Cyfra+ a LCD / smugi/

amstrad

New member
Witam.
Mam lcd panasonica i podłączyłem pod niego mediasata poprzez euro.
Jest taki dziwny efekt że na kanałach nadawanych z transpondera cyfy np.tvp1 widać takie kolorowe smugi .Podobnie jest na C+,national geogrpahic.

Większość osób powie że to wina telewizoara - ale nie - podłączyłem componentem nboxa i obraz ma 0 smug.Wszystko wypsa.
Smugi na c+ to wina kompresji.

Jestem więc ciekawy czy na tunerku hd cyfry są smugi czy nie ?
 

maszek

New member
Bez reklam
na Humax 2000 z JVC40s70 - brak smużenia przy oglądaniu programów z C+
pozdrawiam
 

dnc

Moderator
VIP
maszek napisał:
na Humax 2000 z JVC40s70 - brak smużenia przy oglądaniu programów z C+
pozdrawiam

Aleś mu doradził. :eek:

Prawda jest taka, ze za jakośc kanałów C+ odpowiada słaba jakosc nadawanych kanałów. Po drugie nienajlepsze tunery od C+. I wreszcie totalny brak informacji o mozliwosciach sprzętu. C+ sprzedaje taki sprzęt jaki sprzedawała jego siostra we Francji 5 czy 6 lat temu (pomijam tunery HD, ale te też mają wady). Na CRT jakość obrazu jest zadowalająca, ale wymagające LCD juz pokażą WSZYSTKO! Swoją drogą dla mnie najciekawsza jest promocja Sharpa i C+. Jeśli słaby sygnał jaki daje C+ poda sie na dobre, skądinąd, LCD Sharpa to porażka gotowa.
Oczywiście podstawą jest dobry kabel Euro, a nie jakiś za 20 zł. Nie można też porównywać połączenia komponent z Euro. Jakość przy tym pierwszym będzie w większości przypadków lepsza.
 

dnc

Moderator
VIP
Złacze komponent o wiele wierniej przenosi sygnał video niźli Euro. Oczywiscie wszystko zalezy od jakosci źródła sygnału i jakości kabla, ale z natury rzeczy tak bywa.
Proponowałbym najpierw sprawdzić czy to nie robi kabelek Euro. Potem dopiero mozna szukac przyczyn badź to w TV bądź w tunerze.
 
Do góry