Component, a scart w sd

azbest84

New member
Witam,
Wiem, że ostatnio zasypuję forum pytaniami za co przepraszam. Trochę przejżałem forum i nie znalazłem odpowiedzi na nastepujące pytanie. Czy duża różnica będzie pomiędzy podłączeniem component - component w sygnale sd, a scart - component oczywiście też w sd. Chciałbym podłączyć tuner satelitarny do amplitunera ze skalerem 1080p, a ten amplituner skaluje tylko z wejść analogowych. Tuner jaki by mnie interesował najbardziej to philips pvr z canal +, ale on nie ma wyjścia component. Czy jak podłącze przez scart - component, to będzie duża różnica, niż jakbym podłączył przez component - component? Bardzo będę wdzięczny za pomoc, bo mało kto się zna i nie mam gdzie indziej zadać tego pytania.
 

jery--

New member
Bez reklam
Dekoder PVR HD Cyfry+ na scart wysyła sygnał RGB lub Pal (czyli zwykłe video), tak jest w opcjach.
Mam ten dekoder i amplituner który też skaluje tylko po analogu (Yamaha 1800). Dekoder mam podpięty tylko HDMI i to wystarza. Nigdzie o tym nie piszą ale ma on chyba własny skaler (720p/1080i) bo każdy program w SD jest wyświetlany na TV w 720p lub 1080i :) - wzależności jak ustawię w opcjach dekodera.
 

azbest84

New member
Dzięki jery za pomoc. Zaopatrzyłem się dzisiaj w ten tuner. Amplituner, który zamówiłem to również yamaha 1800 - czy jesteś z niego zadowolony, czy wystarcza ci mocy? Nie wiem czy nie zmienić zamówienia na onkyo 805 (zestaw głośników studio l cinema 3+). Amplituner wybrałem yamahy ze względu na telewizor full hd (skaler do 1080p). Czy twój telewizor to full hd? Czy myślisz, że przy 1080p będzie opłacało się już podłączać przez scart?
 

jery--

New member
Bez reklam
Ja mam TV 32 calowy i HD Ready (niestety:(), oglądam go z niecałych 3 metrów i teraz wiem że dla HD i obrazów skalowanych to za mało cali, lub za duża odległość. Yamahę wybrałem (wcześniej myślałem o Onkyo 705 lub 805) właśnie ze względu na skaler, i tu się zawiodłem. Nie skaluje po HDMI:???:, a kiedy oglądam DVD nie widzę różnicy między skalowaniem z DVD (nagrywarka Sony 750) a skalowaniem z ampli (ale jest to 720p,1080i i 32cale. Może przy większej przekątnej i full HD różnica by była?). Nie wiedziałem też że PVR Cyfry skaluje obraz, przynajmniej tak wskazuje mój TV (720p,1080i). Więc skaler jest niewykorzystany.
Nie żałuję jednak wyboru Ampli:cool:. Naprawdę ma super DSP (chwalono go w innych wątkach) o wielu trybach. Jest w czym wybierać i bardzo dobrze ze stero robi 5,1 lub 7,1 ! Co do mocy nie wiem jakie są Twoje oczekiwania? Ja mam typowy zestaw do kina: Paradigm Cinema 110CT (wczoraj doszły:D), pokój 25m2 (odsłuch na parunastu metrach) i jak puściłem Eragona z Cyfry w 5.1 nie za głośno to teściowie zaczeli biegać po domu bo nie wiedzieli co się dzieje:mrgreen:. Myśleli że wichura za oknem ! Do muzyki pewnie kolumny powinny być lepsze, ale od tego co miałem poprzednio to teraz jest miodzio.
No i według mnie lepiej wygląda od Onkyo;).
Mi w 100% wystarcza, ale Ty masz o wiele lepszy zestaw kolumn.
Jeśli chciałbyś połączyć Cyfrę z ampli analogowo to przjściówkami :
SCART -> S-VIDEO, lub SCART -> Component.
To drugie powinno być lepsze ale nie wiem czy na pewno zadziała (upewnij się). Zwróć uwagę na kierunek przepływu sygnału przez kabel ( -> ) !

Ja też mam do Ciebie pytanie:
Jak głośny jest Twój dekoder? Mój poza tym że słychać dysk i wiatrak to jeszcze drga co przenosi się na półkę i słychć na dodatek wibracje półki:(.
 
Ostatnia edycja:

azbest84

New member
Wiele razy słyszałem, że ten dekoder cyfry jest głośny. Nie oglądałem na nim za dużo ale przy cichym ogladaniu wogóle mi nie przeszkadzał - nic nie słyszałem. Może to kwestia gustu - komputer, albo ps3 dla mnie głośno chodzą, aż nie do wytrzymania. Wibracji żadnych nie ma. Dzięki za odpowiedź i pomoc.
 

azbest84

New member
Jakim kablem, abym uzyskał najlepszą jakość powinienem podpiąć tuner philipsa pvr hd z cyfry+ do amplitunera (z tunera scart, a do amplitunera co?).
 

jery--

New member
Bez reklam
Z tunera przejściówka Scart -> Component, a jeśli nie zadziała to Scart -> S-video.
Ale spróbuj po HDMI, naprawdę dobra jakość nawet w SD.
 

azbest84

New member
Dzięki. Po hdmi próbuję już teraz i jest naprawdę ok. Mój telewizor za 25 tysi gożej sobie radzi z sd, a ma skaler ferudja dcdi. Chodzi właśnie o to, że nie chcę próbować scart-component, tylko wiedzieć czy się uda. Po co mam tracić 100 zł.
 

jery--

New member
Bez reklam
Z tymi kablami to rzeczywiście jest problem, ja mam już parę takich co myślałem że zadziałają a tu nic z tego. Dlatego nie zapewnię Cię że tak i tak będzie dobrze. Nie mam kabla Scart - component i nie mogę tego sprawwdzić. Inni też nic o tym nie piszą. Sam zastanawiałem się czy u siebie podłączyć dekoder z Yamahą Scartem - S-video (raczej pewne), różnica w jakości niewielka a skaler z ampli skoro jest dobry to poradzi sobie;). Zrezygnowałem z tego bo jak już pisałem po HDMI obraz SD mam bardzo dobry to po co kombinować. Jak masz skaler w TV (podobno jest on bardzo dobry - może lepszy od tego z Yamahy ?) to czemu nie połączysz dekodera z TV Scart-Scart i po problemie. Dźwięk do ampli pójdzie po HDMI, coaxialu i, lub analogu.
A tak na marginesie, skoro wydałeś tyle kasy na sprzęt to stówa w tą, czy w tą to co za różnica (dlatego mam te parę niepotrzebnych kabli;)) ?

Spawdzałeś może czy po HDMI przesyła Ci Dolby Digital ?
 

azbest84

New member
Jeszczenie sprawdzałem dźwięku. Wczoraj dopiero była przeprowadzka i teraz rozpakowywuję paczki itd. Może to jeszcze kwestia ustawienia, ale skaler w telewizorze jest tragiczny, a brzmi tak dobrze. Może trzeba go włączyć, choć nie zauważyłem jeszcze takiej opcji. Bardzo chciałbym CI podziękować za pomoc. Jesteś bardzo uprzejmym człowiekiem. Tak trzymaj. Pozdro. P.S. Z dźwiękiem odpiszę za kilka dni, bo wtedy zacznę podłączać kolumny.
 
Do góry