component vs HDMI

Luvczenko

New member
Padło mi gniazdo HDMI w PS3 i narazie gram po euro kablu ;( czy wartro kupowac kabel componet ,czy badzie podobna jakosc do kabla HDMI ? i czy jakosc bedzie lepsza od kabla euro ?
 

JackS.

New member
Bez reklam
Padło mi gniazdo HDMI w PS3 i narazie gram po euro kablu ;( czy wartro kupowac kabel componet ,czy badzie podobna jakosc do kabla HDMI ? i czy jakosc bedzie lepsza od kabla euro ?
Oczywiście, że będzie o niebo lepsza niż przez EURO. W przypadku gier będzie taka sama jak z HDMI.
 

Vaderus

New member
Bez reklam
Component zapewnia dokładnie ten sam obraz co HDMI, za wyjątkiem braku dźwięku - musisz poprowadzić dodatkowym kablem, w przypadku PS3 optykiem - będziesz miał audio 5.1
 

Kapral_Hicks

Klub HDTV.com.pl
vip
Tylko że przy component bardzo ważna będzie już jakość kabla. Kiedyś kupiłem taki za 30 zł do xboxa to miałem rozmazany obraz, śnieg i przebicia, kupiłem za 80zł i było po problemie.
Nie wiem tylko czy przy komponencie uzyskasz 1080p, kiedyś tam czytałem że sony wygrażało się wieloma cięciami i miało być tak ze same filmy br/dvd mogą być wcale nie odtwarzane lub odtwarzane tylko w 480p.. (z racji braku zabezpieczeń w takim przesyle, sony toczy walkę z piractwem)
 

JackS.

New member
Bez reklam
Nie wiem tylko czy przy komponencie uzyskasz 1080p,
Jeśli tylko telewizor obsługuje 1080p60 na wejściu YPbPr, to oczywiście z gier obraz będzie w tym formacie.

kiedyś tam czytałem że sony wygrażało się wieloma cięciami i miało być tak ze same filmy br/dvd mogą być wcale nie odtwarzane lub odtwarzane tylko w 480p.. (z racji braku zabezpieczeń w takim przesyle, sony toczy walkę z piractwem)
W przypadku odtwarzania płyt Blu-Ray format obrazu na wyjściu YPbPr konsoli zależy od flagi ICT zapisanej na płycie. W przypadku większości komercyjnych płyt flaga ta jest ustawiona, co powoduje, że na wyjściu YPbPr konsoli rozdzielczość jest ograniczona do 720x480.
 

Luvczenko

New member
Tylko że przy component bardzo ważna będzie już jakość kabla. Kiedyś kupiłem taki za 30 zł do xboxa to miałem rozmazany obraz, śnieg i przebicia, kupiłem za 80zł i było po problemie.
Nie wiem tylko czy przy komponencie uzyskasz 1080p,

ja i tak gram tylko w 720p ;) co do kabla to troche mnie wystraszyles bo zaplacilem za niego 12 zl ;) oby byl dobry .........
 
Do góry