Co zamiast LE40A615?

AndrzejKRK

New member
Niestety, idioci z Samsunga wycofują ten model w zamian wprowadzając serię B, która jest droższa o jakieś 1000 zł a "więcej" ma tylko zbędnych gadgetów (jakieś odtwarzanie DivX-ów, mp3-ek itp. pierdoły). Nigdzie go już nie ma (przeklikałem się przez całe ceneo).

Pytanie: jaki inny telewizor, niekoniecznie Samsunga, oferuje podobne parametry, przede wszystkim panelu, do LE40A615, ten sam rozmiar (40) przy podobnej cenie (między 2500 a 2700).
 

AndrzejKRK

New member
Dobra, kupilem to LE40A615 - jeden z ostatnich egzemplarzy. Sie wlasnie zastanawiam nad problemami ale o tym w innym watku. edrjen - dzięki!
 

janusz

New member
Bez reklam
mateo2121 napisał:
Postaw lepiej na JVC P80...jest lepszym TV od Samsunga!
Tytlo czemu nikt nie kupuje tego g...a? W końcu Samsung znajduje kilka razy tyle nabywców (Samsung jesat liderem rynku drugie Sony prawie o połowę mniej kolejne marki już kilka razy mniej) bo takie JVS wyprzedza o epokę.
 

drosophilia

Active member
Bez reklam
ehh..., szkoda pisac!!!! poczytaj troche kolego! nie zawsze, to co najlepiej sie sprzedaje odzwierciedla wartosc danego produktu! w skrocie-Korea miala swoj boom gospodarczy -jakies 10 lat temu, na tej fali wyblysnal samsung z masowa produkcja uderzajaca do niezamoznych konsumentow z dobrym uzytkowo sprzetem! Dobry marketing oraz dzialania zarzadu firmy doprowadzily do ekspansji tej marki na caloksztalt rynku! Chcesz zakupic konkretny, dobry sprzet dla danego uzytkowania - poczytaj troche, poszukaj w necie, nie sluchaj sprzedawcow w marketach typu MM i wowczas miej swoje zdanie.

Z pozdrowieniami:)
 

janusz

New member
Bez reklam
Nigdy nie rozmawiam ze sprzedawcami z marketu, kiedyś kupowałem Pioneera bo był najlepszy, teraz Samsung bo pokonał rywali (mam sporo sprzętu i wszystko jest super, po prostu rozwiązania są o epokę nowocześniejsze i dopracowane). Co nie znaczy, że za kilka lat sytuacja się nie zmieni, biznes jest okrutny i nie ma sentymentów dla marki.
 

fitsam

New member
Samsung ma świetny marketing, doskonale trafia w gusta klientów (bo wygląd ich sprzętu jest bardzo atrakcyjny), dodatkowo potrafi przekonać do zakupu dodatkowym wyposażeniem (często zbędnym).

To czyni z nich lidera - nie jakość ich produktów, bo w tym temacie wypadają średnio.

A masa ciągnie do tego, co wydaje się byc nowoczesne - jest się czym pochwalić przecież...
 

janusz

New member
Bez reklam
Tak sobie tłumaczcie...
A ta awaryjność to z jakiego źródła (podajcie link z danymi)? Chyba, że stąd: jak sprzedaje kilka razy tyle co konkurencja to i awarii jest więcej. Mam kilka sprzętów RTV i AGD Samsunga, niektóre już 10 lat i dotąd najdrobniejszej awarii (z innymi markami, nawet Yamahą już tak dobrze nie mam), więc głupoty piszecie, bez potwierdzenia w faktach. Zwykłe plotkarstwo.
 

toms83qwe19

New member
janusz napisał:
Tak sobie tłumaczcie...
A ta awaryjność to z jakiego źródła (podajcie link z danymi)? Chyba, że stąd: jak sprzedaje kilka razy tyle co konkurencja to i awarii jest więcej. Mam kilka sprzętów RTV i AGD Samsunga, niektóre już 10 lat i dotąd najdrobniejszej awarii (z innymi markami, nawet Yamahą już tak dobrze nie mam), więc głupoty piszecie, bez potwierdzenia w faktach. Zwykłe plotkarstwo.

Może i koledzy "głupoty piszą", ale równie dobrze można Twoją wypowiedź tak samo określić. To że Tobie nic się nie stało, to nie znaczy że sprzęt jest nie awaryjny. Może po prostu miałeś szczęście.

Ale faktycznie, jakieś dane procentowe można by podrzucić.
 

centomaniak

New member
mateo2121 napisał:
Kolego Januszu...Samsung jest również najbardziej awaryjną firmą...i tego zapomnialeś dodac;]
a to ciekawe czemu sam ma taką sprzedawalność jak jest niby awaryjny ,kolego samsung jest jednym z producentów matryc
 

janusz

New member
Bez reklam
toms83qwe19 napisał:
Może i koledzy "głupoty piszą", ale równie dobrze można Twoją wypowiedź tak samo określić. To że Tobie nic się nie stało, to nie znaczy że sprzęt jest nie awaryjny. Może po prostu miałeś szczęście.

