Cyfra+HD

jarmalik

Member
Bez reklam
Nareszcie mam już pełen pakiet Cyfry HD. Niestety, oferta jest na razie baardzo uboga, ale mam nadzieję, że będzie tego więcej. Właśnie oglądam program o Chinach na Film HD. Jednak najważniejsze póki co jest to, że i tu jakość obrazu jest znakomita, taka jak w NGHD:) Czekam jeszcze na program HD na kanale Sport HD. Zobaczymy. Oczywiście aby ocenić jakość obrazu, trzeba dokładnie sprawdzić na www.cyfraplus.pl kiedy takowy leci, ponieważ póki co najczęściej mamy tu programy SD.
 
J

Judash

Guest
jarmalik napisał:
Nareszcie mam już pełen pakiet Cyfry HD. Niestety, oferta jest na razie baardzo uboga, ale mam nadzieję, że będzie tego więcej. Właśnie oglądam program o Chinach na Film HD. Jednak najważniejsze póki co jest to, że i tu jakość obrazu jest znakomita, taka jak w NGHD:) Czekam jeszcze na program HD na kanale Sport HD. Zobaczymy. Oczywiście aby ocenić jakość obrazu, trzeba dokładnie sprawdzić na www.cyfraplus.pl kiedy takowy leci, ponieważ póki co najczęściej mamy tu programy SD.

OE rusza 27 lipca wtedy bedzie mozna oko cieszyc-chyba ;)
 
J

Judash

Guest
Humax-nowy soft

Fragment artykulu z satkuriera dla posiadaczy Humaxa-HDCI.

Cały proces przyśpieszono z uwagi na wykryte drobne problemy ze współpracą z modułami Cyfra+ HD po wprowadzeniu kanałów Canal+ Film HD i National Geographic Channel HD. Najnowsza wersja poprawia sytuację, jednak konieczne są także działania ze strony Cyfry+, mające na celu poprawienie oprogramowania modułu.

Wersja 1.00.13 (HDXSCI10013_all.hdf) posiada wszystkie opisywane już przez naszą redakcję w magazynie SAT Kurier 6/2007 (str. 14) nowości, które zawarte były w wydaniu testowym oznaczonym jako 0.00.14, w tym tzw. Dual EPG Engine, który odczytuje pełne EPG wraz z polskimi czcionkami zarówno dla Cyfry+ (3 dni), jak i Cyfrowego Polsatu (do 7 dni).

Oprogramowanie zostanie udostępnione na stronie http://www.humax.com.pl i powstało dzięki wzorowej współpracy polskiego dystrybutora - firmy Sensor z producentem Humax.

Wraz z nowym oprogramowaniem pojawi się także najnowsza lista kanałów dla polskiego użytkownika tego odbiornika HD przygotowana przez redakcję magazynu SAT Kurier dla satelitów Hot Bird i Astra 1 z podziałem na 5 list kanałów ulubionych:

- Cyfra+ (kolejność zgodna z terminalami Mediasat),
- Cyfrowy Polsat (kolejność zgodna z dekoderami platformy),
- Erotyka (kolejność wg. pakietów na poszczególnych kartach i modułach)
- HDTV (z wyszczególnieniem polskich kanałów, w tym nowych HD - Canal+ Film HD i National Geographic HD)
- Polskie FTA.

W przygotowaniu jest podobnie ułożona lista kanałów dla polskiego użytkownika Humax HDCI-2000, ale pod obrót zrealizowany przy pomocy obrotnicy DiSEqC1.2.
 

maszek

New member
Bez reklam
Wgrałem nowy soft, jest stabilny, żadnych problemów, epg działa pod przyciskiem " i " (cztery a nawet pięć wierszy informacji w zależności od nadawcy). Kanały przełączają się bez problemów ale nie zauważyłem istotnej zmiany co do czasu (średnio 3-4 sek od chwili naciśnięcia klawisza PgUp lub PgDn do pojawienia się obrazu). To tak na gorąco.
 
