Cyfra+HD

robo55

New member
Panowie napiszcie coś na temat problemow z modułem cyfry czy te własne zabiegi pomogły i można oglądać już bez przeszkod C+F HD....i czy jednak ten trik że trzeba wyłączyć na tym kanale dalej obowiązuje.
no i jeszcze jedno wiem, że już gbyło 1000 razy na HDTV czy topek czy humax lepszy, ale szczerze mówiąc to czytając ten wątek nie raz wiem, że tu są ludzie najbarzdiej obiektywni no i znają się na rzeczy. Pytam więc co na chwilę obecną bez zbędnych wywodów, a trochę czasu minęlo od premiery dwóch tunerów kupilibyście......
 

Lech

New member
Bez reklam
robo55 napisał:
Panowie napiszcie coś na temat problemow z modułem cyfry czy te własne zabiegi pomogły i można oglądać już bez przeszkod C+F HD....i czy jednak ten trik że trzeba wyłączyć na tym kanale dalej obowiązuje.
no i jeszcze jedno wiem, że już gbyło 1000 razy na HDTV czy topek czy humax lepszy, ale szczerze mówiąc to czytając ten wątek nie raz wiem, że tu są ludzie najbarzdiej obiektywni no i znają się na rzeczy. Pytam więc co na chwilę obecną bez zbędnych wywodów, a trochę czasu minęlo od premiery dwóch tunerów kupilibyście......

No Wiesz ja mam Humaxa i wszystko działa w porządku. Jak jest to wszystko u mnie podłączone znajdziesz kilka stron wstecz. Który dekoder wybrać? Na dzisiaj trudne pytanie. Właśnie w Polsce rusza oferta HD i myślę że za kilka miesięcy kupisz odbiornik z dyskiem za cenę obecnego golca. Dopracują też oprogramowanie i inne bajery. Weź może na kilka miesięcy dekoder C+ w dzierżawę za 15 zł na miesiąc ?
 
Ostatnia edycja:

DanielS

New member
Lech napisał:
No Wiesz ja mam Humaxa i wszystko działa w porządku. Jak jest to wszystko u mnie podłączone znajdziesz kilka stron wstecz. Który dekoder wybrać? Na dzisiaj trudne pytanie. Właśnie w Polsce rusza oferta HD i myślę że za kilka miesięcy kupisz odbiornik z dyskiem za cenę obecnego golca. Dopracują też oprogramowanie i inne bajery. Weź może na kilka miesięcy ich dekoder w dzierżawę za 15 zł na miesiąc ?

tymbardziej że Cyfra zaoferuje niedługo ( tak przynajmniej twierdzą ) tuner HD z dyskiem twardym ( tez ponoc Philips )
 

DanielS

New member
jarmalik napisał:
Dzisiaj pooglądałem sobie trochę znowu NGHD i muszę przyznać, że nareszcie Cyfra stanęła na wysokości zadania jeśli chodzi o jakość obrazu HD. Ponad pół roku temu strasznie byłem zawiedziony tym co wówczas widziałem i dawałem temu wyraz na forum. Teraz jakość obrazu momentami jest fantastyczna - w zależności od materiału jaki nadają - i praktycznie niczym się nie różni od demo z Astry, n-ki czy nawet Pre***e HD. Brawo! Nie wiem czy nasze opinie miały na to wpływ, podejrzewam że bardziej właściciel praw kanału NGHD.
Tymczasem ciekaw jestem jakości pozostałych kanałów HD Cyfry tylko nijak nie mogę ich uruchomić. Czy to można zrobić tylko przez telefon lub osobiście? Nie można przez internet?
Poza tym nie rozumiem jakim cudem niektórzy piszą o oglądaniu kanałów HD Cyfry bez modułu (chyba że mają na myśli "edukację").
jarmalik to nie żadne cuda ani edukacja. Topfield + Aston 2.18 aktywacja NGHD przez internet + aktywacja C+HD teleofnicznie przez BOK i ogladasz. Pisalem o tym kilka postów wczesniej a jeszcze niżej pisało tym stereoman. NIE JEST WYMAGANE NIC OPRÓCZ AKTYWACJI. Zaden aneks, żaden moduł HD od Cyfry ani zwrot ich tunera.
 