Ale faktycznie, jakieś dane procentowe można by podrzucić.
Absolutnie nie!!! Moja opinia jest w pełni profesjonalna, a potwierdzenie na tym forum:
http://www.hdtv.com.pl/forum/showthread.php?t=37839
 

dejna74

New member
Hahahaha, trochę się uśmiałem :) Nie jestem obiektywny bo mam telewizor 40A656 Samsunga, który uważam za całkiem dobry (jak dla moich potrzeb). Do niedawna pracowałem w sklepie internetowym rtv/agd będącym własnością firmy posiadającej hurtownię (ta sama lokalizacja) i sieć sklepów stacjonarnych. Chciałbym się odnieść do tego jak doradzają sprzedawcy.

Sprzedawcy sprzedają:
- to co im zalega i czego chcą się pozbyć
- to co muszą sprzedać by zrealizować plan sprzedaży (marki)
- to co mają na stanie
- to na czym mają najwyższą marżę
- to czego nie ma konkurencja
- to o czym wiedzą najwięcej
- to do czego mają swoje indywidualne przekonanie

Z reguły sprzedawcy wiedzą trochę więcej niż osoba zupełnie się tematem nie interesująca, ale znacznie mniej niż ktoś kto poświęci choćby kilka dni na zgłębienie tematu. Srzedawcy w sklepach internetowych wiedzą na ogół mniej niż ich koledzy ze sklepów stacjonarnych. Fora internetowe przesiąknięte są pseudo intelektualnym bełkotem oraz opiniami i artykułami pisanymi na zamówienie (z nielicznymi wyjątkami) oraz opiniami sprzedawców sprzedających według powyższego schematu. Skąd wobec tego czerpać wiedzę? Skąd się da, ale tak samo krytycznie odnosząc się do tego co jest pisane na forum jak do opowieści sprzedawcy.

Użytkownicy forum doradzają:
- tak jak sprzedawcy (jeśli nimi są)
- kupić to samo co oni

Najbardziej cenne są wobec tego opinie osób niezadowolonych z zakupu :)
 

Voy

New member
True. Samsung i Sony to najwieksze dziadostwo. TV Samsunga sie psuja, analogicznie TV Sony, napedy optyczne Samsunga to juz naprawde tragedia, duzo wieksze zaufanie mam osobiscie do LG. Pracuje w sklepie i po prostu wiem, co sie psuje ;p
Sprzedawcy sprzedają:
- to co im zalega i czego chcą się pozbyć
- to co muszą sprzedać by zrealizować plan sprzedaży (marki)
- to co mają na stanie
- to na czym mają najwyższą marżę
- to czego nie ma konkurencja
- to o czym wiedzą najwięcej
- to do czego mają swoje indywidualne przekonanie
To jest niestety prawda. Znaczy sie nie mowie o sobie (no moze poza przekonaniem) ale generalnie tak wlasnie jest.
 

toms83qwe19

New member
janusz napisał:
Absolutnie nie!!! Moja opinia jest w pełni profesjonalna, a potwierdzenie na tym forum:
http://www.hdtv.com.pl/forum/showthread.php?t=37839

No ok, ale tam jest napisane, że Samsung i Sony osiągnęły największą sprzedaż w porówaniu z pozostałymi producentami. Nic tam nie ma mowy o awaryjności czy jakości produktów.

Moim zdaniem, to Samsung ( a i zwłaszcza Sony ) bazują na "znajomości marki". Samsung, tak jak było wcześniej napisane, zdobyło uznanie wśród odbiorców, udostępniając dobry jakościowo sprzęt ( ale nie taki super ) za akceptowalną dla większości cenę. Ludzie kupowali, bo było w miarę dobre i tanie. No a teraz to wszystko idzie jaka fala. Ktoś miał wcześniej jakiś sprzęt danej firmy, to jeżeli nic wielkiego się nie działo, to jakiś sentyment pozostaje i w przyszłości jest duża szansa, że kupi coś nowego z tej samej firmy.

Ktoś kto szuka sprzętów i chce się czegoś dowiedzieć na temat tv to poszuka co nieco o konkretnych modelach. Jak byście spytali się rodziców ( którzy w ogóle się tym nie interesuja ) to o takich markach jak JVC, Sharp i inne to pewnie by nie wiedzieli. Ale LG, Samsung, Sony to każdy zna.

Najlepsze oceny sprzętów, to tak jak napisał kolega @dejna74:

dejna74 napisał:
Najbardziej cenne są wobec tego opinie osób niezadowolonych z zakupu :)

Podpisuję się pod tym rękami, nogami. ;)
Jak wybieram jakiś sprzęt, to przeglądam sklepy internetowe i czytam opinie klientów i tylko te negatywne.
 

fitsam

New member
janusz napisał:
Absolutnie nie!!! Moja opinia jest w pełni profesjonalna, a potwierdzenie na tym forum:
Idąc tym tokiem myślenia Pioneer ze swoimi tv Kuro, zamykający rankingi udziału w rynku, to musi być technologicznie i jakościowo strasznie odstający od pierwszej dwójki...
 

janusz

New member
Bez reklam
Bo Pioneer to absolutna kicha. Za swoją cenę powinien grać o 2 klasy lepiej. Za takie pieniądze nie wystarczy tylko trochę lepszy. Dlatego Pioneer poddał się i kończy w tej branży, koncentuje się na innych dziedzinach elektroniki.
 
Do góry