J

Judash

Guest
To opinia z innego forum:
Po wgraniu nowego softu, pierwsze co da sie zauwazyc, to szybkosc przelaczania kanalow zarowno SD jak i HD, nie trzeba juz tak dlugo czekac.
Jest polska czcionka na C+ i Polsacie.
 

maszek

New member
Bez reklam
Judash napisał:
To opinia z innego forum:
Po wgraniu nowego softu, pierwsze co da sie zauwazyc, to szybkosc przelaczania kanalow zarowno SD jak i HD, nie trzeba juz tak dlugo czekac.
Jest polska czcionka na C+ i Polsacie.
@przemas45 link;)
 

mistrzuncio

New member
prosze o pomoc

Witam, czy może mi ktoś pomóc? na topfieldzie na początku miałem wszystkie programy HD, tzn anixe, premiere, astra i inne, niestety coś w nim pomieszałem i musiałem nacisnąć ustawienia fabryczne. Potem wszystko musialem ściągać od początku hotbirda i astre-automatycznie. Niestety po ściągnięciu tych programów nie mam tych programów HD, nawet prubójąc ręcznie, nic to nie daje. Jak mam ściągnąć te programy FTP w HD? Canal+HD mam, ale canal+film HD też nie działa- reszta ok. Pomóżcie!!
 

un-j

New member
Nowy soft do Humaxa

Znowu zaraz mnie trafi.:twisted: Sciągnąłem soft, połączyłem Humaxa z PC - wszystko po bożemu (3 zmiana softu) a tu klknięciu Download wyskakuje mi okienko z X w czerwonym kółeczku i informacją Access violation at address 00000000. Read of address 00000000

Ktoś ma jakąś koncepcję co jest grane?
Sensor niestety tylko do 17:00.
 
J

Judash

Guest
un-j napisał:
Znowu zaraz mnie trafi.:twisted: Sciągnąłem soft, połączyłem Humaxa z PC - wszystko po bożemu (3 zmiana softu) a tu klknięciu Download wyskakuje mi okienko z X w czerwonym kółeczku i informacją Access violation at address 00000000. Read of address 00000000

Ktoś ma jakąś koncepcję co jest grane?
Sensor niestety tylko do 17:00.

Przy probie zmiany softu masz taki komunikat?.Wylaczyles tuner przed wyslaniem softu?
 

un-j

New member
Judash napisał:
Przy probie zmiany softu masz taki komunikat?.Wylaczyles tuner przed wyslaniem softu?

1.Tak.
2. Zgodnie z instrukcją - odpalam download, włączam tuner, choć dziś jeszcze nie było mi to dane.
 
J

Judash

Guest
un-j napisał:
1.Tak.
2. Zgodnie z instrukcją - odpalam download, włączam tuner, choć dziś jeszcze nie było mi to dane.

Problem bardzo popularny widze, wpisz w google komunikat ktory ci wyskoczyl.
 

un-j

New member
Judash napisał:
Problem bardzo popularny widze, wpisz w google komunikat ktory ci wyskoczyl.

No to PKP. Wychodzi na to, że trzebaby w rejestrze pogrzebać, a w to się jeszcze nie bawiłem. Może wykombinuję jakiś inny sposób.

Dzięki Judash za uświadomienie problemu.
 
J

Judash

Guest
un-j napisał:
No to PKP. Wychodzi na to, że trzebaby w rejestrze pogrzebać, a w to się jeszcze nie bawiłem. Może wykombinuję jakiś inny sposób.

Dzięki Judash za uświadomienie problemu.

Zmieniales soft juz dwa razy i dotad nie miales tego komuniktu?
 

maszek

New member
Bez reklam
un-j napisał:
No to PKP. Wychodzi na to, że trzebaby w rejestrze pogrzebać, a w to się jeszcze nie bawiłem. Może wykombinuję jakiś inny sposób.

Dzięki Judash za uświadomienie problemu.
jeśli mogę coś podpowiedzieć... nie kombinuj, tylko skontaktuj się z "Sensorem" i poproś o pomoc.
 
Do góry