Coaxial czy analogowo?

adamboss123

New member
Witam,mam wielki dylemat posiadam amplituner Harman Kardon255 oraz odtwarzaczCD Harman Kardon HD980 i oto moje pytanie co lepiej zagra na stereo podłaczone dobrym kabelkiem np. WIREWORLD ULTRAVIOLETEM RCA-RCA(coaxial) pod gnazdo cyfrowe czy moze na dobrym kabelkunp. WIREWORLD LUNA 6 2XRCA-2XRCA podłaczone pod wejscie analogowe prosze o odpowiedz gdyz nie wiem na jakie sie zdecydowac pozdrawiam
 

pkomp

New member
co ma lepsze przetworniki?cd czy ampli?ja bym połącztył cyfrowo byle kablem i głowy sobie nie zawracał audiofilskimi bzdurami
 

adamboss123

New member
według mnie to nie jest audiofilskie poniewaz kupiłem coaxial wireworlda ultraviolet za 130pln 0.5m i mam tez zapięte kabelki seryjne analogowe (mysle ze ich koszt nie przekracza 5pln)i porownujac dzwiek z coaxiala jest dosyc zimny(vocal gdzies chowa sie do tyłu i lekko scisza) natomiast dzwiek po analogu jest zdecydowanie cieplejszy bardziej przyjazny dla słuchacza i nie słyszę tego tylko ja oraz potwierdzaja to inni ktorzy to słyszeli,tak wiec prosze nie opowiadaj ze to audiofilskie bzdury(bo ja oraz osoby ktore to słyszały to prawdziwi amatorzy)pozdrawiam,prosze wypowiedzcie sie jak u Was to gra
 
D

Deleted member 141725

Guest
Najlepiej samemu spróbować tak i tak i zobaczyć, które lepiej gra - jak grają tak samo to obojętnie. Przy odtwarzaczach CD nawet tych najtańszych duże prawdopodobieństwo, że przetwornik będzie o wiele lepszy niż nawet w amplitunerach za parę ładnych tysięcy więc można przyjąć że analog lepszy. Jednak nie zawsze różnicę słychać. Jeżeli już tu się pojawia słowo "audiofilskie" połączenie to na pewno nie w tym przypadku (amplituner KD temu zaprzecza)
Poza tym jeżeli ktoś Ci napisze że lepszy coaxial, a Tobie się bardziej podoba analog to jak podłączysz?? według mnie nie ma co pytać tylko dla Ciebie ma być dobrze :)
 

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
Bawiłem sie amplitunerami HK 255, 260, 360, 660 i podłączałem HD980, optyk i coaxial tak samo, po analogu cieplej i wyraźnie więcej basu.
 

pkomp

New member
kabel nie ma znaczenia tylko droga sygnału - by znaleźć ewentualne różnice nalezy ja poznac bo sa to zupełnie dwie różne drogi w dodatku majace jeszcze rozwidlenia :)
cena kabla praktycznie nie ma znaczenia bo zagra tak samo na kablu za 20 pln jak za 520....
 

adamboss123

New member
Zgadzam sie z blacknija to samo i ja słysze dzwiek po analogu napewno cieplejszy(zaznaczam ze testowany analog ktory mam to cena max.5pln a coaxial to 130pln za 0.5 metra) ale mam zamowione juz analogi WIREWORLD SOLSTICE 6 jak je podłacze to dam wtedy znac jak to sie sprawuje
 

DOMEL9

New member
Bez reklam
A mi optyk i coax daje szczegolowy dzwiek analog jest "cieply" ale nie wyrazny , kto co lubi trzeba sie wsluchac :popcorn:
 
Do góry