Cyfra+HD niby cyfrowa ??

Szemot

New member
Gdy słyszało sie pierwsze wzmianki o HD to wiadomo było, ze to telewizja w pewnych standartach. Po pierwsze jest to telewizja w 100% sygnału cyfrowego zarówno audio i video gdzie standart audio to Dolby Digital 5.1 badz lepiej a video to rozdzielczosc pozioma 720p, 1080i badz 1080p. Jednoczesnie obraz ma byc w formacie 16:9.
Gdy dostalem w listopadzie nowy dekoder cyfry+HD z nagrywarka na pudełku napisane w "100% cyfrowy" Obraz moze jes i cyfrowy - nie wiem, trudno sprawdzic. A co z dzwiekiem ?? Odrazu podłaczyłem amplituner zeby przekonac sie jak brzmi TV w DD 5.1 no i ku mojemu zdziwieniu jedynymi stacjami nadawanymi w tym standarcie to National GeographicHD oraz wybrane kanały z TVN (reszta leci w DD 2.0). Patrze na Canal+ HD, Canal+SportHD HBO i inne i okazalo sie, ze nawet gdy przed filmem pokazana jest notka, ze ten film prezentowany jest w systemie Dolby Digital 5.1 badz wiekszosc filmow w Dolby Surround to pytam. Gdzie ten dzwiek bo bynajmniej w takim dzwieku wcale film nie jest. Teraz jak podlacyzłem własnie amplituner okazalo sie, ze National Geographic HD juz nie nadaje w cyfrowym standarcie dzwieku i jedyna stacja jest dalej TVN.

No i pytanie. Gdzie do cholery moja w 100% cyfrowa platforma i gdzie do cholery moje filmy w 5.1 na Canal+ badz HBO gdzie przed filmem jets notka, ze film puszczany jest w tym standarcie !!??
 
Ostatnia edycja:

walt

New member
To prawda-jak długo już mam cyfrę+ to jeszcze nigdy nie zauważyłem aby Canal+ nadawał w DD 5,1 nie mówiąć już o HBO które nie raczy nawet nadawać filmów(przynajmniej niektórych) w formacie 16/9 pomimo wysokich opłat mies.:confused:
pozdr.
 

DanielS

New member
Szemot napisał:
Gdy słyszało sie pierwsze wzmianki o HD to wiadomo było, ze to telewizja w pewnych standartach. Po pierwsze jest to telewizja w 100% sygnału cyfrowego zarówno audio i video gdzie standart audio to Dolby Digital 5.1 badz lepiej a video to rozdzielczosc pozioma 720p, 1080i badz 1080p. Jednoczesnie obraz ma byc w formacie 16:9.
Gdy dostalem w listopadzie nowy dekoder cyfry+HD z nagrywarka na pudełku napisane w "100% cyfrowy" Obraz moze jes i cyfrowy - nie wiem, trudno sprawdzic. A co z dzwiekiem ?? Odrazu podłaczyłem amplituner zeby przekonac sie jak brzmi TV w DD 5.1 no i ku mojemu zdziwieniu jedynymi stacjami nadawanymi w tym standarcie to National GeographicHD oraz wybrane kanały z TVN (reszta leci w DD 2.0). Patrze na Canal+ HD, Canal+SportHD HBO i inne i okazalo sie, ze nawet gdy przed filmem pokazana jest notka, ze ten film prezentowany jest w systemie Dolby Digital 5.1 badz wiekszosc filmow w Dolby Surround to pytam. Gdzie ten dzwiek bo bynajmniej w takim dzwieku wcale film nie jest. Teraz jak podlacyzłem własnie amplituner okazalo sie, ze National Geographic HD juz nie nadaje w cyfrowym standarcie dzwieku i jedyna stacja jest dalej TVN.

No i pytanie. Gdzie do cholery moja w 100% cyfrowa platforma i gdzie do cholery moje filmy w 5.1 na Canal+ badz HBO gdzie przed filmem jets notka, ze film puszczany jest w tym standarcie !!??

