Cyfra droga-odrzucamy, więc jakie plusy dla PC i N-ki

qazio

New member
witam, tak jak w temacie spróbujmy porównać tutaj tylko dwie platformy cyfrowe tj. Polsat Cyfrowy i N-kę i chodzi mi o porównanie w takich punktach:
1 oferta programowa oraz jakość kanałów sd
2 cena pakietów
3 oferowane przez nich decodery (w przypadku n-ki też recorder) hd i kanały hd
4 i oczywiście siłę sygnału (ponieważ sam jestem z Mazur a więc połnocno-wschodnia Polska to wyczytałem że n-ka ma u nas bardzo dobry sygnał a polsat kiepski- nawet zmieniając czaszę z 60cm na większą )

Obecnie mam polsat cyfrowy na starym echostarze podłączony do Sharpa 46 LC-X20E przez euro, i też wyczytałem na forum że ludzie przechodzący na decoder samsunga hd po hdmi uzyskują gorszy obraz niż po euro (chodzi o ogół kanałów), jak tak to po kiego taki interes, wogóle to dużo się naczytałem o wadliwości sprzętu polsatu oraz o braku jakichkolwiek prognoz na przyszłość jeśli chodzi o rozwój oraz płatności za hd, z drugiej jednak strony bardzo zainteresowała mnie oferta n-ki- głównie jeśli chodzi o sprzęt i o kasę (polsat dla mnie jako stałego klienta oferuje samsunga hd za 299zł+20zł wysyłka i przedłużenie umowy na 24m-c i nic nie jest pewne że jak mam pakiet familijny to bedę miał jakikolwiek kanał hd nieodpłatnie a n-ka wyśle mi gratis swój nbox HDTV recorder wraz z anteną i twin konwerterem, czyli cały zestaw za 298zł i umowa jest na 12 m-c i jeszcze ile gratisów na 6 mc oraz hbo gratis na 4 m-c-fakt że trzeba płacić 88zł przez 6 m-c a później 48zł ale umowa krótka i wiem co mam w ofercie nie jak w polsacie ), ale też ich sprzęt nie jest bez wad i teraz już kompletnie nie wiem co wybrać stad załozony temat.
A tak już odbiegając może ktoś wie czy można sobie zamówić n-kę czy także polsat podpisać umowę posprawdzać co bedzie lepiej działało i z jednym zerwać umowę w ciągu 10 dni bez kosztów (bo to chyba też podchodzi pod prawo niezadowolenia i zwrotu zakupionego towaru w ciągu 10 dni, zresztą chyba w umowie powinien też być zapisek żę strony mogą w ciągu iluś tam dni odstąpić od umowy). Jak by była taka furtka to bym sobie zamówił i jedno i drugie i potestował kilka dni i jedno pogonił?!
 

dnc

Moderator
VIP
Jeśli brałbyś umowę bez żadnych promocji i płacił 100% ceny za usługę to i tak okres wypowiedzenia wynosi jeden pełny cykl abonamentowy czyli miesiąc.

To dziwne, że PC ma słabszy sygnał niż N ka, ale z tego co wiem PC korzystał do niedawna ze starych transponderów HotBird o niskich częstotliwościach co mogło powodować, że w Twoim obszarze sygnał był słaby. Wydaje mi się, że teraz jest o wiele lepiej poniważ kanały zostały przeniesione na inne częstotliwości. To jednak kwestia sprawdzenia u kogoś znajmowego, kto ma N lub PC.

Co do oferty programowej to każda ma swój zestaw globalny, który powtarza się także np. u C+. Moim zdaniem jesli chodzi o kanały HD to bez watpienia N jest tutaj lepsza. Jesli zaś chodzi o kanały SD to oferta jest porównywalna. W N nie ma np. Polsatu, który jest kanałem ogólnopolskim, ale tylko w TV naziemnym. Szkoda bo gdyby tak jak TVN udostepnili przynajmniej ten kanał oferta byłaby szersza. No, ale u nas to zawsze musi być inaczej.

