Co zamiast ONKYO 905? Marantz 6006,Onkyo 809

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Zastanawiam sie nad zmiana ONKYO 905.
Nie dlatego ze cos z nim nie tak, bo ampli jest rewelacyjny ale lubie co jakis czas wymienic sprzet.

Pod uwage biore Onkyo 809 lub Marantz 6006.
Moglbym kupic cos drozszego ale z doswiadczenia wiem ze nie wykorzystam z braku warunkow potencjalu.

Wymiana to tylko i wylacznie moja fanaberia, ale niechcialbym zalowac zmiany.
Nie ukrywam ze design jest dla mnie bardzo wazny.
Za marantzem przemawia rewelacyjny wyglad (srebrny) a w przyszlosci chcialbym dokompletowac reszte sprzetu tej marki, odtwarzacz CD, BD, Tuner w osobnym klocku czy tez odtwarzacz sieciowy.

Nie biore pod uwage Yamahy czy tez Denona, mialem i nie bylem tak zadowolony jak z obecnego Onkyo 905.
Nie mialem w domu jeszcze Harmana.
Co do Onkyo 809 to jezeli brzmieniowo nie bedzie lepiej to nie wiem czy jest sens na zamiane i brania pod uwage.

Gra to u mnie na Opusach 2.2 (5.1) a obecnie 5.0 z uwagi na warunki w ktorych nie mam jak wykorzystac potencjalu suba. (sub stoi w rogu odlaczony)

Zalezy mi na miekkim soczystym basie i sopranie. Wazne aby skala ampli oferowala duza ingerencje w ustawienia - tak abym sobie mogl wysterowac dzwiek jak lubie a nie martwil sie konczaca sie skala wysokich lub niskich.

Prosze o info jak tu wypada Marantz.
Czy ten Marantz 6006 ma wszystko co powinienm miec dzisiejszy ampli z tej polki cenowej?
W obecnym Onkyo jedynie czego nie mam to DPLz i przejscia 3d. Ale to zaden problem w sumie.

Duza wada takze jest maly okragly wyswietlacz, w Onkyo czy tez innych ampli wszystkie informacje sa wyraznie widoczne, ja bynajmniej korzystam dosyc czesto patrzac lub zmieniajac tryby. Jak to wyglada z perspektywy posiadacza 6006?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Uważam że dobrze wybrałeś tego Marantza - bo on powinien się wyrobić jako następca Onkyo 905 .
A jaka max kasa na zakup ?
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Uważam że dobrze wybrałeś tego Marantza - bo on powinien się wyrobić jako następca Onkyo 905 .
A jaka max kasa na zakup ?

Jezeli uwazasz ze dobrze wybralem to w zasadzie mi wystarczy. Takiego bodzca mi potrzeba.

Kasa nie gra specjalnie roli, jezeli uslyszalbym duzy skok jakosci, podkreslam "duzy" to dolozylbym
sporo. Ale z doswiadczenia wiem ze roznica w cenie nie przelozy sie na moje oczekiwania. Dodatkowo jak podkreslam nie mam warunkow na wykorzystanie potencjalu. Juz to co mam sie marnuje.
Szkoda ze nie ma jeszcze modelu 7006.

Jezeli twierdzisz ze Marantz nie bedzie gorszy a nawet lepszy - jezeli chodzi o dzwiek to mi wystarczy jak wspomnialem. Duzym atutem jest dla mnie obsluga ipada,iphona poprzez wifi - jak dla mnie ciekawa sprawa. No i oczywiscie ten wyglad. Najwieksza wada - to wyswietlacz, jak tam dostrzec jaka stacja, jaki tryb, ustawienia?

Moze tak, ten Marantz 6006 a do tego wzmacniacz stereo tez Marantza jako dopelnienie?
 
