Co zamiast subwoofera Tannoy mSUB 10

profi

Member
Moje kolumny do kina domowego to Monitor Audio seria Silver (fronty RS6, surround RS1, center RS-LCR) oraz dodatkowo jako subwoofer to tytułowy Tannoy Mercury mSUB 10.
Właśnie zastanawiam się na jego wymianą. Oczywistym wyborem powinien być sub Monior Audio RSW-12, ale szkoda mi wydawać na niego niemal 4000 PLN.
Chyba że ktoś przekona mnie do tego RSW-12, czy wart jest on tych pieniędzy?
Moje pomieszczenie to "duży pokój w bloku" czyli ok 20m kw.
Zastanawiam się nad Velodyne CHT-10Q (2500 PLN) ewentualnie nad wykonaniem suba samodzielnie.
 
Ostatnia edycja:

Kaszan

New member
Do czego ten sub? Raczej do muzyki czy do kina? Do pomieszczenia 20m2 w bloku sub za aż 4k chyba nie będzie potrzebny. Na pewno da sie coś znaleźć taniej.
 

don111

Banned
bardzo dziwne że potrzebujesz wspomagania subem w 20m przy takich kolumnach jak RS 6... jaki masz wzmacniacz do nich ?
na suba do samego kina, który poradzi sobie w 20m nie warto wydawać więcej niż 1-1,5 tys
 

profi

Member
Mój wzmacniacz to Pioneer SC-LX81. A suba potrzebuję do kina, bo jeśli chodzi o stereo, to RS6 raczej dobrze pracują w niskich częstotliwościach. W stereo nie trzeba czuć suba, wystarczy go słyszeć :)
Wnioskuję że nie warto inwestować w większy (lepszy) sub, można zostać przy tym co mam obecnie?
 

zbig1972

New member
Jestem absolutnie za. Mam sub JBL L8400P w mieszkaniu/salonie 36m2. Jest ogromna różnica w kinie domowym z subem/bez suba. Kup go i nie marudź. Jeśli ty nie docenisz zakupu to twoi sąsiedzi napewno.
 

profi

Member
zbig1972 napisał:
JJest ogromna różnica w kinie domowym z subem/bez suba. Kup go i nie marudź.

Ależ ja mam suba, tylko że Tannoy mSUB 10, którego zaliczać można chyba do klasy "budżetowej".
Pytam się tylko, czy warto go zmienić na coś lepszego, czy dla pomieszczenia 20m kw warto inwestować w większego/lepszego suba.
 

don111

Banned
to raczej nie do nas pytanie, masz go więc sam powinieneś ocenić czy ma wystarczającą moc i jakość basu przy głośniejszych efektach, czy nie zniekształca dźwięku
ze swojej strony powiem że mocy nigdy za wiele, ale ja nie mieszkam na szczęście w bloku...:p

włącz sobie najlepiej jakiś film akcji - jedną z części Matrixa, Włądcę Pierścieni, King Konga czy Transformers :p
przynajmniej kilka scen z każdego z tych filmów zapada dłużej w pamięci właśnie dzięki subowi ;)
 

Kaszan

New member
A może po prostu spróbuj wypożyczyć suba do domu i porównaj go z tym Tannoy'em. W każdym razie jeśli sub ma być tylko do kina to na 20m2 w zupełności wystarczy coś z bass reflexem do 1500zł. Ja moge polecić ze swojej strony JBL ES250 i ES 150. Różnice powinieneś odczuć przede wszystkim ze względu na skok mocy ze 150w Tannoy'a na 300w ES150 lub 600w ES250, ale czy będzie to aż tak istotna różnica to musisz sprawdzić sam.
 

profi

Member
OK, dzięki. Właściwie to zastanawiałem się nad wypożyczenie suba do domu.
Teraz trzeba poszukać tylko sklep, który nie bedzie robił z tym problemu.
 
Do góry