Cyfra+ Film HD - problem

paolomario

New member
Witam
Otrzymałem dziś dekoder Cyfry+ dedykowany do odbioru HDTV (Philips DSR 6201/91) i podłączyłem do telewizora. Wcześniej zamówiłem w Cyfrze dodatkowy pakiet programów HD. Nie wiem co się dzieje, ale o ile NG HD i Sport HD odbiera świetnie, to C+ FilmHD strasznie rwie, niemal co chwilę (kiedyś tak mi rwało odbiór przez małą antenę w czasie porządnej burzy). Owszem, na zewnątrz pochmurno, ale wszystkie inne programy grają się dobrze. Może ktoś z Was wie co jest nie tak.
Oprogramowanie chyba aktualne bo tak mi wyskoczyło gdy chciałem zaktualizować.
Dekoder podłączony mam przez dobrej jakości kabel HDMI (też Philips), krótki (1m), telewizor full HD (Samsung LE40M87).
W opcjach dekodera Parametry TV i magnetowidu mam ustawione na typ HD1080i, tryb HDMI, format ekranu Szeroki.
Ogólnie jestem zadwolony z tego dekodera, bo nawet jakość programów nadawanych w SD polepszyła się znacznie w porównaniu z poprzednim dekoderem podłączonym przez SCART. I zniknęły "paski" podobno typowe dla Samsungów :)
Dzięki za jakiekolwiek sugestie
Pozdrawiam :)
 

arsenal

Moderator
VIP
Moim zdaniem przestawiła ci się delikatnie antena. Zamów fachowca do sprawdzenia lub jeśli czujesz się na siłach sam spróbuj ją wyregulować. Idealnie do tego celu nadaje się stary analogowy tuner sat. Ustawiamy na nimanalogowy TVN i regulujemy najpierw antenę w pionie i poziomie aż dropy na ekranie będą najmniej widoczne. Potem ustawiamy konwerter. Dla Polski odchylenie konwertera przy odbiorze HotBirda wynosi od 0 do 5 stopni. Konerterem kręcimy zgodnie z z ruchem wskazówek zegara będąc przed anteną.
Oczywście najlepiej zainwestowac w antenę o średnicy 80-90 cm i dobry konwerter co znacznie poprawi jakość odbioru. Zwłaszcza podczas deszczu czy zimowych zamieci.
 
Ostatnia edycja:

paolomario

New member
No tak...zapomniałem o antenie - standardowa od cyfry, konwerter też oryginalny, poziom sygnału doskakuje do 4 w pięciostopniowej skali (świeci na zielono - ustawiałem właśnie na poprzednim dekoderze na TVNie).
No i mieszkam w Anglii. Jutro popróbuję z tą anteną, ale wszystko pozostałe odbiera bez problemu :confused:
Dzięki za odpowiedź :)
 

paolomario

New member
Tak zrobię. Dzięki :)

Mam jeszcze jedno pytanie: dlaczego C+SportHD obraz ma po bokach takie czarne paski (raczej widziałem takie u góry i u dołu czasami oglądając panoramiczne filmy)? Normalny C+Sport jest na całym ekranie. Próbowałem zmieniać format ale na wszystkich tak samo :confused: .
Czasami to znika - na blokach reklamowych, czy relacjach z Orange Ekstraklasy.
Ogólnie to pierwsze wrażenia z HD na Cyfrze do bani - tylko poprawa odbioru SD ucieszyła...ehhh
 

zolw1

New member
Czarne pionowe pasy są wtedy gdy oryginalny materiał jest nakręcony w 4:3 - wtedy 16:9 się nimi uzupełnia ;) jeśli materiał jest w 16:9 (jak OE) czy większość filmów wtedy ich nie ma :)
C+ Film HD ma najsłabszy sygnał z kanałow HD w Cyfrze więc chyba rzeczywiście warto zamontować talerz 80-90cm :cool:
 

paolomario

New member
Hej
No i ruszanie talerzem pomogło - dokładnie musiałem poprawić w pionie (lekko do góry). Sygnał przeskoczył 4 a na częstotliwości dla C+FilmHD też do niej dobija na zielono :)
No i zielono mi :D
Pozdrawiam i jeszcze raz dziękuję :cool:
 
Do góry