Ostatnia edycja:

ndo

New member
905 byla kultowym i najlepszym wyborem. obiawaim sie ze 809 jak i 6006 nie bede w stereo oddawaly tego samego. Budowa tych amlitunerow jest znacznie inna. wydaje mi sie ze na dzien dzisiejszy zostal bym przy tym apmli. Sluchanie tutaj ze zagraja tak samo, no prosze was bzdura. to znaczy ze nie widzieliscie wogole 905 na oczy i jak jest zbudowana. a jesli potrzebujesz 3d to doloz sobie 809 blu raya z dwoma wyjsciami hdmi
 

BD

Member
Bez reklam
duzy skok jakosciowy uslyszysz ale jak dolozysz wzmacniacz za min 5tys
ale jak nie wiesz co z kasa robic to jasne kupuj;d;]
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Jezeli chodzi o stereo wystarczy spooro tanszy wzmacniacz, aczkowliek 905 daje rade na tle innych ampli i to z duzym powodzeniem. Duzego skoku nie spodziewam sie na wymianie ampli>ampli, a nawet zdaje sobie sprawe ze moze byc ten sam poziom. Wazne aby nie bylo gorzej.

Marantz zawsze mi sie podobal i na tej bazie myslalem cos zlozyc nowego na jakis czas. Sluchalem go ale nie w domu, wiec dla mnie to zaden odsluch, jest tyle czynnikow ze trudno potem obiektywnie stwierdzic. Trzeba miec w domu kilka sprzetow i co najwazniejsze pod siebie to wszystko brac a nie pod sasiada :) . Mialem juz sporo ampli i ciezki temat generalnie.

Odsluch wifi z ipada jak dla mnie to najwiekszy atut jaki rzucil mi sie w oczy... i wyglad na bazie ktorego mozna zbudowac fajny zestaw i do KD i do stereo. Reszta to duperele.
Myslalem jeszcze o Onkyo 1009.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

outside

New member
Ja właśnie nabyłem Onkyo 809, cena dobra - 4K. Wcześniej miałem denona, ale o tym już lepiej nie rozmawiajmy (bo nie ma o czym) ;).

Nie mam porównania do Twojeo poprzedniego ampli, ale z tego poziomu cenowego testowałem przez ostatni miesiąc kilka sprzętów: Yamahę, Denona, Onkyo Maranz, HK.... Finalnie pozostały mi do wyboru 2: HR 635 i Onkyo 809.

Maranz super brzmiał pod stereo ale gorzej zarządzał dźwiękiem przestrzennym od HK i Onkyo. Ja muzyka/film korzystam po 50% dlatego też Maranz odpadł przy doborze sprzętu.

Finalnie wybrałem Onkyo 809 z kilku powodów:

1. Dużo lepiej zabrzmiał w stereo od HK
2. Bardzo rozwojowa jednostka multimedialnie i przyszłościowo: konkurencja na tym poziomie cenowym daje o wiele mniej

Maranz jest piękny (w odróżnieniu od paskudnego onkyo) i fajnie mieć komplet tak kultowej firmy, ale czy dostaniemy równie dobre parametry?

Ogólnie widzę, że wybór ampli to jest trudniejsza sprawa niż mi się wydawało na początku... Najchętniej chciałbym mieć i ampli i wzmacniacz stereo (ale osobno, nie zmostkowane) jednak to byłby już przerost formy nad treścią...

Jeżeli masz dobrze grający ampli tylko brakuje Ci bajerów to moim zdaniem lepiej niż 809 ciężko będzie znaleźć, przynajmniej w przedziale do 6000pln
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Ok, zakupilem 6006.

Tak jak napisal "kiki", jest to godny nastepca 905. Zeby nie bylo nieporozumien, 905 to bardzo dobry ampli w tym przedziale.
Jezeli chodzi o stereo to jest o wiele lepiej, wieksza dynamika, dzwiek bardziej nasycony.
Jezeli chodzi o kino, to w zasadzie lepiej ale nie ma tu zadnego wielkiego skoku, wiedzialem ze gorzej nie bedzie bo sporo osob bardzo chwalilo takze kino na tym marantzie przesiadajac sie podobnie jak ja, ale obawy co do barwy dzwieku byly. Dodatkowo tylne glosniki dostaly kopa na defaultowym ustawieniu, w 905 trzeba bylo krecic tyly. Generalnie dzwiek jest bardziej szczegolowy i pelniejszy, bardziej wypelnia pokoj.
W obu przypadkach jest na plus.
Testowalem dluzej z 905, 1009, kilka chwil z arcam 600 - cena ponad 10tys., Pioneer 85.
Glosniki- moje, kef,wharfedale jade,canton,jbl i cos tam jeszcze.

