sklepie, ale sprzedawca podchodził do niego bez większego entuzjazmu
 

_siwy_

New member
Teraz w promocji Canal + film HD i sport HD w łącznej cenie 6 zł... Robi sie ciekawiej.
 
Ostatnia edycja:

makisiaki

New member
karoo napisał:
A jak jest z jakością na PHILIPSIE po Conponencie?

Philips odbiera najlepiej właśnie po componencie. Oczywiście, nie zwykłe 3x cinche tylko markowy dedykowany kabel. Jakość kanałów SD taka sama jak n-ka po hdmi. Oczywiście na TV lcd 32" (dla niektórych tylko 32 a dla niektórych aż 32)
 

maszek

New member
Bez reklam
_siwy_ napisał:
Teraz w promocji Canal + film HD i sport HD w łącznej cenie 6 zł... Robi sie ciekawiej.
To nie jest promocja, tylko standardowa cena za te dwa kanały HD. Jeśli jesteś dodatkowo zainteresowany odbiorem NGC HD, to musisz zapłacić kolejną "szóstkę".:)
 

valdi57

New member
jaśniej , jaśniej, jaśniej

makisiaki napisał:
Philips odbiera najlepiej właśnie po componencie. Oczywiście, nie zwykłe 3x cinche tylko markowy dedykowany kabel. Jakość kanałów SD taka sama jak n-ka po hdmi. Oczywiście na TV lcd 32" (dla niektórych tylko 32 a dla niektórych aż 32)

Witam
mógłby kolega jasniej.Czy chodzi o kanały SD na n-ce po HDMI czy HD po HDMI. Widziałem u kolegi własnie obraz z Philipsa po SCARTcie i byłem mile zaskoczony w stosunku do tego co ja mam na 32" po HDMI profigolda 2 m za prawie 400 zeta w tamtym roku.Tak że TV1 i 2 ogladam z kabla bo jest lepszy obraz niz całe HDMI na 720p czy 1080i Mowa oczywiscie o Samsungu 32M.który jest lepszym modelem niz kolegi 32R. Tak że proszę jesli łaska jaśniej bo z bólem serca ja syn marnotrawny, przymierzam się do powrotu na łono C+ i to w pzrymierzu z Philipsem dzierżawionym do czasu zakupu czegoś z dyskiem. A jeszcze na dodatek to za przeproszeniem p... "n" psuje mi mojego HUMAXA PVR 8000 jak podłacze to paskudztwo przez przelotkę.
 

_siwy_

New member
maszek napisał:
To nie jest promocja, tylko standardowa cena za te dwa kanały HD. Jeśli jesteś dodatkowo zainteresowany odbiorem NGC HD, to musisz zapłacić kolejną "szóstkę".:)

Ale czy wcześniej nie było osobno 6 zł za każdy z C+HD?? Tak coś mi się wydawało...
 
Do góry