Coś miłego dla ucha pod tv do 1200zł

adinho

New member
Witam,
poszukuję jakiegoś ciekawego źródła dźwięku pod mój tv Samsung ue46f6100.
Tv stoi w pokoju 25m2,(5x5 metrów) pod ścianą, więc ok 4.5m od kanapy. Mieszkanie w bloku.
Tv używam do filmów, oglądania meczy i ps4. Muzyka raczej z zestawu komórka + jbl flip 3.

Szukam czegoś co będzie w stanie wyciągnąć dobrą jakość dźwięku w niedużej cenie i będzie w miarę łatwe w montażu. W tv brak bluetooth i wifi, więc wszystko musi iść po kablach. Nie zależy mi na dużej mocy.

Zupełnie nie mam pojęcia za czym się rozglądać - soundbar, mini wieża, kolumny, więc proszę Was o pomoc. Ze względu na możliwości ustawcze chyba najbardziej pasowałby mi soundbar z kolumną.

Przy dużej różnicy jakości mogę dać do 1500zł
 

adinho

New member
Słyszałem wiele negatywnych opinii o soundbarach. Chciałem tutaj zweryfikować na ile to prawda. Więc myślicie, że taki soundbar będzie lepszym rozwiązaniem niż np. miniwieża Denon RCD-M40 (czarny) + SC-M40 (czarny)? Co z zestawami kin domowych? Na jakie jeszcze firmy warto spojrzeć poza JBL? Taka legenda jak Yamaha ma sens we wspomnianej cenie?

Wiem, że mam niewielki budżet, jednak chciałem wybrać najlepszą opcję w tym przedziale. No i JBL trochę przekracza budżet.
 

telewizorjak

New member
też jestem ciekaw bo sam się szykuje na zakup soundbara do 1500zł. Bylem dzisiaj w sklepie i taki np. lg las 655 wydawał dosyc mile dzwieki.
planuje jeszcze zobaczyc takie jak samsung hw k651 czy panasonic SC-HTB690.
 

wiat

Member
@adinho
A nie myślałeś o amplitunerze stereo + kolumny.
Dużo lepiej to zagra, a i do muzyki będziesz miał.
W twoim budżecie z używek już coś konkretnego można upolować.
 
Ostatnia edycja:

adinho

New member
wiat,
a mógłbyś podać jakieś przykłady?

Duża kolumna nie za bardzo mi pasuje ze względu na to, że między otwartymi drzwiami a meblościanką mam jakieś 10 cm prześwitu.

W związku z tym najbardziej pasowałby mi soundbar, ale czytałem wiele negatywnych opinii o jakość/cena w stosunku do innych sprzętów grających.
 

wiat

Member
wiat,
a mógłbyś podać jakieś przykłady?

Duża kolumna nie za bardzo mi pasuje ze względu na to, że między otwartymi drzwiami a meblościanką mam jakieś 10 cm prześwitu.

W związku z tym najbardziej pasowałby mi soundbar, ale czytałem wiele negatywnych opinii o jakość/cena w stosunku do innych sprzętów grających.

Popatrz na coś takiego Onkyo TX-8150, TX-8130 starszy ale dobry model TX-8050
 

adinho

New member
Zdecydowałem że nie będę się bawił w amplitunery itp. Obecnie faworytem są te głośniki logitecha. Mógłby ktoś coś o nich powiedzieć odnośnie jakości i podłączenia do mojego tv i ps4?
 
Do góry