CRT 29" czy 32"? z HD czy bez HD?

Zyon

New member
Witam!
W grudniu planuje zakup telewizora CRT. Od 14 lat zyje z telewizorem 21' firmy OTAKE, wiec jezeli chodzi o moje poczucie jakosci audio/video to jestem dziewica.
Przedewszystkim doradzicie mi czy wybrac 29" czy 32". Jakie sa plusy i minusy 4:3 i 16:9. Kusi mnie by miec jakis TV wlasnie 32" 16:9. Telewizora uzywam przewaznie do ogladania sportu, widomosci, programow na Animal Planet, Discovery i czasem filmy. Mam Cyfrowy Polsat.
Jezeli chodzi o TV i kase jaka moge przeznaczyc:
- za 29" chcialbym maxymalnie zaplacic 1700zl,
- za 32" bez HD max. 1900-2000zl ,
- ostatecznie moglbym dozbierac i skusic sie na Philipsa 32PW9551 za okolo 2300zl,

Co doradzacie? Zalezy mi przedewszystkim na jakosci obrazu. Oto kilka TV jakie zauwazylem:
29" - Funai 29d0528hs - 1400zl, Philips 29PT9521 - 1700zl
Podobno te Funaie daja rade. Oplaca sie dorzucic okolo 300zl na tego Philipsa? A moze jest cos lepszego w tej klasie cenowej?

32" - Thomson 32WH412B, Thomson 32WM402s, Philips 32PW8651,
Ktory lepszy? A moze jest cos lepszego w tej cenie?

I ostatnie pytania. Oplaca sie dozbierac i zakupic Philipsa 32PW9551? Czy obraz nie HD tez lepiej wyswietla niz TV ponizej 2000zl? Obrazu HD raczej na razie odbierac nie bede, bo nie mam skad, ale w przyszlosci kto wie, wiec moze lepiej miec ta mozliwosc. TV to zakup na lata. Chcialbym miec spokoj na jakies 10 lat. Mieszkam w takie miescinie gdzie porownanie organoleptyczne tych modeli raczej nie wchodzi w gre, wiec musze oprzec sie tylko na waszych opiniach. Pomozcie :)

Dzieki, pozdrawiam!
 
Ostatnia edycja:

radosuaf

New member
Bez reklam
O 10 latach raczej zapomnij, współczesne kineskopy siadają dużo szybciej. Na Animal Planet, Discovery, TVP, Polsacie i TVN 16:9 za szybko nie ujrzysz, więc ja optowałbym za 29".
Pewnie inni mnie zakrzyczą, że lepiej 32".. ;)
 

Pablo1964

New member
Bez reklam
Telewizję lepiej ogląda się na formacie 4:3, DVD na 16:9. Jeżeli ekran 29" lub powyżej, zdecydowanie rekomenduję 100 Hz. Jeżeli optycznie podobają Ci się panoramy, przed ewentualnym zakupem koniecznie sprawdź, czy prezentacja standardowego obrazu TV 4:3 na nich także Ci się podoba (znam takich, których doprowadza do szału). Prze zakupem dowolnego tv każ sobie podłączyć sygnał tv analogowej i porównaj obraz z innymi. Marka jest dziś sprawą drugorzędną, te same podzespoły są stosowane w tv wielu marek. Nawiasem mówiąc, też zauważyłem, że te kilka modeli Funai jest całkiem, całkiem...
 

Zyon

New member
Bylem dzis w M1. W Media poogladalem sobie kilka TV. Oczywiscie tam nie kupie bo ceny sa absurdalne.
Kupie chyba 29". Byly tam rozne Philipsy, Samusngi, JVC, Grundingi, LG itp. Najladniej graly jednak Philipsy. Byly dwa modele 29pt8641 (1499zl - na necie srednio po 1300) i 29pt9521 (2499:shock: - na necie po 1800zl). Z 32" graly Samsungi, ale graly bardzo paskudnie. Chyba sie zdecyduje na jakiegos Philipsa.
W Realu gral ten Funai o ktorym pisalem w pierwszym poscie. Na tle tych wszystkich dziwnych wynalazkow ktore sprzedaje Real generowal obraz baaaardzo ladny. Niestety nie mialem porownania z czyms lepszym.
Wiec nadal nie wiem co kupic :(

Jak stoi sprawa z zywotnoscia dzisiejszych telewizorow? Czy taki Philips pogra mi dobrych kilka lat? Im wiecej czytam na necie o telewizorach tym bardziej boje sie kupic cos drozszego, bo co chwile widze jak ludzi jecza, ze im sie kineskop wypalil, cos syczy, bzyczy, plami itp. itd. Wiec jak to jest z tymi swiecacymi pudelkami?