Niechce mi sie rozpisywac nad szczegolami tych "testow", generalnie marantz 6006 to bardzo dobry ampli w tym przedziale cenowym i nie tylko. Stwierdzilem ze nie ma sensu ladowac wiecej kasy w drozszy sprzet biorac pod uwage okolicznosci mieszkaniowe itp.
Jestem zadowolony i jak na ta chwile wiecej mi nie potrzeba. Polecam kazdemu kto ma do wydania ok.5 tys. na ampli.

Co zasluguje na osobny temat, to obluga poprzez iPada,Iphona - Rewelacja! Funkcja AirPlay jest genialna, mozna wrzucic na iPada kilka tysiecy utworow przegladac je na ipadzie siedzac wygodnie w fotelu, selekcjonowac i w sekunde odtwarzac na Marantzie.
Do tego pilot (aplikacja z appstore) i pelne sterowanie z iPada!
Radia internetowe takze mozna przegladac z Marantza na iPadzie i wybierac, przebierac swoje ulubione stacje, po czym jednym kliknieciem odtwarzac na Marantzie.
Swietne rozwiazanie. W tym kierunku powinien isc dzisiaj kazdy sprzet.

Chcialbym teraz dokompletowac reszte sprzetu ten marki, tak do 10tys.
Stereo
BR
CD
Moze odtwarzac sieciowy.

Teraz tak, podlaczylbym pod 6006 wzmacniacz stereo np.7004 (cena ok.3tys.) ale on nie ma loudness! Za to jako jedyny w tej cenie ma preout.
Testowalem loudness w 6004 (ten nie ma preout) i daje kopa, nie jestem audiofilem i takie rozwiazanie w postacie loudness mi pasuje, teraz
pytanie co w przypadku wyzszego modelu 7004 ktory nie ma juz loudness?
 
Ostatnia edycja:

BD

Member
Bez reklam
ochloniesz po zakupie i jestem pewien ze zmienisz profil co do porownania dzwieku z onkyo905- przekonany jestem, ze tak bedzie ale ciekawe czy starczy ci odwagi o tym napisac- czas weryfikuje zmiany, zawsze:)
pozdr
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
ochloniesz po zakupie i jestem pewien ze zmienisz profil co do porownania dzwieku z onkyo905- przekonany jestem, ze tak bedzie ale ciekawe czy starczy ci odwagi o tym napisac- czas weryfikuje zmiany, zawsze:)
pozdr

Ochlone? Ale z czym? Tu nie ma co weryfikowac, 905 to bdb sprzet ale bez przesady, znam go na pamiec i wiem gdzie ma plusy a gdzie minusy.
Akurat zle trafiles z ta opinia. Jak kula w plot. Naleze do osob bardzo surowych i obiektywnych co do zakupionego sprzetu. Od zawsze omijam z daleka opinie swiezo upieczonych uzytkownikow jakiegokolwiek
sprzetu ktorzy za wszelka cene chca wszystkich przekonac ze ich nowy nabytek jest najlepszy, bo zazwyczaj jest tak jak mowisz, pelna fascynacja nowym sprzetem a jak sa jakies oczywiste wady to trudno sie przyznac do bledu biorac pod uwage ciezko zarobione pieniadze utopione w sprzet. Zawsze to wytykam i omijam takich uzytkownikow, bo dyskusje z takimi uzytkownikami sa jalowe.

Co do 6006, jest tak jak napisalem. Sprzet jak dla mnie gra lepiej, nie twierdze ze jest przepasc, bo to jest bzdura. Stereo brzmi duzo przyjemniej. Bede dodatkowo kupowal na dniach wzmacniacz stereo i mysle ze dopiero uslysze duzy skok wzgledem jakiegokolwiek ampli w zakresie cenowym ok.6tys. Bijacego tego Marantza jak i jakiegokolwiek Onkyo w przedziale cenowym tak jak wspomnialem tych ok.6tys i wiecej.

Mialem juz ampli uzywane ktore byly warte po kilkanascie tys w zakupie i nieskromnie powiem ze troche na wlasnej skorze przerobilem tego sprzetu, wlasnie po to aby samemu przekonac sie co jest warte zachodu. To samo tyczy sie telewizorow.