No to może ja wezmę udział w dyskusji ponieważ widzę , ze złapałeś się na hasło "cyfowy".
Otóż wszystko co nadają nasze platformy jest przekazem cyfrowym. jakiej jakości to już inna sprawa ale cyfrowy.
Co do DD 5.1 to jest on na 100% dostępny w National Geographic HD, czasami na TVN ( też nie zawsze bo czasami jest zwykły DD 2.0 ), czasami na TVN 7 , czasami na TVP1, ostatnio cały czas w DD 2.0 nadaje TV Polonia i kanały niemieckie z Astry.
Co do C+ to normalny Canal+ nadaje w Dolby Surround. Pozostałe Canal+ nadawane w normalnej rozdzielczości również w niektórych filmach nadają Dolby Surround. W DD 2.0 nadaje C+Film HD oraz C+Sport HD. W filmach , które sa HD same w sobie a nie upscale dźwięk jest DD 5.1. Dodatkowo na Canal+ ( wszystkie kanały ) jest możliwość zmiany ściezki na oryginalną ( i wtedy jest czyste 5.1 ) z polskimi napisami. Natomiast jeśłi wybierasz wersję z lektorem to z tego co pamietam jest DD 2.0 ale tutaj już nie pamietam dokładnie. Jeśli chodzi o HBO to w Cyfrze możesz mieć jedynie wersją oryginalną z polskimi napisami lub wersję z lektorem ale Cyfra nie przesyła dźwięku DD. Już wiele razy o tym pisano. Dlaczego ? Nie wiem.
Nie ufaj zawsze temu co pokazje twój ampli bo prawda jest taka , że różne z tym są historie. Nawet na tym forum wiele osób opisywało , że ampli pokazywał różne dziwne rzeczy na wyświtlaczu. U jednych tak a u drugich inaczej. Czasami potrzeba własnie pogrzebać przy ścieżkach w tunerze a czasami coś popstrykać w ampli.
 

jery--

New member
Bez reklam
Na Canal+ film HD i Canal+ sport HD trzeba przełączyć dźwięk na ścieżkę oryginalną (+ na pilocie) wtedy jest DD 5.1 lub 2.0 . W wersji z lektorem zawsze jest zwykłe stereo.
 

tataniny

Member
Zgadzam się z przedmówcami. Jak chcesz oglądać film z lektorem, to DD 5.1 nie będziesz miał. Tylko oryginalna ścieżka dźwiękowa z napisami polskimi, które sobie musisz przełączyć pilotem będzie w DD 5.1. Czyli jest tak jak piszą przed filmem :mrgreen:

Pozdrawiam
Jacek
 

Szemot

New member
OK zaraz zobacze jak to jest po przełączeniu ścieżki na oryginalną (chwilowo TV jest okupowany :-/). Jednak mam kilka zastrzeżeń. Mówisz, ze Canal+HD zawsze nadaje w DD tylko że ewentualnie DD stereo to samo z HBO itp. Ale DD to standart tylko i wyłącznie cyfrowy tak samo jak DTS wiec czemu amplituner tego nie wyktywa ?? Móisz, ze czasem rózne rzeczy sie dzieja. Mam amplituner od ponad dwóch lat pdłączony do kompa przez coaxial teraz podąłczyłęm do Cyfry+ i DVD i nigdy przenigdy nie było problemów z wykrywaniem dzwieku. Poza tym TVN idzie w DD stereo a jak idzie jakis program typu Taniec z gwiazdami itp to przełącza sie na DD5.1 i widac tą zmiane. To samo jak zacyznaja sie reklamy to zmienia sie na DD2.0. I kiedys to samo było z NationalHD. A dzis jak podłączyłem to National nie pokazywałżadnego a jednoczesnie z tylnych głośników nic konkretnego nie leciało a SUB milczał. Wiec nie sadze aby była to wina niekontaktujacego amplitunera.

Zatem jak to jest ?? Skoro móisz, ze amp moze nie pokazywac tylko kontrolki to dzwiek chyba i tak powinien isc dobry a nie idzie dopuki kontrolka sie niepojawi.
 

