CocktailAudio X30 lub coś podobnego

eddielublin

New member
Oki.
A teraz trochę o odsłuchach.
Płyty zrzucone do flac-ów.

Niestety ;) CD jeszcze zostaje w systemie.
Słuchałem z wyjścia analogowego oraz z cyfrowego, podpięte do Musical Fidelity V-DAC II od niego do MA 6600. Drugie rozwiązanie brzmi ciut lepiej / ciekawiej.

Generalnie... w dźwięku - brakuje potęgi...
Niby jest wszystko oki - jest stereofonia, przestrzenność; góra też jest w porządku. Jednak dźwięk jest jakby "chudszy", taki cieńszy (brakuje mi doświadczenia w opisach, proszę wybaczyć).

Zobaczymy, jak będzie dalej...

A co z wbudowanym wzmacniaczem? Elementy zestawu które posiadasz stawiają poprzeczkę dość wysoko, ale jak jest wzmocnienie i gniazda głośnikowe to trzeba przetestować. W razie gdyby CA "zmiótł" McIntosha to mogę Cię od niego uwolnić - szukam wzmacniacza :mrgreen:

Zasilacze i inne produkty Tomanek można na dość rozsądnych warunkach wypożyczyć - szczegóły na stronie...Ja noszę się z zamiarem skompletowania listwy i przewodów zasilających do swojego zestawu a Gigawatt-y przekraczają dla mnie granicę rozsądku...
 

miniasy

New member
Wiadomości "z frontu"

Zgrywam płyty ;) i ... szukam nowego DAC-a.
Pomęczyłem kilka osób swoimi mailami...
W zasadzie jestem zdecydowany na Hegla HD-20 używka... Podobno HD-25 jest ciekawszy, ale bez sprawdzania w systemie nie chcę wydawać 8 tys...

Dźwięk jest fajny - ale wciąż ma braki ;) ale to przecież "budżetówka", ale naprawdę potrafi dać sporo przyjemności w słuchaniu...

Zauważony "minus" - płyty zgrane kataloguję na dysku wg wykonawca / album. Niestety nie kataloguje wykonawców alfabetycznie, tylko wg kolejności zgrywania płyt... Chyba, że czegoś nie doczytałem?

Nie odsłuchiwałem na "jego" wzmacniaczu - mam "rozdzielone" końcówki kabli ;)
 

MKa11

New member
hehe coś czułem, że się skończy wejściem na inną półkę z DACem, ale w sumie McIntosha nie wypada karmić owsem ;)
 

miniasy

New member
Nie :hihi: antenka z przodu, pręży się dumnie... Radio chodzi lekko, okładki wyszukuje i ściąga szybko...
Na razie zakup odłożony na później ;) Teraz, w międzyczasie, czytam o dac-ach, wertuję fora i ... zgrywać! zgrywać! zgrywać!!!!
 

miniasy

New member
Szykuje się pierwsza aktualizacja ;)

Dziś dostałem odpowiedź od "Wsparcia Technicznego Human Media":

"Jeśli plany się nie zmienią to pod koniec tego tygodnia powinno zostać wydane oprogramowanie z poprawioną funkcją pobierania okładek i kilkoma innymi usprawnieniami."
 

miniasy

New member
No i stało się... CA X30 "zbuntował się"...

Po ostatniej aktualizacji sprzęt zaczął trochę szwankować. Np. z pilota, przy odtwarzaniu płyty bezpośrednio z czytnika, nie działał "stop", "eject". Sprzęt nie kopiował niektórych całych płyt... inne wgrywał normalnie.
Ostatnio, zaczął przegrywać część płyty, np. 9 utworów z 14 - wyświetlał się komunikat "utwory 10,11,12,13,14 - nie zostały skopiowane". Po wyciągnięciu cd i ponownym włożeniu, czasem, udawało się dograć brakujące utwory. Do wczoraj... Dzisiaj już nie widzi żadnej płyty w czytniku, również tych wcześniej przegrywanych....

Wyłączenie, ponowne włączenie z sieci, nie pomaga...

Ktoś może pomóc? czy jednak czeka mnie odsyłka sprzętu do naprawy?
 