Lech

New member
Bez reklam
DanielS napisał:
jarmalik to nie żadne cuda ani edukacja. Topfield + Aston 2.18 aktywacja NGHD przez internet + aktywacja C+HD teleofnicznie przez BOK i ogladasz. Pisalem o tym kilka postów wczesniej a jeszcze niżej pisało tym stereoman. NIE JEST WYMAGANE NIC OPRÓCZ AKTYWACJI. Zaden aneks, żaden moduł HD od Cyfry ani zwrot ich tunera.

Tak to się nazywa "PROMOCJA". Wreszcie i w C+ ktoś zmądrzał skoro przez 3 miesiące ma być HD za fryko to po co robić "CYRK". Brawo C+.
 

jarmalik

Member
Bez reklam
DanielS napisał:
jarmalik to nie żadne cuda ani edukacja. Topfield + Aston 2.18 aktywacja NGHD przez internet + aktywacja C+HD teleofnicznie przez BOK i ogladasz. Pisalem o tym kilka postów wczesniej a jeszcze niżej pisało tym stereoman. NIE JEST WYMAGANE NIC OPRÓCZ AKTYWACJI. Zaden aneks, żaden moduł HD od Cyfry ani zwrot ich tunera.

OK, właśnie zdążyłem tuż przed 22:00 dodzwonić się do BOKU i pan powiedział że dzisiaj system mu nie pozwala (?), ale jutro około 14:00 mi włączy. Co do modułu: z tego co piszesz rozumiem że ci co pisali że bez modułu odbierają Cyfrę HD mieli w domyśle moduł Cyfry a nie moduł w ogóle, bo wyglądało tak, jakby oglądali kanały bez jakiegokolwiek modułu (a więc i bez karty), dlatego podejrzewałem ich o edukację.
 

DanielS

New member
jarmalik napisał:
OK, właśnie zdążyłem tuż przed 22:00 dodzwonić się do BOKU i pan powiedział że dzisiaj system mu nie pozwala (?), ale jutro około 14:00 mi włączy. Co do modułu: z tego co piszesz rozumiem że ci co pisali że bez modułu odbierają Cyfrę HD mieli w domyśle moduł Cyfry a nie moduł w ogóle, bo wyglądało tak, jakby oglądali kanały bez jakiegokolwiek modułu (a więc i bez karty), dlatego podejrzewałem ich o edukację.
Nie do końca ...bo na Fergusonie mozna ogladać bez modułu. Chodzi o to , ze Ferguson oprócz dwóch gniazd na moduł mają jedno gniazdo tzw. uniwersalne. Jak masz kartę z uprawnieniami to wkładasz ją do tego gniazda i powinno być ok. Jednak podobno czasami się wiesza i nie przepuszcza uprawnien do HD. tego na 100% nie wiem ...inni posiadacze ferdków mogą sie wypowiedzieć. Nie sądzę by na tą chwilę mozna było edukacyjnie ogladać C+HD na jakimkolwiek tunerze ale to pewnie tez kwestia czasu :)
 

michal218

New member
Ja mam ferdka 8800 i bez jakiegokolwiek modulu i edukacji normalnie aktywowalem i wszystko o czym mowa odbieram.W zyciu nie kupie modulu dla 3 kanalow...Goly ferdek i lata.
 

jarmalik

Member
Bez reklam
DanielS napisał:
Nie do końca ...bo na Fergusonie mozna ogladać bez modułu. Chodzi o to , ze Ferguson oprócz dwóch gniazd na moduł mają jedno gniazdo tzw. uniwersalne.

No tak, w tej sytuacji to możliwe. Nie znam tego sprzętu. Ja mam Humka i tam tylko z modułem da się używać kartę.
 

bluray

Banned
Wracam do tematu jakości;
Jak napisałem wcześniej uzalażniam opinię od większej ilości materiałów.
I mam już kolejną opinię.
Jest dobrze !!!
Tersa ( 8oo) leci materiał o łowcach zabłądzonych dzikich zwierząt.
Jakośc bardzo dobra. Wczorajszy film HD też mi się bardzo podobał ( w kategorii jakośc).
Jest dobrze. Widac potencjał technologiczny.

