Cyfra+ HD - 2 anteny + multiroom - jak to podłączyć

MojNick

New member
Witam.
Mam pewien problem z podłączeniem tego wszystkiego - a dokładniej to z tym co kupić, bo moja stara antena już ledwo chodzi więc pora wymienić ją na nową. Chcę kupić antenę typu twin i tu mam pytania... Typu twin to znaczy, że z jednego konwertera mam 2 wyjścia antenowe? Jeżeli są tu 2 wyjścia, to oby dwa kable myślałem by poprowadzić do dekodera PVR HD, gdyż tam są 2 wejścia na antenę i tak polecają podłączyć. I teraz jak podłączyć do tego multiroom? Jak zrobić by szła 3 antena by ją podłączyć do 2 dekodera?
Lepiej zrobić tak:
1. Jedna antena idzie do dekodera PVR, a druga idzie do drugiego dekodera. Nie stracę tutaj na jakości HD albo coś? Bo nie wiem o co dokładnie z tymi dwoma antenami chodzi...
2. Czy lepiej zrobić tak, że oby dwie anteny idą do dekodera PVR, z tym, że z jednej rozdzielam sygnał na 2 kable (ze wzmacniaczem?) i wtedy podłączam do drugiego dekodera antene z zachowaniem podłączenia dwoma antenami z dekoderem głównym.
Od razu napiszę, że problemów z kablami nie ma, gdyż te są w ścianach już, więc tylko została kwestia wyboru co lepsze pod względem jakości.
Proszę o pomoc bo ja sam pojęcia nie mam...
Dzięki wielkie za pomoc.
Pozdrawiam
 

Zaw

New member
Antena przynajmniej 80cm
Do tego konwerter QUAD (4 wyjścia)
skoro nie ma problemu z kablami to tyle w temacie :)

2 kable idą do dekodera PVR, kolejny kabel (trzeci) do dekodera drugiego (HD lub SD), jeżeli tam też jeż dwugłowicowy PVR również możesz pociągnąć dwa kable.

W przypadku problemu z kablem, jest coś takiego jak multiband converter. Scala się 2 kable przy antenie w jeden i w mieszkaniu znowu rozdziela się na dwa, zachowując pełną funkcjonalność.

Telewizji satelitarnej NIE MOŻESZ rozdzielać rozgałęźnikami żadnymi, bo konwerter jest sterowany napięciem i możesz go spalić (mało prawdopodobne ale jednak) a ponadto na dekoderze zasilanym z rozdzielonego kabla będą dostępne tylko niektóre kanały (z tej samej polaryzacji co na pierwszym).
 
Do góry