co zagra bardziej miękko od JBL E 80

seat98

New member
O kolumnach możemy dyskutować w nieskończoność bo to jak która zabrzmi zależy od portfela.Gdybym miał kasę to bym sobie kupił Focale Utopia i odpowiedni sprzęt aby te kolumny napędzić.Ale zejdźmy na ziemię bo chodzi chyba oto żeby nie przepłacić a mieć w miarę dobry sprzęt chyba że się jest
audiofilem z prawdziwego zdarzenia a to już inna bajka.
 

Remool

New member
Witam ponownie,

po pierwsze dziękuję wszystkim za wypowiedzi i swoje opinie. Dzisiaj byłem w sklepie ze sprzętem audio i potwierdziły się wasze słowa:), tak jak pisaliście amplituner Pioneer-a nie będzie nigdy dobrze grał z E80. Podobno JBL nie lubi się z Pioneerem. Sprzedawca polecił mi (podobnie jak co niektórzy na forum) wymianę amplitunera lub zakup porządnego wzmacniacza stereo ewentualnie zmianę kolumn i pozostanie przy Pioneerze. Do mojego amplitunera polecił mi kolumny Dali Concept 6 oraz Jamo c 407. Te pierwsze udało mi się na szybko odsłuchać podpięte do jakiegoś ampli Maranza. Wrażenia: dźwięk napewno cieplejszy w górze i środku od E80, basu było dość mało (zero korekcji-podbicia basu na amplitunerze) i nie bardzo mogłem ocenić jego charakter. Kolumny są mniejsze od E80 i pewnie też dlatego basu jest mniej. Ta druga propozycja tzn. Jamo c 407 podobno zagrają dużo lepiej od tych Dali pod względem basu, podobno jest on w nich bardzej głęboki i jest go więcej (Dali są sporo większe). Jedyny problem w tym, że nie było ich w sklepie i skończyło się narazie tylko na ich pozytywnym opisie. Za tydzień we wtorek umówiłem się na odsłuch z moim amplitunerem.

W między czasie chciałem poczytać coś na ich temat w necie, ale chyba są mało popularne bo nie mogę znaleźć zbyt wielu opini na ich temat. Dlatego mam prośbę: ktokolwiek ma jakąś opinię na temat Jamo c 407 proszę o info.

Pozdrawiam
 

darkmajin

Member
Bez reklam
oceniasz bas po tym jak bardzo mozna podbic w ampli.. hmm oddalasz sie od audiofilnosci a zblizasz ku bum cyk bum :)

zadna kolumna ci nie zagra jak porzadny sub wiec obojetnie jakie kolumny kupisz (chyba ze utopie ;) ) polecam odsluch z subem

sam z tych wybral bym dali..

pozdrawiam.
 

Remool

New member
zostałem chyba źle zrozumiany, nie chodzi mi o bum cyk bum i o podkręcanie basu, chodzio mi o to, że Dali są mniejszymi kolumnami od moich E80 i wspomnianych wyżej c 407, a to może być powodem że bas przy ustawieniu "direct" w amplitunerze jest trochę bardziej wycofany (co chyba jest też cechą tych kolumn). Nie bez znaczenia jest też fakt, iż kolumn tych słuchałem w sklepie a nie w pomieszczeniu odsłuchowym. Nieużywam korekcji podczas słuchania muzyki i uważam że dobrze grające kolumny (takie są moje oczekiwania) powinny przedstawiać charakterystykę dźwięku, jak najbardziej zbliżoną do "osi poziomej", czyli żadna częstotliwość nie powinna być nadmiernie eksponowana lub "wycofana". W rzeczywistości jest to trudne do osiągnięcia szczególnie w tej klasie kolumn. Dali wywarły na mnie ogólnie pozytywne wrażenie, jedynym ale jest właśnie fakt, że bas wydaje mi się w nich trochę "wycofany". Ale to jest oczywiście moja subiektywna opinia, a pozatym pewnie inaczej brzmiałyby u mnie w domu.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

don111

Banned
każde kolumny z wzmacniaczem zagrają lepiej, problemy z basem i dynamiką - to właśnie najczęstsza przypadłość amplitunerów... Dali nie są tu wyjątkiem, amplituner nie pokazał ich możliwości w tym zakresie
 
Do góry