Cyfra+HD

maniek700

New member
KKuba napisał:
Wpisz z palaca częstotliwość - klawiszami numerycznymi. BTW mnie i tak nie działa i teraz się zastanawiam czy to Topfield czy moja instalacja.
Wstukalem recznie ale mam tylko czrny obraz i nic pozatym :( co jest nie tak ?!?!?! :hmm:
 

effe

New member
Witam. Wczoraj dowiedziałem się od was, że canal plus film HD już nadaje to przeskanowałem swój dekoder philipsa i znalazłem ten program. Rzeczywiście obraz jest ciut lepsze bo pod 16 mam zwykły canal film. Zauważyłem również że jak nie lecą programy w HD to program canal plus film hd nie nadaje z pasami ku mojemu zadowoleniu, a canal plus sport hd dalej jest z pasami. Czemu tak jest? Bo sport nie nadaje w 16/9? Zauważyłem również że mam też zwykły canal + sport już bez pasów i uważam, że bardzo dobrze zrobili, mamy teraz wybór i nie musimy oglądać obciętego programu. Ciekaw jestem jeszcze czy nadaje już NG HD? Znalazł ktoś ten program? Czy od jutra będzie? Bo w liście który dostałęm jest napisane że te programy wejdą od 2 lipca. I jeszcze mam jedno pytanie, bo posiadam pakiet prestiżowy z opcją HD, to czy związku z tym muszę dzwonić do BOK'u zamawiając te 3 kanały za 6+6 zł? Czy automatycznie mi przydzielą? Pozdrawiam.
 

effe

New member
Aha to dobrze bo i tak nie miałem zamiaru oglądać nudnego NG. Nie interesuje mnie ta tematyka. Pozdrawiam.
 
J

Judash

Guest
Jan-Luc napisał:
Chyba nie do końca, c+film HD właśnie leci z pasami

Skoro byly pasy po lewej i prawej na kanale HD to znaczy, ze film nie byl w wersji HD apewno w SD pasow nie bylo.
 

Dable

New member
C+film HD na Humaxie

Wgrałem ten program ale na ekranie pojawia się tylko pikseloza . Po chwili zawiesza się tuner co się nigdy nie zdarzało. Kanał Sport HD chodzi bez problemów. Czy ktoś ma taki problem?
Sygnał mam 67/100
Humav 2000
moduł C+
moduł PC
 

kp@

New member
Judash napisał:
Skoro byly pasy po lewej i prawej na kanale HD to znaczy, ze film nie byl w wersji HD apewno w SD pasow nie bylo.
Jak film będzie bardziej szerokokatny(2,35:1) też muszą być pasy na dole i góry.16/9 to tylko 1,78:1.
 

maszek

New member
Bez reklam
Dable napisał:
Wgrałem ten program ale na ekranie pojawia się tylko pikseloza . Po chwili zawiesza się tuner co się nigdy nie zdarzało. Kanał Sport HD chodzi bez problemów. Czy ktoś ma taki problem?
Sygnał mam 67/100
Humav 2000
moduł C+
moduł PC
Przed chwilą przeskanowałem satelity na nowo, kanał C+ Film HD jest nadawany w 1080 i ... właśnie odbieram "Magiczne buty" - jest OK, bez pasów z logo HD.
W Formule widoczny jest jako kanał przypisany do Harmonic (Provider)
 
J

Judash

Guest
kp@ napisał:
Jak film będzie bardziej szerokokatny(2,35:1) też muszą być pasy na dole i góry.16/9 to tylko 1,78:1.

