CX - kalibracja

fausto1

New member
Bez reklam
A co to za kalibracja. Pełno takich w necie, zwykła zabawa suwakami

Wysłane z mojego SM-G975F przy użyciu Tapatalka
 

sipap

New member
Może zabawa z suwakami , ale nie po ocenie na oko, tylko po ocenie najlepszych ustawień za pomocą profesjonalnego sprzętu. Miałem ustawienia ściągnięte gdzieś z netu, ale ustawiłem według tych od Kikiego i jest znacznie lepiej.
Ja zdecydowanie polecam.
 

Stratoss

Member
Bez reklam
Firma M.****************** skalibruj TV. Nie ma lepszej, kalibrowali nawet Oledy dla europejskiej siedziby Netflixa w Holandii.
 

wicher83

New member
Na moim nowym lg cx kalibracja robi widoczną różnicę ale powiedzmy, że jakoś by bez niej przeżył. Natomiast w poprzednim tv ( philips 42pfl6008k) robiła mega różnicę. Jak włączyłem ps4 i obraz bez kalibracji to byłem co tu dużo mówić zawiedziony. Zdawało mi się że grafika jak z ps3 ale jak włączyłem tryb gdzie kalibracja była to szok normalnie. Różnica naprawdę duża.
W necie mogą***byc***rozpiski ale chyba każdy tv jest nieco inny. Moje ustawienia nie spradziły się u kolegi z tym samym tv. Również teraz u rodziców jest w miarę swieży tv i obraz masakryczny (chociaż oni głównie z kablówki oglądają materiały więc też nie ma co się spodziewać za dużo). Kombinowało już kilka osób z ustawieniami na oko i nie za dużo udało się zwojować.
Ja bym zawsze brał kalibrację i to zresztą jest jeden z głównych powodów dla którego wróciłem po 7 latach i brałem znowu tv od kiki'ego.
 

fausto1

New member
Bez reklam
Na moim nowym lg cx kalibracja robi widoczną różnicę ale powiedzmy, że jakoś by bez niej przeżył. Natomiast w poprzednim tv ( philips 42pfl6008k) robiła mega różnicę. Jak włączyłem ps4 i obraz bez kalibracji to byłem co tu dużo mówić zawiedziony. Zdawało mi się że grafika jak z ps3 ale jak włączyłem tryb gdzie kalibracja była to szok normalnie. Różnica naprawdę duża.
W necie mogą***byc***rozpiski ale chyba każdy tv jest nieco inny. Moje ustawienia nie spradziły się u kolegi z tym samym tv. Również teraz u rodziców jest w miarę swieży tv i obraz masakryczny (chociaż oni głównie z kablówki oglądają materiały więc też nie ma co się spodziewać za dużo). Kombinowało już kilka osób z ustawieniami na oko i nie za dużo udało się zwojować.
Ja bym zawsze brał kalibrację i to zresztą jest jeden z głównych powodów dla którego wróciłem po 7 latach i brałem znowu tv od kiki'ego.
Pokaż obraz przed i po kalibracji jak możesz

Wysłane z mojego SM-G975F przy użyciu Tapatalka
 

lawliet

New member
Można też otrzymać te parametry do kalibracji? Na ten moment jadę na "standardowych" i jestem ciekaw czy da się jeszcze poprawić obraz.
 
Do góry