Coś do salonu

simono

New member
Witam, czas zmienic melego LCD ze starego mieszkania na cos wiekszego.
Do warunkow panujacych w moim pokoju pasuje mi jakas plazma bo jest w miare ciemno.
wszyscy zachwycaja sie tu Panasami wiec moze 50st60 ? Myslalem jeszcze nad projektorem
Mitsubishi HC4000 ale wowczas musialbym dokupic jeszcze jakiegos byle jakiego LCDka, lub zostawic maluszka 26"zeby nie katowac projektora serialami, ale to juz bym troche wyszedl poza budzet. Ogolnie to im wiecej szukam to coraz dalej jestem od podjecia decyzji. Prosze o pomoc
w doborze czegos odpowiedniego.

1. Odległość od ekranu? 4-4,5m
2. Jak słońce świeci w pokoju? jedno okno od poludnia (swiatlo bedzie padac z boku telewizora) ale w ogrodzie jest bardzo duzo drzew wiec pokoj raczej ciemny
3. Jak duży jest pokój? 30 m2
4. Preferowana technologia: obojętne
5. Jaki masz obecnie telewizor? jakis stary LG 26" LCD
6. Jakie programy najczęściej oglądasz? Filmy BD, przyrodnicze i troche seriali i programow z TV
7. Oglądasz w dzień czy wieczorem: raczej wieczorem
8. Wieczorem oglądasz przy świetle czy wolisz bez? bez albo przy swieczkach
9. Wolisz obraz ostry czy łagodny? raczej ostry
10. Matryca błyszcząca czy matowa? obojetne ale w kierunku matowej
11. Preferowana wielkość telewizora? 50 i wiecej
12. Preferowana marka? Moze Panasonic ? Mam zle doswiadczenia z samsungami i Philipsami.
13. Czego nie lubisz w telewizorach? słabego obrazu zwlaszcza szarej czerni
14. Jakie urządzenia będą podłączone? kino domowe, komputer i DVB-T
15. Ile % do telewizji a ile % do innych urządzeń? 50% TV naziemna, 45% DB, 5% komp
16. Siedzicie na wprost telewizora czy również z katów bocznych? raczej na wprost
17. Czy ważne jest wifi ? nie koniecznie bo jest LAN
18. Czy będziesz korzystać z widgetów? nie wiem
19. Czy chcesz serfować w internecie z poziomu telewizora? byc moze okazjonalnie
20. Czy chcesz korzystać z serwisu Ipla , Iplex, tvscreen - raczej tak jak cos ucieknie w TV
21. Czy USB ma mieć czytanie filmów z polskimi znakami? nie koniecznie
22. Ma mieć 3D? nie musi miec, nie lubie 3d
23. Ma mieć slot na karty SD ? nie musi miec
24. Ma mieć tuner DVB-T? raczej tak
25. Jakimi złączami i co chcesz podłączyć? kilka Hdmi wystarczy i RJ45
28. Ma stać czy wisieć? obojetnie
29. Rozdzielczość: full HD
30. Na czym najbardziej Ci zależy? dobra jakość obrazu
31. Ile osób ogląda: 2 i 1/2 :)
32. Ile godzin dziennie ma grać telewizor: okolo 2-3, w weekendy moze troche wiecej
33. Jaka klasa cenowa ? ~4000 ale jak trzeba to cos sie jeszcze wygospodaruje.

pzdr.
simono
 

Alkor

New member
Bez reklam
Odległość 4-4.5 m to za dużo do każdego normalnego telewizora oprócz 103" plazmy Panasonika za 250 tys. zł ;) i może jeszcze 90" LCD Sharp 90LE757 za drobne 50000 zł. Oczywiście jeśli chcesz, aby to całe oglądanie miało coś wspólnego z HD.

Z tego względu nie rezygnuj tak pochopnie z projektora, bo tylko on zapewni odpowiednio duży obraz za rozsądne pieniądze. Za około 3000-3500 zł możesz dziś kupić niezły projektor 1080p i to nawet 3D (Optoma HD131/25, BenQ W1070), który wyświetli obraz 100"-110". Firma Mitsubishi wycofała się, niestety, z rynku projektorów do kina domowego.

Tylko co kupić do oglądania "seriali i wiadomości" - tu możliwości jest kilka. Możesz kupić małego LCD, np. Samsung 40F6400/6500 lub plazmę Panasonic 42ST60 i inaczej rozplanować miejsce tv/kanapa, aby nie oglądać go z 4 m, a powiedzmy do 2.5 m - jeśli coś takiego da się zrobić. Chodzi mi o to, żeby obraz z projektora oglądać z 4-4.5 m, a z telewizora (40") około 2.5 m.

Panasonic 50ST60 jest plazmą znakomitą ( oprócz sporego Input Lag 75 ms ), ale z dobrym filmem HD po prostu szkoda siedzieć dalej niż 2.5 m - nawet dobrej jakości SD (DVD) przeskalowane do 1080p będzie wyglądać nieźle.

Pozdrawiam.
 
Do góry