Pozdrawiam!
 

Zyon

New member
Widze, ze ruch na tym forum niewielki.
Ostateczna rozgrywka roztrzygnie sie miedzy Philipsem 29pt9521 za 1999zl, a Funaiem 29d0528hs za 1399zl. Boje sie kupic przez neta, wiec troche drozej mnie wyjdzie. Nadal jednak nie wiem czy warto doplacac 600zl na tego Philipsa i czy ten Funai to bylby dobry zakup :(? Niech sie jakas madra glowa wypowie.

Pytanie o zywotnosc nadal aktualne.

Pozdrawiam!
 

radosuaf

New member
Bez reklam
Zyon, tego Phila kupowałem ostatnio w electrohome.pl. Dostałem po 2 dniach ŚWIETNY egzemplarz, więc chyba mogę polecić. Aktualna cena 1649 zł.

Porównanie z tym Funai... chyba niestosowne...
 

angoos

New member
32" lepsze. Ale dobrze by było żeby miał automatyczne rozpoznanie i dopasowanie formatu obrazu.
Mój takowe ma i czasem jak u znajomego oglądam TV (on ma LCD Samsunga 32" bez automatycznego rozpoznania i dopasowania formatu obrazu) to szlag mnie trafia.
A wogule szlag mnie trafia jak on ma wiecznie ustawiony format dopasowania szerokości i w 4:3 rozciąga obraz tak że wszystko jest spłaszczone.

Pozdro
 

grzesiek

New member
crt29

ja bym kupił philipsa 29'' ma super obraz wejście component co może się przyda z połączeniem dvd lub n-ki , obraz wtedy extra,co do żywotności takich tv jak philips nie liczył bym na więcej jak 5 lat.
 

adamo_

New member
Bez reklam
Zyon napisał:
Widze, ze ruch na tym forum niewielki.
Ostateczna rozgrywka roztrzygnie sie miedzy Philipsem 29pt9521 za 1999zl, a Funaiem 29d0528hs za 1399zl. Boje sie kupic przez neta, wiec troche drozej mnie wyjdzie. Nadal jednak nie wiem czy warto doplacac 600zl na tego Philipsa i czy ten Funai to bylby dobry zakup :(? Niech sie jakas madra glowa wypowie.

Pytanie o zywotnosc nadal aktualne.

Pozdrawiam![/quote

Zyon !!!! !!!!!!!!!!!!!!!!nie kupuj 29 cali, mówię Ci będziesz żałował że nie kupiłeś większego , i zazdrościł u innych - to masz jak w banku. skoro masz te 2000 to polecam Philipsa 551 zdecydowanie Przemyśl do czego Ci ten TV będzie potrzebny :

Oto kilka przykładów dla których ja kupiłem 551:

Kablówka ( obraz miodzio )
Filmy w HD z kompa przez DVI ->HDMI w TV ( obraz rewelacyjny)
DVD z HDMI ( jak wyżej )
Gry z super obrazem np Xbox ( jak wyżej )
w przyszlości jakaś platforma z HD(zgodnie z opiniami innych też super )

więc ze startu skreśl tv 29 cali !!!!! i nawet nie bierz pod uwagę.

Mam nadzieję że Cię trochę nawróciłem i pomyslisz racjonalnie

Jeszcze jedna wskazówka, podobno na wiosnę ma wyjść nowy model 551, więc poczekaj, dozbierasz i kupisz

Oczywiście jeśłi optujesz za LCD to dozbieraj więcej :)
ale z CRT to obecnie tylko na rynku 551 i samsung nowy model 419

Dobrze Ci radzę
 
Ostatnia edycja:

Zyon

New member
skoro masz te 2000 to polecam Philipsa 551

Hmm... myslalem nad tym Philipsem, ale 2000zl to juz maksymalna kwota do wydania na nowy telewizor :(. W necie znalazlem najtaniej za 2265zl to w normalnym sklepie bedzie kosztowal minimum 2500 :(. Chcialbym go miec, ale niestety chyba w tym momencie mnie na niego nie stac, a nowy telewizor chcialbym miec juz na swieta, wiec dozbieranie raczej odpada.

Kusza mnie panoramy, ale poza tym Philipsem to nie mam pojecia co jest dobre do 2000zl :(. Macie pomysly? Jezeli nie znajde nic godnego zakupu w telewizorach 32" to kupie tego 29" 9521. Czas mam do 15 grudnia, wiec jezeli ktos zakupil jakas fajna panorame do 2000zl to niech sie wpisze w tym watku i poleci swoj zakup.