Testuje sam na sobie, opinie jedynie to drobny procent tego co biore pod uwage.
Jezeli chodzi o Marantza to zawsze o nim myslalem ale glownym nurtem szly Denony, Yamahy,Onkyo,Pionki, czy nawet Sony.
W glosniki 5.1 zainwestowalem prawie 20tys. i wiem gdzie rozwijaja skrzydla a gdzie leza i kwicza.
Dlatego tez sprzet testowalem na roznych kolumnach, chociaz "test" to za duzo powiedziane, bo ani nie jestem zadnym audiofilem ani maniakiem opisywania dzwieku w conajmniej smieszny sposob przez audiofili. Jestem zwyczajnym uzytkownikiem i takie sa moje odczucia co do tego ampli.
Slucham juz go kilka dni i nie brakuje mi 905 czy 1009 ktora tez bralem pod uwage. Sluchalem tez
innych obecnych modeli, bo "stare" znam doskonale i roznica w cenia na moje warunki byla by przerostem formy nad trescia. Lepsze ale jeszcze nie dla mnie.
Wierz mi ze pogonilbym jakikolwiek sprzet i napisalbym o tym, ale jezeli chodzi o dzwiek to nie moge nic zlego powiedziec wgledem chociazby onkyo 1009, czy 809 ktory pewnie gra tak podobnie jak 1009.
W tym zakresie cenowym jest to dobry wybor, ale oczywiscie zawsze mogloby byc lepiej jak w kazdym sprzecie.

Pomijam bonusy w postaci chociazby airplay, bo ten juz jak dla mnie jest swietnym rozwiazaniem do codziennego uzytkowania.

Samo testowanie jest bardzo niewdzieczne, jeden lubi soczysty miekki bas, wysokie, drugi woli plasko a bardzie realistycznie, to jest temat rzeka, wazne aby dobrac to pod pomieszczenie, kolumny!! czy tez glosnosc z jaka sluchamy. Nikt tu do niczego na sile nie przekona.
 

BD

Member
Bez reklam
onkyo 905 mam juz 4 lata- mialem w tym czasie kilka wysokich modeli innych marek ale zawsze 905ka zostawala- nie kreca mnie bajery typu podlaczenie ipoda czy 3d- poki sprzet nie bedzie mial awarii to na pewno zostanie..
ale jak to w zyciu, kazdy ma swoj gust i inne preferencje wiec tym bardziej na sile nie mozna narzucac swoich idei..
 
Ostatnia edycja:

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Nie ma co sie spierac, uwierz lub nie, ze Marantz lepiej zagral i tyle, jak wolisz - inaczej.
Przerobilem juz tych ampli, kupowalem a po tygodniu sprzedawalem bo cos mi nie pasowalo, majac nawet po 3 w domu. Przekonywanie nie ma sensu. Kazdy niech sobie dobiera pod siebie i pod glosniki jakie ma. W tym zakresie cenowym nie ma diametralnych roznic.

Nie ma co gadac bo nic z tego nie wyniknie. Moglem kupic 1009, ale pomyslalem
ze jak mam brac znowu Onkyo to wzialbym 5009 juz, z tym ze nie wykorzystalbym w obecnym
stanie potencjalu tego sprzetu, zreszta w cenie 5009 (ok 11tys.) otwieraja sie nowe drzwi i mozna szukac dalej i wyzej i tak zatrzymac sie na 25tys.


Ponadto zauwaz ze ja nie pisze o zadnych bajerach, typu podlaczanie ipoda.
Pisze o realnym skoku w uzytkowaniu sprzetu jakim jest 10" ekran ipada, to taka delikatna roznica.

Mnie nie interesuja nowe sprzety napakowane duperelami, a grajace jak tamburyn z bazaru.

Airplay pozwala na wrzucenie swojej calej kolekcji audio na ipada (iphona takze),
i przegladanie calej listy z poziomu ipada i za jednym kliknieciem przeslanie tego na sprzet
audio.
Nie wiem moze dla Ciebie to duperela, bo dla mnie to najlepsza rzecz jaka przytrafila mi sie w ampli. Nie wiem co moze byc bardziej wygodniejszego jak siedzenie w fotelu i sluchanie swojej kolekcji w taki wlasnie sposob, w czytelny sposob na 10" ekranie.