Co do ANIXE HD:
Zobaczcie filmiki z porannej gimnastyki albo reklamy ośrodków wczasowych w Egipcie.
Odjazd i tyle.
Są to materiały "nie-filmowe". A więc rejestrowane w formaciew 16/9 ( pełne wypełnienie ekranów naszych płaskich TV) cyfrowymi kamerami HD. Filmy póki co jeszcze nie konsumują w pełni technologii HD.
Pierwsze zajawki to polski serial "Oficerowie" wydany na czterech dyskach w HD DVD. Podobnie "Odwróceni HD" czy "Kryminalni HD" dostępne z VOD n-ki.
Wolę pełne 16/9 niż panoramę kinową z czarnymi paskami.
Kolejny przykład to Planeth Earth czy wszystkie pozycje muzyczne na BD i HD DVD.
 

mdag

New member
robo55 napisał:
.....no i jeszcze jedno wiem, że już gbyło 1000 razy na HDTV czy topek czy humax lepszy, ale szczerze mówiąc to czytając ten wątek nie raz wiem, że tu są ludzie najbarzdiej obiektywni no i znają się na rzeczy. Pytam więc co na chwilę obecną bez zbędnych wywodów, a trochę czasu minęlo od premiery dwóch tunerów kupilibyście......

Jestem w podobnej sytuacji i w całkiej innej niż ci, którzy już zdążyli nabyć Topfielda, Humaxa czy Fergusona.
Prawdopodobnie więc wezmę w dzierżawę na kilka miesięcy tuner HD od Cyfry. Rynek za pół roku może wyglądać trochę inaczej, wejdą tunery HD z HDD, więc ceny obecnych spadną.
Poza tym do końca roku roztrzygnie się przetarg na prawa do pokazywania Ligi Polskiej w latach 2008-2011. Oczywiście nie wyobrażam sobie, aby C+ takich praw nie wygrał, ale jeśli się tak stanie to inwestowanie w tuner za ponad 1000 zł (z perspektywą zmiany platformy z względu na ligę) jakoś mi się nie widzi, a napewno kilka miesięcy może poczekać.
Ale to tylko mój prywatny punkt widzenia...
 
J

Judash

Guest
mdag napisał:
Jestem w podobnej sytuacji i w całkiej innej niż ci, którzy już zdążyli nabyć Topfielda, Humaxa czy Fergusona.
Prawdopodobnie więc wezmę w dzierżawę na kilka miesięcy tuner HD od Cyfry. Rynek za pół roku może wyglądać trochę inaczej, wejdą tunery HD z HDD, więc ceny obecnych spadną.
Poza tym do końca roku roztrzygnie się przetarg na prawa do pokazywania Ligi Polskiej w latach 2008-2011. Oczywiście nie wyobrażam sobie, aby C+ takich praw nie wygrał, ale jeśli się tak stanie to inwestowanie w tuner za ponad 1000 zł (z perspektywą zmiany platformy z względu na ligę) jakoś mi się nie widzi, a napewno kilka miesięcy może poczekać.
Ale to tylko mój prywatny punkt widzenia...

Nie sadze zeby C+ zrezygnowala z OE, bo za duzo w to zainwestowali. Po co wam tunery z HDD, nagrywacie filmy i kolekcjonujecie je, czy co?. Przeciez wszelkiego rodzaju filmy, programy itp...sa tak czesto powtarzane, ze szkoda sobie glowe zawrac nagrywaniem.Odnosnie tunera, ja kupilem Humaxa, bo srebrny bardziej pasowal mi do reszty sprzetu, ale gdyby Ferguson byl w innym kolorze niz czarny, to bym go kupil.
 

