Coś do DivX

Pawlikot

New member
Jako że do DVD mam Pioreer-a DVR-560-h, szukam sprzętu właściwie głównie do DivX-a. Do tej pory używałem takie coś jak WIWA-128U, jak dla mnie spoko, czyta i odtwarza wszystko. Ale USB 1.1 jak dobrze wiecie potrafi być bardzo wkurzające, filmy z pendriva tną się jak diabli. Dlatego też szukam czegoś w zamian. Bardzo się napaliłem na 410-kę Pioneera (podobno super jakość), ale mam obawy że mimo wszystko ten sprzęt nie jest tak elastyczny jak Manta, Wiwa czy Bellwood. Chodzi mi o odtwarzane formaty, obsługę napisów, automatyczne odtwarzanie kolejnego pliku (cd1 cd2 razem z plikami tekstowymi), żeby reszta rodziny mogła spokojnie włączyć film i bez żadnych sztuczek obejrzeć go do końca.
Generalnie walka się toczy między Pioneerem dv-410v a Mantą DVD-056 HD.

Doradźcie mi coś, bo im więcej czytam, tym mam coraz więcej wątpliwości.
 

Pawlikot

New member
kurczak80 napisał:
Przeczytaj moje posty na temat philipsa 5990 może ci się spodoba te dvd.
Dzięki za info!
Generalnie mi się podoba, ale brakuje mi w nim Euro złącza. Mam TV z tylko jednym wejściem HDMI zajętym przez Pioneer-a.
Jak Twój Philips się sprawuje w obsłudze DivX-a z pendriva? Nie zacina się?, pozwala przewijać? (WIWA przy każdej próbie przewijania robiła zwis, tylko odcięcie prądu ją leczyło), automatycznie wczytuje napisy?, czy położenie czcionki można regulować?, generalnie czy nie ma problemów z odtwarzaniem dostępnych formatów (z Qpelem włącznie).
 

kurczak80

New member
Przecież te dvd ma eurozłącze sam mam przez nie podłączone do tv.Co do funkcji to w temacie o dvd do 300zł z hdmi i usb 2.0 wszystko jest opisane nie chce mi się przepisywać tego co tam już napisałem. Pare kliknięć i wszystko będziesz wiedział moje posty są na drugiej i trzeciej stronie. Dodam że qpel działa i napisy można ustawić czy ma wczytywać z automatu czy nie.
 
Ostatnia edycja:

Pawlikot

New member
kurczak80 napisał:
Przecież te dvd ma eurozłącze sam mam przez nie podłączone do tv.Co do funkcji to w temacie o dvd do 300zł z hdmi i usb 2.0 wszystko jest opisane nie chce mi się przepisywać tego co tam już napisałem. Pare kliknięć i wszystko będziesz wiedział moje posty są na drugiej i trzeciej stronie. Dodam że qpel działa i napisy można ustawić czy ma wczytywać z automatu czy nie.
No to ja już kompletnie głupi jestem! Obejrzałem na Youtubie filmik z tym odtwarzaczem w roli głównej i tam Scarta nie miał. W manualu tak samo! Jest Component, Video Coaxial i HDMI a Scarta niet!!! Masz jakąś inną wersję 5990?
 

Pawlikot

New member
No to Respect (szacun) i mea culpa! Manuala przegłądałem angielskiego a i film na Youtubie był oczywiście o innej wersji, tak że sorki! Już ściągnąłem polską instrukcję i sobie na spokojnie czytam.
A pliki tekstowe czyta czasowe i ramkowe? Zdarzyło Ci się, żeby czegoś nie przeczytał? Jak tam wielkość i położenie czcionki?
 

kurczak80

New member
Trzy wielkości czcionki 8 stopni położenia napisów kolor i inne.Na razie jeszcze mało filmów na nim obejrzałem ale takie napisy chodzą sub,mpl,srt i nie muszą się nazywać dokładnie jak film. Filmy które nie szły na wiwie tutaj chodzą bez problemów. Wszystko oczywiście na zmodowanym sofcie.
 

evenement44

New member
Ja CI proponuje Fergusona D-880 jest naprawdę rewelacyjny - testowałem go i powiem że czytał wszystko co mu wrzuciłem, mam możliwość zmiany koloru i wielkości czcionki. No i ma USB 2.0 oraz HDMI.
 

Pawlikot

New member
evenement44 napisał:
Ja CI proponuje Fergusona D-880 jest naprawdę rewelacyjny - testowałem go i powiem że czytał wszystko co mu wrzuciłem, mam możliwość zmiany koloru i wielkości czcionki. No i ma USB 2.0 oraz HDMI.
Testowałeś to USB 2.0 na filmach z "gwizdka"? Faktycznie jest 2.0 i nie klatkuje w bardziej szczegółowych scenach?
 

Pawlikot

New member
Do kurczak80!
W związku z moim narastającym zainteresowaniem Philipsem 5990 mam do Ciebie jeszcze kilka pytań!
Czy na "gwizdku" widoczna jest struktura katalogów, tak że można sobie grupować oddzielnie muzykę, zdjęcia i filmy, czy odtwarzacz filtruje pliki pokazująć wszystko w Root-cie?
Czy ten malutki wyświetlacz na płycie czołowej pokazuje chociaż czas odtwarzania ;-)?
Czy DivX-a można przewijać (oczywiście chodzi mi o "gwizdek")?
Jak coś mi się jeszcze przypomni to się delikatnie zapytam!
 

kurczak80

New member
Na pendrivie są widoczne katalogi,w katalogach nie widać plików z napisami wczytują się same.Jpeg,mp3,avi,vob są widoczne. Ten wyświetlacz pokazuje czas trwania filmu i wcale nie jest mały. Filmy divx normalnie przewijają się z pena i płyty nie spotkałem odtwarzacza żeby tego nie było. Z usb 2.0 działa te przewijanie tak samo szybko jak z płyty nie to co w wiwie 238u.
 
Do góry