Co do jakosci kanałów to przyznam, że przeskakiwanie z kanałów HD na SD jest zawsze "strasznie bolesne". I to bez względu na to czy PC, N czy C+. Box N ma skaler więc jest ciut lepiej. Nie wiem jak jest z Samsungiem PC? Pewnie nie ma skalera, skoro jakość kanałów SD po HDMI jest słaba. Po prostu daje to co otrzymuje z satelity. Z drugiej strony kanały PC mają najgorsza jakość: najmniejszy bitrate i mniejsza rozdzielczość przy MPEG2. N nadaje w MPEG4 AVC co pozwala na lepszą jakość tańszym kosztem.
Moim zdaniem jesli ktoś chce mieć nowy box i lepsza ofertę powinien wybrać N. Jeśli ktoś ma box z modułem CAM może kupić moduł i kartę PC i oglądać to co daje PC.
 

KKuba

New member
Bez reklam
Nie za bardzo się mogę zgodzić z przedmówcą zwłaszcza co do sprzętu. Samsung H370G jest sprzętem o klasę lepszym od białego n boxa. Oczywiście, że ma skaler i zupełnie dobrze (skaluje) wyświetla kanały SD. W odróżnieniu od szmelcu z n pozwala samodzielnie przeszukiwać satelity, tworzyć listy kanałów ulubionych i co KRYTYCZNE naraz wysyła sygnał na złącza obraz HD i SD (czego n boxy nie potrafią). Mówiąc wprost masz układ programów jaki chcesz, z satelitów które chcesz i jeszcze podłączysz zewnętrzna nagrywarkę. A z ciekawostek do tego dekodera jest załączony pilot multifunkcyjny, obsługujący oprócz dekodera także dużą paletę telewizorów, m.in. Shrapa. Wybór n ma sens tylko jak weźmiesz n box recordera i nie masz zewnętrznej nagrywarki. W innym przypadku bierz PC i nawet się nie zastanawiaj.
Co do oferty programowej to sprawa jest bardziej złożona. HD w Polsacie na razie raczkuje (trzy kanały tylko), ale z drugiej strony pełna oferta z HBO za 77PLN złotych to jest trudne do przebicia cenowo.
 
Ostatnia edycja:

qazio

New member
nagrywarkę zewnętrzną tzn co dokładnie (nagrywarkę dvd, blue ray) i po jakim kablu? No i co z tym zarzutem że przy samsungu hd PC po hdmi gorszy sygnał niż po scart - przecież to powinno jeszcze podnieść walory wyświetlanych kanałów sd i hd, (chyba że tutaj u mnie na Mazurach konieczne przy sasmungu hd jest czasza 90cm i więcej i wtedy syganł bedzie lepszy a nie gorszy), wogóle mówi się że polsat nadaje kanały sd w lepszej jakości niż n-ka tylko nie wiem czy te wypowiedzi dotyczyły użytkowników decoderów hd po hdmi czy właśnie po euro. Wracając jeszcze do programów i kasy-faktycznie PC ma tańsze abonamenty ale wiąże w stosunku do n-ki długą 24 m-c umową bez żadnych zapewnień - a co jak się okaże że kupię od nich decoder hd a oni wytną kanały hd za miesiąc z pakietu familijnego i zrobią dodaktowo extra płatne (bo przecież z tego co pisali oni gwarantowali daromy polsat sport hd tylko do 30.06.2008)
 