Tutaj kilka linkow jak to dziala:
Marantz - Airplay & Wizz App demo - YouTube

Audio Advisor Review - Marantz and Apple Airplay - YouTube

AirPlay Funktion für MARANTZ AV Receiver - YouTube
 

Galczych

New member
Mam nadzieje ze autor wątku nie bedzie mial nic przeciwko temu ze wyraze swoje zdanie. Gdyż także z nim konsultowałem decyzje o zakupie Marantza.
Piszę tego posta 1,5 miesiaca po zakupie co by moje zdanie bylo poparte pewnym obcowaniem z nowozakupionym ampli.
Miałem onkyo 805 i byłem super z niego zadowolony(oczywiscie w kinie).
Jestem z tych co uważają że do stereo ma byc wzmacniacz stereo i tak mam.
Mam i TV i projector (805 ma 1 wyjscie HDMI) tak wiec musialem dokupic rozgałęziacz abym mogl ogladac i to i to bez przepinania kabli. Co powodowalo koniecznosc wstawania z fotela przy zmianie odbiornika.
Poniewaz zakupiłem nowy odbiornik 3D oraz nowy bluray nastal nastepny problem z dzwiękiem HD i 3d.
Tak więc postanowiłem że zmienie amplituner.
Stwierdziłem ze przy dzisiejszym postępie i nowinkach w nowych modelach powinienem kupić najtanszy ampli ktory bedzie miał preout i 2 wyjscia HDMI. Padło na marantza 6006 - był prawie 1000 zl tanszy niz onkyo 809.
Ważną sprawą jest to iż mam głosniki KEF iQ90+kpl do kina i moje obserwacje dotycza tylko takiego zestawu i z innymi głośnikami odczucia mógł bym miec inne.
Zestaw mam podlaczony tak ze w kinie fronty poprzez preout idą na wzmacniacz. Reszta z ampli.(mam tylko 5.1)
Stwierdzam ze w kinie domowym dużo bardziej podoba mi sie dzwiek z onkyo. Z marantza jest troszke lepszy dzwiek dookolny, ale brakuje w dzwięku jak bym to nazwał kinowej wielkości. Po drugie dzwiek z marantza jest tak jakby przekombinowany(tzn jak peka szyba to tak kłuje w uszy że jest jakby nienaturalnie). A co najbardziej mi doskwiera to bas, ciagle nie moge się przyzwyczaic - taki trochę jakby kołkiem stukać w pień.

Na pierwsze odsłuchy wydaje się ze marantz gra lepiej, wiecej slychac dzwieków średnicy - i tak jest - z tym ze te dziweki jakby troche męczą.

Znowu przy ogladaniu Tv - marantz jest lepszy, ale chyba dlatego że podbija dzwiek, robi go bardziej dynamicznym i troche wiecej slychac niz w onkyo i na w miare cichym graniu to nie przeszkadza.

Sprawdzilem także mozliwośc odtwarzania flaców przez marantza i stwierdzilem ze tego nie da sie sluchać. Nawet moja zona slyszy zajebista roznicę. Tak wiec moj entuzjazm po pierwszych przesłuchach wzgledem 15 letniego cd Nada - zamarł. Nawet duzo lepszy efekt daje laptop poprzez daca za 150zl bezposrednio do wzmaka nada, niż z marantza - serio.
To samo tyczy sie radia internetowego, do widomosci ok do przyjemnosci ze sluchania raczej NIE.
I potwierdzam po raz kolejny ze amplituner nie nadaje sie do stereo.
Pomimo tego ze mam glosniki podłączone poprzez preout i wzmak nada to i tak jest mi odbierane 70% muzykalnosci i przjemnosci ze sluchania.
Oczywiscie wiadomosci da sie sluchac bardzo sprawnie. Przy sprzataniu cos tam moze sobie brzdakać, ale jak sie wlaczy ze starego cd i poprzez wzmak bez marantza po drodze to aż tańczyć sie chce :).

Oczywiscie zostanie u mnie marantz gdyż kino nie jest dla mnie priotytetem, a z 2 przelącznikami lub bez 3d nie za bardzo mi sie Podoba. Co więcej uważam że w dzisiejszej cenie marantz jest dobrym wyborem, ale włascicielą 805 i 905 radzę przesłuchac nowy sprzęt przed zakupem, chyba ze podejda do kina tak jak ja.
 
Do góry