Tylko my piszemy o pasach po bokach obrazu, a nie gora-dół.
 

un-j

New member
C+Film HD

Coś kurde nie gra na na Humaxie. C+Film HD znalazłem już wczoraj. Po wejściu na ten kanał ekran pozostaje czarny, a po zmianie na inny kanał Cyfry kanał ten jest kodowany - pomaga tylko wyłączenie z tyłu. Ktoś wie WTFIGO ? Przed chwilą ponownie przeskanowałem tp - bez efektu.:confused:
 
J

Judash

Guest
maszek napisał:
Przed chwilą przeskanowałem satelity na nowo, kanał C+ Film HD jest nadawany w 1080 i ... właśnie odbieram "Magiczne buty" - jest OK, bez pasów z logo HD.
W Formule widoczny jest jako kanał przypisany do Harmonic (Provider)

U mnie wyswietlaczu tunera jest 1080 i, ale po wybraniu z pilota ;), wiec jak powinno byc 720p, czy 1080i ?
 
J

Judash

Guest
un-j napisał:
Coś kurde nie gra na na Humaxie. C+Film HD znalazłem już wczoraj. Po wejściu na ten kanał ekran pozostaje czarny, a po zmianie na inny kanał Cyfry kanał ten jest kodowany - pomaga tylko wyłączenie z tyłu. Ktoś wie WTFIGO ? Przed chwilą ponownie przeskanowałem tp - bez efektu.:confused:

A masz modul HD C+?.
 

robo55

New member
coś jest faktycznie z tym C+F HD. Osobiście mam tylko złom philipsa (czekam z utęsknienieniem na reszte gotowki i pojde po humka lub topa) ale po przełączeniu na ten kanal nawet na philipsie jest b. długo około 3-4 sekund czarna plansza a potem dopiero wskakuje obraz.....
 
J

Judash

Guest
un-j napisał:
Oczywiście.
Normalnie wszystko chodzi OK. Na C+F HD "widzę ciemność" a po przejściu na inny program Cyfry - obraz zakodowany (czyli też ciemność).

Popatrz, czy kanaly free swieca, moze wyciagnij modul....cholera wie.
 

arcymaster

New member
Coś jest nie tak :(

Mam Topfielda + CAM Cyfra+ HD i nie udało mi się zmusić tego zestawu do pokazania C+ Film HD.

Wydaje mi się, że to ten sam problem co w przypadku przełączania z kanału kodowanego na kanał HD na Astrze. W takim przypadku kanał z Astry nie odbiera i trzeba albo wyłączyć i włączyć ponownie dekoder albo wejść w wybór ścieżki dźwiękowej i przeskoczyć na inną opcję - takie zabiegi "odblokowują" kanały FTA HD na Astrze. Jest dobrze do czasu przełączenia na jakiś kanał kodowany z pakietu C+. Potem trzeba powtarzać to aby oglądać HD z Astry. Problem nierozwiązany do dzisiaj.

Wydaje mi się, że gwóźdź tkwi we wspólpracy moduł CAM C+ <--> Topfield

Na nowy C+ Film HD sposób nie działa, bo kanał jest kodowany.
Coś mi się zdaje że tylko nowy soft (dla CAM lub dla tunera) rozwiązać może problem ... :(

A może komuś udało zmusić do pracy (czyt. oglądnia wspomnianego programu) taki zestaw ???

Pozdrawiam
Arcy-Master
 

mikey

New member
Witam

Od rana staram sie złapa C+ film HD i na moim Topfield'zie + cam c+ wogóle kanał nie jest znajdowany :-(.
Ustawiam do przeszukania 11470 V i nic.

O co chodzi ?


pozdro
 

arcymaster

New member
To właśnie problem współpracy modułu C+ z Topfieldem. Tak to wygląda.

Zrób tak:
1) Przełącz Topfielda na kanał FTA.
2) Wyłącz tuner.
3) Włącz tuner.
4) Nie przełączając na inny kanał wejdź w menu i wtedy przeszukaj.

Znajdziesz bo tuner nie zgłupiał przez moduł (po włączeniu nie musiał odczytać uprawnień bo był włączony kanał FTA).

Taka jest moja teoria.

PS. Daj znać czy poskutkowało.

Pozdrawiam
Arcy-Master
 
Do góry