Szemot

New member
Hm... ok sprawdziłęm i faktycznie jak sie zmieni dzwiek na orygonalny w Canal+Film/HD to jest DD2/5.1 Ale nadal na NationalHD nie ma a był kiedyś. Myślałęm tez, że na tej usłudze VoD co HBO uruchomiło gdzie tak podkreślaja przy kazdym filmie jaki to on nie jets cyfrowy a po pierwsze jakosc mogłaby byc lepsza. po drugie nie da sie zmienic dzwieku na oryginalny. Nie ma DD a juz wogóle co najgorsze wiekszosc filmów jest w 4:3 nawet taka Kompania Braci. To poprostu farsa !!

P.S. to nie do tego tematu może ale tak nażekajac na Cyfre+ zadowolony chociaz jestem z tego Recordera HD z trzech powodów (pomijajac minusy)
1. Może nagrywać materiał HD co nie jest możliwe w komercyjnych nagrywarkach
2. Dzwiek nagrywa taki jaki jest wraz z wieloma ściezkami dzwiekowymi a w komercyjnych koduje w dół do stereo
3. Może nagrywac o odtwarzac jednoczesnie nawet materiał HD co tez nie jest możliwe w komercyjnych zastosowaniach. W Nce to maja ale chodzi o to, ze to jakas lipa, ze firma idaca na komerche robiaca seryjnie nagrywarki ti spodziewac by sie mozna, ze badziwe jakis a w porównaniu do tego co mozna kupic w sklepie to całkiem niezłe cacko.
 

DanielS

New member
Może na NG HD mają jaką "awarię" ale tam właśnie zawsze dźwięk był DD 5.1 i to był bardzo dobry dźwięk ( pomimo lektora ). Co do HBO Digital to nie wypowiadam się bo nie mam i na razie nie ciągnie mnie do tego bo nie ma tam filmów w HD / 16:9 / DD tak więc wolę nadal oglądać C+. Pomimo wielu narzekań na nich mamy DD i 16:9 - to jest kanał premium. A co do HBO to dla mnie ich kanały i całe to HBO Digital to śmiech na sali.

Nie napisałem że HBO nadaje w DD :) Napisałem , ze można zmienić ścieżkę na oryginalną + napisy co nie oznacza automatycznie , ze wtedy dźwięk jest DD :) Niestety dla mnie HBO to powtórzę jeszcze raz : JEDNA WIELKA FARSA jak na kanał Premium :)
 

tom

New member
DanielS napisał:
Może na NG HD mają jaką "awarię" ale tam właśnie zawsze dźwięk był DD 5.1 i to był bardzo dobry dźwięk ( pomimo lektora ). Co do HBO Digital to nie wypowiadam się bo nie mam i na razie nie ciągnie mnie do tego bo nie ma tam filmów w HD / 16:9 / DD tak więc wolę nadal oglądać C+. Pomimo wielu narzekań na nich mamy DD i 16:9 - to jest kanał premium. A co do HBO to dla mnie ich kanały i całe to HBO Digital to śmiech na sali.

Nie napisałem że HBO nadaje w DD :) Napisałem , ze można zmienić ścieżkę na oryginalną + napisy co nie oznacza automatycznie , ze wtedy dźwięk jest DD :) Niestety dla mnie HBO to powtórzę jeszcze raz : JEDNA WIELKA FARSA jak na kanał Premium :)

Zgadzam się z opinią dotyczącą kanału HBO w 100%. Może sytuacja zmieni się na lepsze po wprowadzeniu HBO HD, ale na pewno dostępny on będzie razem z paczką (badziewnej jakości...) HBO...
Pozdrawiam
 

Szemot

New member
A pytanie do tych co maja cyfre do amplitunera podlaczoną. Czy Wy tez macie teraz National HD nie w 5.1 ??
 

