Cy będzie słychać róznice?

adamboss123

New member
Witam mam pytanko,mam AVR Harmana 255 i chce podpiąć CD Harmana 980 analogami takimi 0.5 metra,kolumny mam Dali concept 6.Czy ktoś robił jakies testy czy odsłuchy na tych analogach(a moze ktoś je słyszał) a mianowicie nie wiem co wybrac i czy naprawde zauwaze roznice miedzy wireworld luna 6 a wireworld solstice 6 (napewno cenowo-luna 6 0.5m 139pln,solstice 6 190pln 0.5m )ale tak szczerze czy bedzie jakas roznica pozdrawiam :lol:
 

adamboss123

New member
pkomp wydaje mi sie ze nie wiesz co piszesz,bo sa ludzie ktorzy naprawde znają sie na rzeczy i po małej analizie twierdza ze bedzie np.bardziej kontrolowany bas co Ty na to?
 

pkomp

New member
xxxxxxxxxxx - lata doświadczenia w studiach nagrań wybiły mi te bzdury z głowy - chcę porządnego basu to zamiast w durny kabel inwestuję w TC finalizer i tyle

a ty dalej wierz w te bajki i ładuj kasę w zwykłą miedź w cenie platyny

apropo tych ludzi to nie maja pojęcia o działaniu ludzkiego słuchu - polecam poczytać na ten temat żeby się nie okazało że jak kupisz kable to grają bosko a następnego dnia rano słuchać nie mogłeś....

jakoś nikt nie udowodnił POMIARAMI różnic - a to przecież żaden problem tylko po co wyjść na idiotę przed setkami klientów nabitych w butelkę?A gadac że lepszy bas szersza scena aksamitna góra byle osioł potrafi....ale te sprawy załatwia się materiałem membrany i odpowiednim głosnikiem/kolumną oraz akustyką pomieszczenia a nie kawałkiem nic nie wnoszącego drutu

więc kto nie ma pojecia o czym pisze?
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

adamboss123

New member
xxxxxxxxxxxxxxxx tylko słuch ludzi wyznacza parametry przewodów itp.ale przede wszystkim badania labalatoryjne o których podejrzewam ze nie masz zielonego pojęcia.Tak ode mnie troszke sie hamuj z tą twoją mądroscia bo to nie jest Twoj pierwszy tzw.wybryk na forum(z tego co inni piszą do mnie na priv)także trochę pokory do innych pozdrawiam
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

piotr818

New member
Bez reklam
Nie czytaj tego dzieciaka "pkomp" ma wiedzę stricte internetową. A do pytającego - znaczącej różnicy przy tym sprzęcie nie usłyszysz ale kabelki bardzo przyzwoite.
 

adamboss123

New member
Dzieki piotr818 tak własnie myslałem i dlatego wydaje mi sie ze zostane przy wireworld luna 6 zawsze troszke zaoszczedzone,jak juz go podepne to napewno dam znać jak to gra w porównaniu ze zwykłym analogiem oraz z w porownaniu z coaxialem wireworld ultraviolet pozdrawiam
 

pkomp

New member
xxxxxxxxxxxxxx

xxxxxxxxxxxxxxx

adam o różnicy między analogiem a coaxialem miałeś bardzo dobrze wyjaśnione - widzę że fakty nie trafiają.....sprawdź przekonaj się i zastanów nad odpowiedziami które dostałeś

ps.piotra nie słuchaj bo on ci nic mądrego nie powie - będzie tylko kręcił wokół tematu xxxxxxxxxxxxxxxxxx
aha co do badań PROSZĘ PRZEDSTAW TAKOWE - dlatego o nich wspomniałem BO NIKT TAKICH NIE POKAZUJE by się nie okazało jaki kit ludziom wciskają....prosiłem o badania wiele razy - NIKT nie ma linków do takowych prócz tandetnych prospektów producentów - niech to da ci do myślenia jak już zacząłeś....jak pisałem - lata doświadczenia xxxxxxxxxxxxxxxxxxx
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

artoneq

New member
Witam mam pytanko,mam AVR Harmana 255 i chce podpiąć CD Harmana 980 analogami takimi 0.5 metra,kolumny mam Dali concept 6.Czy ktoś robił jakies testy czy odsłuchy na tych analogach(a moze ktoś je słyszał) a mianowicie nie wiem co wybrac i czy naprawde zauwaze roznice miedzy wireworld luna 6 a wireworld solstice 6 (napewno cenowo-luna 6 0.5m 139pln,solstice 6 190pln 0.5m )ale tak szczerze czy bedzie jakas roznica pozdrawiam :lol:

Przy założeniu że przewód ma tą samą długość nie usłyszysz różnic. Szczególnie gdy ma to być jedynie 0,5m. Swego czasu testowałem kilkadziesiąt różnych kabli i różnice były dobrze wyczuwalne między najtańszymi kablami za 2zł czy 3zł/metr a tymi za kilka tysięcy np. XLO. Powyżej 100 zł kabelek 2xRCA firmowy spokojnie zasili klocki za 10tys/szt. a różnicę usłyszy tylko ten co ją chce usłyszeć. Jeśli kabelek 0,5m ma właściwe parametry (prawidłowo dobrana średnica do długości, ekran itd.) to praktycznie straty na jakości sygnału zamykają się na poziomie setnych części procenta, tego się po prostu nie da usłyszeć. Przy hi-endowym sprzęcie większym problemem jest jakość energii elektrycznej, która w naszym kraju jest tragiczna.
 

muzyk219

New member
Przy założeniu że przewód ma tą samą długość nie usłyszysz różnic. Szczególnie gdy ma to być jedynie 0,5m. Swego czasu testowałem kilkadziesiąt różnych kabli i różnice były dobrze wyczuwalne między najtańszymi kablami za 2zł czy 3zł/metr a tymi za kilka tysięcy np. XLO. Powyżej 100 zł kabelek 2xRCA firmowy spokojnie zasili klocki za 10tys/szt. a różnicę usłyszy tylko ten co ją chce usłyszeć. Jeśli kabelek 0,5m ma właściwe parametry (prawidłowo dobrana średnica do długości, ekran itd.) to praktycznie straty na jakości sygnału zamykają się na poziomie setnych części procenta, tego się po prostu nie da usłyszeć. Przy hi-endowym sprzęcie większym problemem jest jakość energii elektrycznej, która w naszym kraju jest tragiczna.

hihihi... najważniejsze że autor postu w końcu otrzymał odpowiedź, wyczerpującą i dokładną... :)
artoneq , spojrzałeś na datę postu?:)
 
Do góry