Co zamiast Sony KDL-42W655A ?

lucano

New member
Witam,

Dzisiaj po włączeniu mojego Sony KDL-42W655A okazało się, że 1/4 matrycy jest czarna. Zacząłem się zastanawiać o co chodzi. Wprawdzie wczoraj były burze ale jak wyłączałem to chyba nic z nim nie było. Zaczałęm więc szukać i zauważyłem wygiętą ramkę w połowie wysokości tv i zbaraniałem. Nic z nim nie robiłem, nie rzucałem itp. Trudno, muszę coś kupić bo nie ma na czym oglądać.

W tego modelu byłem zadowolony więc szukam czegoś w tych rozmiarach w budżecie do 2500zł.
Postanowiłem napisać tutaj, miałem to zrobić wcześniej kupując tego Soniaka ale jakoś tak wyszło.
Coś możecie polecić?

Wstępnie wyczytałem pochlebne opinie o tym LG:
lg-43lh630v

Co o tym sądzicie?
Z góry dziękuję za odpowiedzi.

Pozdrawiam
 

lucano

New member
Oglądam z odległości 2,5m
Teraz się zastanawiam nad Philips 43PUS6401/12 tylko wolałbym coś z matrycą 120Hz.
 
Ostatnia edycja:

lucano

New member
A gdybym miał już wybierać w 50-60Hz to co byś mógł polecić aby nie odbiegało parametrami od starego Soniaka?
 

garot

New member
Witam. tak się składa że miałem ten świetny TV i w sumie mogę pomóc tez z wyborem. napisz do czego używasz TV. Jeśli do gier to ten sony jest jednym z najniższym lagiem na rynku, około 14ms i chyba tylko samsungi w tej kwestii powinny cię zainteresować. chyba że nie grasz, i używasz TV do filmów.
 

lucano

New member
Gdybym miał procentowo określić stosunek gra/film to bym powiedział tak:
granie 10%
film 90%

Kupując tamtego Soniaka nie patrzyłem aż tak bardzo na parametry tylko na firmę, poprzednie Sony 32 cale gra do tej pory w małym pokoju.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
To brałbym zdecydowanie Philipsa Pus 6501 i do filmów i do gier.
Ambilight w obu przypadkach przyniesie dużo radości .
 
Do góry