DanielS

New member
W tym momencie na tunerze HD PVR od Cyfry jest nastepująco :
1. TV POLONIA - na Topfieldzie miałem w DD a na HD PVR nie ( tylko nie pamiętam czy tamta TV POLONIA była z HB czy z Astry )
2. TVN - DD
3. TVN7 - DD
4. Canal+Film - DD w oryginalnej ścieżce ( opcjonalnie napisy )
5. Canal+Film HD - DD w oryginalnej ścieżce ( opcjonalnie napisy )
6. Canal+Sport HD - DD w oryginalnej ścieżce ( opcjonalnie napisy )
7. National Geographic Channel HD - rzeczywiście teraz brakuje ściezki DD !!!!
8. NRJ12 HQ - DD ale na ekranie pokazuje się informacja o nieobsługiwanym systemie kodowania ( jakiś bug tunera ).
9. Das Erste - DD
10. ZDF - DD
11. 3sat - DD
12. Pro7 HD - DD
13. Sat1 HD - DD
14. Anixe HD - DD

To by było tyle jeśli chodzi o HD PVR od Cyfry+ w tym momencie.
Jak będę miał możliwość sprawdzenia na Topfieldzie to sprawdzę ale już widzę , ze Topfield wyszukiwał więcej kanałów z DD. Np. RTL z Astry, Sat1, Pro7, Vox i chyba ze 2 regionalne niemieckie. HD PVR nie wykazuje tutaj strumienia DD.
 
Ostatnia edycja:

Szemot

New member
NO dzieki wielkie. Troche lipa, ze tak mało ale dobrze, ze wgóle cos i dzieki za uszczególnienie co ma a co nie.

I tylko takie pytanie do speców. Jesli z czasem jakies stacje beda nadawac w DTS i bede miał podłączony amplituner przez Coaxial to nie bedzie miało znaczenie, ze dekoder nie obsługuje DTS i tak powinienem miec w amplitunerze. Prawda ?
 

jery--

New member
Bez reklam
Dzisiaj na NG po 12stej było DD 5.1
Mam pytanie, już o to pytałem ale chcę się upewnić:
czy z dekodera PVR HD Cyfry+ po HDMI macie dźwięk DD 2.0 i 5.1 na amplitunerze ? U mnie jest tylko po coaxialu a HDMI przesyła tylko stereo.
Nie wiem czy dekoder do wymiany ?
 

jarmalik

Member
Bez reklam
Szemot napisał:
A pytanie do tych co maja cyfre do amplitunera podlaczoną. Czy Wy tez macie teraz National HD nie w 5.1 ??

Ja codziennie chociaż na chwilę włączam NGHD i nidgy nie zauważyłem problemów z dźwiękiem. U mnie zawsze jest DD 5.1. Mam dekoder HUMAX HDCI 2000 podłączony przez optyka.
Mam natomiast inny problem. Na kanale Film HD gdy przełączę się na ścieżkę oryginalną, nie mogę włączyć polskich napisów! Kto ma jakiś pomysł?
 

DanielS

New member
Tak jest własnie. Oni nadają napisy w jakimś swoim systemie niekompatybilnym ze standartem. W związku z tym mając humaxa musisz wybierać napisy z telegazety a nie DVB :( To samo jest w Topfieldzie ale tylko na kanałach HD na SD można wybrać normalnie napisy w DVB.
 

Szemot

New member
jarmalik napisał:
Ja codziennie chociaż na chwilę włączam NGHD i nidgy nie zauważyłem problemów z dźwiękiem. U mnie zawsze jest DD 5.1. Mam dekoder HUMAX HDCI 2000 podłączony przez optyka.
Mam natomiast inny problem. Na kanale Film HD gdy przełączę się na ścieżkę oryginalną, nie mogę włączyć polskich napisów! Kto ma jakiś pomysł?

To mozemy sie zamienic bo ja nie potrzebuje napisów (o ile jest film anglojezyczny) natomiast National HD nadal nic nie wykrywa. ale jak widze u innych urzytkowników jest podobnie ze od jakiegos czasu nie ma. Może to byc wina stanadartowych dekoderów czy raczej wina samej platwormy ?
 

jarmalik

Member
Bez reklam
DanielS napisał:
Tak jest własnie. Oni nadają napisy w jakimś swoim systemie niekompatybilnym ze standartem. W związku z tym mając humaxa musisz wybierać napisy z telegazety a nie DVB :( To samo jest w Topfieldzie ale tylko na kanałach HD na SD można wybrać normalnie napisy w DVB.

Faktycznie, na SD można a na HD nie - to jakiś absurd. Ale w tej chwili nie ma także napisów na telegazecie przy Mission Impossible III:twisted:
 
Do góry