KKuba

New member
Bez reklam
Jakie znowu 24 miesiące??? Patrzę we własne porozumienie i widzę 12 miesięcy... Aż wyjąłem i sprawdziłem. Co do jakości kanałów po HDMI to powiem krótko: bzdura. To prawda, że Samsung DSB-305 daje po Euro lepszy sygnał niż Samsung H370, ale też po EURO! Po HDMI jest tak samo lub lepiej. H370 ma też wyjście component od razu - nie trzeba przejściówki - jeśli ktoś tak woli połączyć (ja tak wolę). Nie do końca wiem na czym polega wyższość cenowa n. Też nie masz gwarancji cenowej pakietów, a właśnie podnieśli cenę. I wcale nie wiadomo co będzie do końca roku.
Co do sprzętu. N boxy to nie są dekodery tylko terminale. Funkcjonalność tego jest żadna, a jeśli miałeś normalny dekoder to doznasz wstrząsu psychicznego. Nie da się ustawić nic.
Co do nagrywarek zewnętrznych. W n ich praktycznie nie podepniesz. Nagranie czegoś na zewnętrzną nagrywarkę wymaga PODEJŚCIA do n boxa i zmienienia rozdzielczości na SD. Inaczej zobaczysz ciemność na nagrywarce. O ile sobie przypominam (już go nie mam :p) to n box nie ma też timera włączającego dekoder (tylko nagrywanie w n box recorderze)...
Co do jakości kanałów cyfrowych odsyłam do drukowanego Sat Kuriera - masz tam dokładne zestawienie jakości. W skrócie to jest różnie...
Oferta programowa jest trudna do porównania, sporo kanałów się nie pokrywa.
 

qazio

New member
12 m-c a kiedy podpisywałeś porozumienie, mi na infolini PC powiedziano że umowę zawiera się na tyle ile gwarancja decodera samsung czyli 24m-c(takto własnie wygląda współpraca z infolinią każy mówi inaczej, robią inaczej a właściwie to kupujesz kota w worku)
 

KKuba

New member
Bez reklam
23.06.08 W mojej umowie jest gwarancja ceny na Pakiet Familijny i Relax Mix w Okresie Podstawowym
 

dnc

Moderator
VIP
KKuba napisał:
Nie za bardzo się mogę zgodzić z przedmówcą zwłaszcza co do sprzętu. Samsung H370G jest sprzętem o klasę lepszym od białego n boxa. Oczywiście, że ma skaler i zupełnie dobrze (skaluje) wyświetla kanały SD. W odróżnieniu od szmelcu z n pozwala samodzielnie przeszukiwać satelity, tworzyć listy kanałów ulubionych i co KRYTYCZNE naraz wysyła sygnał na złącza obraz HD i SD (czego n boxy nie potrafią).

Nie znam tego modelu więc nie wiedziałem jak to wygląda. Jeśli, tak jak twierdzisz, jest OK to w porządku.
Ważne by dany model spełniał wymagania HD. W końcu po to został stworzony. Jeśli prócz tego daje radę z SD to tym bardziej OK.
 

qazio

New member
KKuba napisz dokładnie gdzie kupileś tego samsunga hd z pakietem PC i z tą umową na 12 m-c i czy miałeś już od nich w zestawie antenę przez nich zalecaną 80cm z konwerterem czy sam musiałeś sobie dokupić, bo jak ja się dowiaduję i w biurze obsługi PC i w ich punktach sprzedaży to mówią że umowa jest na 24m-c także dziwię się gdzie żeś wyczaił taen ich zestaw na 12 m-c(może przez 12 m-c masz zagwaratnowaną cenę za pakiety)
 

KKuba

New member
Bez reklam
Nic nie musiałem kombinować. Miałem porozumienie na Relax Mix (to z 3 miesięcznym wypowiedzeniem, bez anteny), zadzwoniłem na infolinię powiedziałem, że chcę nowy dekoder. W 5 dni później przyjechał kurier z nowym porozumieniem (na 12 miesięcy) i dekoderem. Porozumienie jest na 12 miesięcy, liczonych od początku okresu rozliczeniowego następującego po otrzymaniu porozumienia przez PC. Stary porozumienie jest rozwiązywane nowym ,a dekoder zostaje z pakietem FTA.
 
Do góry