Ostatnia edycja:

miniasy

New member
Sprzęt spakowany i czeka na kuriera - gwarancja "door to door".
Odpowiedź od Dystrybutora, że prawdopodobnie padł napęd...
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Czyli pochodzil lekko ponad msc. Zniesmaczyles sie tym faktem?
Tak czy inaczej informuj, obserwuje Twoje refleksje ;)
 

miniasy

New member
armanig,

nie - nie zniesmaczyłem się ;)

Sprzęt jest z pierwszej (?) partii produkcyjnej, więc może miał prawo sie zepsuć ;)
Pozytywnie zostałem potraktowany przez HumanMedia (dystrybutor) - dziś ma być kurier, etykieta wydrukowana - sam proces reklamacyjny, kontakt, wzorcowo.
Sam się sobie dziwię, że się nie wkurzam..., chyba ważne jest to, że nikt ze mną nie dyskutował, "nie skoczkował" - sprawny kontakt, i szybka reakcja, to chyba jest to ;) No i przesyłka na ich koszt.

Rozmawiałem z osobą z HM, powiedział, że nie mają jakiś masowych zgłoszeń, powiedział o jednym, do tej pory, zepsutym napędzie.
Zobaczymy, czy to samo jest u mnie. Chociaż, jak sobie przypominam, to sama praca tego napędu była dosyć głośna od samego początku...

P.S. Ooooo... właśnie Kurier sprzęt odebrał ;)
 

miniasy

New member
Już się zniesmaczyłem... :-x

Sprzęt wcześniej obiecano mi naprawić i odesłać do 31.01...
Wczoraj, 03.02. dostałem maila z odpowiedzią z Human Media:

"Dzień Dobry!

Mamy osłabiony skład serwisowy, proszę o chwilę cierpliwości.
W najbliższych dniach otrzyma Pan informację o stanie sprzętu.
Proszę też sprawdzać co jakiś czas status naprawy za pomocą mejla którego otrzymał Pan z naszego systemu."


Minął tydzień od wysłania, nawet nie zajrzeli do niego...
 

miniasy

New member
Dzisiaj dostałem maila, że CA został naprawiony, a jutro będzie testowany... kompleksowo ;)
Nie dostałem jeszcze odpowiedzi, co było naprawiane, może odpiszą...
 

miniasy

New member
No to mam odpowiedź od Dystrybutora / Serwisu.

"Dzień Dobry!

Odtwarzacz miał problemy problemy z odczytem płyt ze względu na zakurzenie napędu CD, oraz drobny problem programowy.
Usterki potwierdziliśmy na naszych testowych płytach CD-Audio.
Po oczyszczeniu napędu i ponownej instalacji oprogramowania, odtwarzacz prawidłowo odtwarza wszystkie płyty testowe.
Nie było też problemów ze zgrywaniem płyt na dysk twardy, odtwarzacz całkiem dobrze poradził sobie też przy zgrywaniu
płyty testowej z uszkodzoną ścieżką danych.
Testy zakończymy jeszcze dzisiaj i bardzo możliwe, że sprzęt zostanie do Pana dzisiaj odesłany.

Proszę uważać aby odtwarzacz był wykorzstywany w pomieszczeniu lub miejscu o niskim stopniu zapylenia, oraz aby płyty
wkładane do napędu były czyste. Zapobiegnie to podobnym problemom w przyszłości.
"

Tyle tylko, że:
1) Sprzęt ma miesiąc, używany w domu, w którym się nie pali. Regularnie (raz w tygodniu) całościowo sprzątany.
2) Płyty, oryginalne, trzymane w zamykanej szafie; przegrałem ok. 150 cd...

Więc, albo optyka jest "słaba"?, "za czuła"?, albo konstrukcyjnie jest to wszystko źle rozwiązane...

Nadmienię, że tym samym pokoju używane są odtwarzacz cd, minidisc, BD, 2 laptopy - wszystkie czytają płyty bezproblemowo...
Nie wiem, jak dla mnie wytłumaczenia brak... :neutral:

Jakieś sugestie? :idea:
 
Ostatnia edycja:

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
Poinformuj ich o tym. Jak problemem dla niego jest owy kurz którego nie ma to za miesiąc znowu padnie.
 
Do góry