Crysis 1 i plazma podlaczona do komputera 24 hz przy wlaczonym VSYNC

MartinMartin

New member
Witam:) Mam nastepujacy problem: podlaczylem komputer do plazmy kablem hdmi. Gry w wiekszosci przypadkow wygladaja super, mam jednak problem z grami ktore nie posiadaja w opcjach ustawienia odpowiedniej czestotliwosci do rozdzielczosci (np 1980/1020 60 hz) , bez tej opcji gra przesylana jest do komputera po kablu w czestotliwosci tylko 24 Hz, oczywiscie przy wylaczonej "Synchronizacji Pionowej" Telewizor i tak dostosowuje swoja czestotliwosc i wszystko dziala plynnie, natomiast jak wiadomo niektore gry bez wlaczonej opcji "Synchronizacji Pionowej" wygladaja bardzo kiepsko tak jak np w Crysis. Dlatego kiedy wlacze to synchronizacje pionowa do gry automatycznie komp ogranicza czestotliwosc na plazmie w Crysisie do 24 hz i jest kiszka. W grach w ktorych jest opcja wlaczenia w grze Vsync (synch pionowa) da sie to "przeskoczyc" w postaci pewnej sztuczki jednak w Crysisie ta opcja nie wystepuje z tego co widzialem i mozna ja wlaczyc tylko z poziomu karty graficznej ( sztuczka na to nie dziala) .

Co ciekawe kiedy wylacze w grze opcje pelnego okna gra nagle przelacza sie na wyzsza czestotliwosc 60 hz i dziala super plynnie, jak tylko znowu wlacze opcje pelnego okna w grze odrazu wraca wyswietlania w 24 hz, o co tu chodzi i czemu wylaczenia pelnego okna w grze ma wplyw na zmiane czestotliwosci?????????????


Do tego mam jeszcze pytania:

- Czy istnieje jakikolwiek sposob abym mogl zmienic czestotliwosc wyswietlania w grze (np.Crysisie) na plazmie podlaczonej z kompa kablem w ktorym odbior jest na 24 hz przy wlaczonym Vsync???

- Czy jest moze jakas łatka, mod albo patch ktory dodaje w Crysisie w ustawieniach gry opcje VSYNC (czyli synch. pionowej) ????


pozdrawiam i z gory dzieki za odpowiedz, medal jak ktos mi pomoze:]
 
Do góry