mdag

New member
Judash napisał:
Nie sadze zeby C+ zrezygnowala z OE, bo za duzo w to zainwestowali. Po co wam tunery z HDD, nagrywacie filmy i kolekcjonujecie je, czy co?. Przeciez wszelkiego rodzaju filmy, programy itp...sa tak czesto powtarzane, ze szkoda sobie glowe zawrac nagrywaniem.Odnosnie tunera, ja kupilem Humaxa, bo srebrny bardziej pasowal mi do reszty sprzetu, ale gdyby Ferguson byl w innym kolorze niz czarny, to bym go kupil.
Źle mnie zrozumiałeś
1) C+ nie zrezygnuje z Ligi, mają prawa wykupione do końca sezonu 07/08. PZPN zrobi przetarg na następne 3 lata, czyli 2008/11. Prawa do transmisji wygra ten, kto da więcej.
2) O tunerach HD z HDD pisałem w kontekście obniżki cen zwykłych tunerów HD.
 
J

Judash

Guest
mdag napisał:
Źle mnie zrozumiałeś
1) C+ nie zrezygnuje z Ligi, mają prawa wykupione do końca sezonu 07/08. PZPN zrobi przetarg na następne 3 lata, czyli 2008/11. Prawa do transmisji wygra ten, kto da więcej.
2) O tunerach HD z HDD pisałem w kontekście obniżki cen zwykłych tunerów HD.

Chcialem napisac, ze C+ nie pozwoli sobie na przegranie przetargu ;).A jesli wygra Polsat, to wystarczy tylko ich modul i bedzie smigac.
 

matizx

New member
Witam !

Mam pytanie, co muszę zrobic aby odebrać C+Film HD i NG HD.
Mam moduł Cyfry HD i C+Sport śmiga ok ! (Derkoder Humax 2000)
Muszę przeprogramować dekoder, czy starczy przeskanować HotBirda?
na jaki kanał mi wskoczą te programy?
Proszę o pomoc.
 

DanielS

New member
matizx napisał:
Witam !

Mam pytanie, co muszę zrobic aby odebrać C+Film HD i NG HD.
Mam moduł Cyfry HD i C+Sport śmiga ok ! (Derkoder Humax 2000)
Muszę przeprogramować dekoder, czy starczy przeskanować HotBirda?
na jaki kanał mi wskoczą te programy?
Proszę o pomoc.

Kilka osób tutaj napisało co i jak ustawiać i robić zeby było ok. Spróbuj też zadzwonić do BOK Cyfry. Tam znają temat i powinni CI udzielić porady.
 

zizi

New member
Nie ma na co czekac.PosiaDAM HUMAXA OD GRUDNIA FILM HD I ng SMIGA ZE AZ MILO OGLADC.jAK TAK BEDZIESZ CZEKAL ZE MOZE COS WYJDZIE NOWEGO A MOZE TANIEJ ITP TO MIJA SIE Z CELEM.nIGDY NIE NADAZYSZ ZA TYM.JAK KUPISZ COS TO I TAK ZA MIESIAC LUB DWA WYTJDZIE COS NOWEGO ITAK W KOLKO ,ATY BEDZIESZ CZEKAL I CZEKAL AJ BEDE OGLADAL I OGLADAL... POZDRAWIAM
 

maszek

New member
Bez reklam
matizx napisał:
Witam !

Mam pytanie, co muszę zrobic aby odebrać C+Film HD i NG HD.
Mam moduł Cyfry HD i C+Sport śmiga ok ! (Derkoder Humax 2000)
Muszę przeprogramować dekoder, czy starczy przeskanować HotBirda?
na jaki kanał mi wskoczą te programy?
Proszę o pomoc.

Przeskanuj tylko dwa transpondery:
11469V 27500 5/6 dla C+Film HD
oraz
11116V 2700 3/4 dla NGC HD

menu-instalacja- dla anteny HotBird wybierz jeden z podanych powyżej transponderów, OK, wyszukiwanie, zapisz kanał i to samo zrób dla drugiego => unikniesz wyszukiwania na nowo wszystkich kanalów i ich edycji wg ulubionej kolejności.
Jeśli wystąpią problemy z odbiorem (brak dźwięku lub obrazu) zaloguj się do ICA i prześlij sobie aktualizację praw odbioru na kartę (przy ustawionym na tunerze kanale TVP1 - trwa to do 30 min).
pozdrawiam
 
Do góry