Coś do 2 500 do Wharfedale serii 8

SzyH

Member
Witam,

Poszukuje amplitunera do moich starych kolumn (5.1) Wharfedale Diamond serii 8 (Impedancja 6 ohm). Co możecie polecić. Teraz to "gra" z Philipsem, ale czas na zmiany.

Ma to obsługiwac troche muzyki i filmów, czyli cos bardziej uniwersalnego.

Dzięki za wszelkie sugestie.

Pozdrawiam

Szymon
 

SzyH

Member
Ile % do muzyki ?
Ile % do kina ?
Jaka wielkość pokoju ?

Tak po trochu :) do wszystkeigo. Główny powód zmiany, to koncert STINGA z Berlina. Płyta jest nagrana w DTSie, a mój Philips obsługuje tylko DD.

Pokój ma tak ze 6m długości i ze 4,5m szerokości i jest otwarty na resztę mieszkania.

Ale wydaje mi się, że wszystko zagra lepiej od mojego starego Philipsa.
 

SzyH

Member
No i stalo sie,..... to co stac sie nie mialo. Moj Dekorator i Glowny esteta w domu stwierdzil, ze 260ka nie wyglada. No i poszukiwania trwaja. Juz mialo byc Onkyo, ale na hotyzoncie pokawil sie Denon 1911. Co powiecie na Denona ? (Najlepszy wyglad :eek:) )
 

schwarz

New member
W przypadku kolum wygląd ma znaczenie ale w przypadku ampli to już przesada. Każdy jeden wygląda przecież prawie tak samo.
 

SzyH

Member
Sprzęt jeszcze nie kupiony.

Gdzieś wyczytałem, że Yamaha może dobrze zagrać z Wharfedale. Na oku mam model RX-V767.

Co myślicie ???

Chciałem posłuchać Diamondów 10 z Denonem 1911, ale gostkowi w sklepie nie chciało się podłączać kabli (miał zrobiony zestaw 1911 + Diamond 10.5 i zachwalał)
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Jesli masz juz Diamondy ósemki, to wiele sklepowych zestawów Wharfedale jest sprzedawanych wlasnie z Denonem, choc wg mnie nieco lepiej grały z Onkyo 608, i lepiej z HK260, ale mam na mysli 10.6 i 7

Mysle jednak, ze to i tak za dobre ampliki do tych kolumn. Z drugiej jednak strony zostawisz sobie furtkę do kupienia lepszych kolumn za jakis czas. Słuchałem Wafli 10.6, 7 z Denonkiem 1911. Słuchałem ich tez na innych ampkach. Na kolumnach się zawiodłem. Lepiej zainwestowac w inne kolumny. Zdecydowanie. Nie wiem jedank jak graja 8 i 9. Przyznaje sie bez bicia, ale nie spodziewalbym sie duzo lepszego brzmienia.

Co do wygladu to wg mnie HK ma najlepszy, wspolczesny wyglad pasujący do nowoczesnego wystroju, czyli duże płaskie powierzchnie bez niepotrzebnych dodatkow, a pozostale są mocno tradycyjne, klasyczne ,ale to oczywiscie kwestia gustu.

Pozdrawiam
 

SzyH

Member
Dzieki za podpowiedź. Na razie nie będę zmieniał mojego zestawu Diamondów. Wydaje mi się, że jakoś to gra. Chyba zdecyduje się na Onkyo (cena jest bardzo korzystna 1,6k) lub HK 260, który nie leży mojemu dekoratorowi wnętrz :)
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Uwazaj na tą cenę. Po mojemu ciut za tani. Potem okaze się, ze nie masz polkiej gwarancji 3 lata albo instrukcji, a nie daj Boze coś Ci siądzie, to mimo zapewnien takich sprzedawców, ze wszystko jest, to oryginalnym serwisem okaze się pan Józek z portierni, który kiedys naprawiał Unitrę.

Pozdrawiam
 

SzyH

Member
Dzięki za ostrzeżenie. Takie ceny "chodzą" na ceneo i większość to sklepy, które dają 36 miesięcy gwarancji z Onkyo. Niektóre dają możliwośc wykupienia gwarancji na 5 lat.
 
Do góry