Component vs HDMI

piokar

New member
Witam
mam takie pytanie posiadam TV Sony 40 Z4500 oraz starszy odwarzacz DVD Philips DVP720SA ze skanowaniem progresywnym podłączony do tego TV przez złącze component. Przy odwarzaniu płyt DVD na ekranie TV wyswietla się informacja o 576p.

1. Czy ma sens zakup nowego odwarzacza DVD z HDMI i dobrym skalowaniem do 1080p ? tzn. czy będzie widoczna poprawa jakości obrazu z odtwarzanych DVD i divx w stosunku do złącza component?

2. czy dobre jakościowo nagrywarki HDD z HDMI i odtwarzacze DVD z HDMI mają porównywalną jakośc skalowania 1080p?
Czasem urządzenia mają wiecej funkcji kosztem pogorszenia ich jakości ?
 

piokar

New member
ODp

Tak myslalem, ale nie wiem czy jest sens kupowac skoro ja mam na razie kolekcje samych plyt DVD a BR jest na razie drogi , a za kilka lat jak stanieją nie wiadomo co jeszcze nowego pojawi sie na rynku. Ale moze się mylę?
 

janusz

New member
Bez reklam
Nie mylisz się. Tylko czy warto wydawać pieniądze na lepsze DVD? Jakośc przez HDMI będzie na pewno lepsza, ale różnica minimalna. Różnica między BR a DVD będzie conajmniej 20 razy większa. Czy zatem warto wydać 200-300 zł na przyzwoite DVD i zyskać prawie nic, czy lepiej wydać 500-700 zł i zyskać bardzo dużo.
Płyty BR są rzeczywiście drogie i nie będą dużo tańsze, jednak większość filmów się wypożycza, a tu ceny spadają, jeszcze nie dawno nie było wcale, a teraz to 7-10 zł za dobę.
Moja propozycja: zachowaj obecne DVD i kup BR ale nie śpiesz się z decyzją, czas działa na twoją korzyść, bo odtwarzacze coraz tańsze i bardziej wszechstronne.
 

ancymon

New member
ja chcialem wymieniac konsole x360 na nowsza z hdmi ze wzgledu na jego brak w moim egzemplarzu. Porownalem obraz na plazmie Pioneera (nie pamietam modelu, nie moj - 52 cale z serii Kuros) i roznica nie byla warta zachodu aczkolwiek widoczna. Ktos wyzej dobrze zauwazyl ze czas dziala na twoja korzysc i chyba najlepszym wyborem bedzie poczekac na spopularyzowanie sie odtwarzaczy/filmow BR.
 
Do góry