Pozdrawiam!
 

adamo_

New member
Bez reklam
Zyon napisał:
Hmm... myslalem nad tym Philipsem, ale 2000zl to juz maksymalna kwota do wydania na nowy telewizor :(. W necie znalazlem najtaniej za 2265zl to w normalnym sklepie bedzie kosztowal minimum 2500 :(. Chcialbym go miec, ale niestety chyba w tym momencie mnie na niego nie stac, a nowy telewizor chcialbym miec juz na swieta, wiec dozbieranie raczej odpada.

Kusza mnie panoramy, ale poza tym Philipsem to nie mam pojecia co jest dobre do 2000zl :(. Macie pomysly? Jezeli nie znajde nic godnego zakupu w telewizorach 32" to kupie tego 29" 9521. Czas mam do 15 grudnia, wiec jezeli ktos zakupil jakas fajna panorame do 2000zl to niech sie wpisze w tym watku i poleci swoj zakup.

Pozdrawiam!





Ale żeś się napalił ......... poczekaj, na święta dostaniesz prezeny i może jakąs kase i wtedy się porozglądasz chłopie, nie ma co się spieczyć a potem żałowąc mówię ci , a dlaczego tak mówię ? bo w ostatnim okresie kupiłem dwa TV

Pierwszy 29 ' dla teściów za 1650 zł, a drugi dla siebie 551 (wybierałem pół roku i gotówka ograniczona do max 2200 .
teraz stwierdzam że: Teściowie co najwyżej mogą sobie pooglądać DVD przez Euro złącze :)

Ja mam trochę więcej możliwości
Zgadnij kto jest bardziej zadowolony :)

A poza tym jeśli chcesz choć troszkę poczuć obrazu HD i wiedziećo czym piszą ludzie na tym forum to tym bardziej poczekaj aż uzbierasz kasę ( 551 nie jest też do końca HD Ready - ma pewne ograniczenia ) ale napewno jest to obecnie najlepszy wybór w cenie do 2200zł
 
Ostatnia edycja:

kwak

New member
Mieliśmy ten sam kłopot co ty 29'' 4:3, czy 32" 16:9. Nie było problemu z wyborem modelu bo tylko samsung wchodził w grę, są to jedne z najładniejszych tv na rynku. W ostatniej chwili zdecydowaliśmy się na 29". Głównie oglądamy programy tv, a tylko czasami dvd, a program w formacie 4:3 oglądany na panoramie to porażka :( :(. Wróciliśmy do domu z samsungiem CW-29Z408PQ. Bardzo ładnt tv z seri slim fit tylko 40cm głębokości, wygląda jak lcd ;). Na temat jakości kineskopu nie będę się wypowiadał, dla mnie obraz jest ładny. Specyfikacja też ciekawa: Technologia Full 100 Hz, Wzmocnienie słabych sygnałów, Cyfrowa redukcja szumów, Stereo z SRS TruSurround, 2x Eurozłącze, 1x Component, 1x S-Video, 1xComposite (AV)
Rodzaje przyjmowanego sygnału PAL : 1O8Oi(HD) 720P/ 576P(SD)
/48OP(SD)/ 576i(Analog)/ 48Oi(Analog), pip i wiele innych "bajerów" ;) Na dniach planujemy zakup platformy cyfrowej n, więc wypróbuje wejście component. A ha tv kosztował 1700zł.
 

adamo_

New member
Bez reklam
Oczywiście jak kto woli :) ja jako model na przeczekanie dopóki LCD- ki nie staneiją i nie poprawią sie wybrałem CRT 32 HD
Potem tylko LCD > 32 cali



PS: przy 29 cali nie ma mowy o obrazach HD
 
Ostatnia edycja:

Zyon

New member
Termin zakupu telewizora przesunal sie na koniec stycznia. Rodzinie coraz bardziej podobaja sie 32", wiec chyba taki bedzie kupiony. Od jakiegos czasu w Media ogladalem sobie rozne Samsungi, Thomsony i JVC 32". Graly nawet ladnie, zwlaszcza taki jeden Samsung. W zeszlym tygodniu wystawiony na polke zostal Philips 9551 i nagle wszystkie te Samsungi, Thomsony i JVC wyblakly, stracily ostrosc i sie takie przecietne zrobily. Ten Philips mimo, ze byl troche za ostro ustawiony (ale to sie chyba da wyregulowac?) zmiazdzyl reszte jakoscia obrazy, a zwlaszcza kolorami. Cena w MM 2999zl... troche kosmiczna. W necie po 2250zl, ale ja sie boje przez neta kupic :(.

Gdyby nie to, ze zobaczylem na zywo jak gra ten 9551 to na pewno skusilbym sie na jakiegos Samsunga czy Thomsona za jakies 1800zl, a teraz mam problem wrrr...
 
Do góry