co zagra bardziej miękko od JBL E 80

Remool

New member
Witam wszystkich!

Aktualnie jestem posiadaczem kolumn JBL E80, ale od jakiegoś czasu ich dzwięk zaczął mnie drażnić. Konkretnie denerwuje mnie zbyt twardy bas, który przy cichym słuchaniu muzyki jest dosyć męczący, przy głośniejszym słuchaniu bas robi się nieco bardziej mięsisty i słychać trochę głębi. Zależy mi bardziej na tym żeby uzyskać dobrą jakość dźwięku bez konieczności podkręcania dżwięku, preferuję miękki i głęboki bas. Dlatego w tej chwili jestem na etapie szukania i zbierania informacji na temat kolumn które zagrałyby bardziej miękko przy zachowaniu podobnej charakterystyki tonów średnich i wysokich. Do zasilania kolumn używam PIONEER-a VSX-915 lub PIONEER-a SA-960. Pomieszczenie odsłuchowe jest "trudne" - pokój 30 m2, wysokość około 3 m. Bardzo proszę o sugestie i opinie na ten temat.
 

asoz

New member
Bez ceny raczej nic nie poradzimy. Ale do twoich upodobań odsłuchowych kierował bym się w stronę Monitor Audio lub KEF.
 

don111

Banned
do 2k z kolumn najlepszy bas jaki słyszałem mają Yamaha NS 555 / NS 777
ale nie grają tak sucho i ostro jak JBL na średnicy i wysokich (bardziej ciepło i łagodnie) więc musiałbyś je odsłuchać przed zakupem... o niebo lepszy bas od JBL mają też Magnaty, może trafisz w tej cenie Quantum 507, średnica i wysokie też wyraźnie lepsze ale charakterem brzmienia już bardziej zbliżone do JBL (nie grają ciepło ani łagodnie)
jedyny problem to wzmacnienie, może się okazać że po podłączeniu bas nie będzie taki jak należy (z amplitunerem Pioneera to raczej mocno prawdopodobne, z tym wzmacniaczem powinno być lepiej ale też nie wiem czy tak duże kolumny pokażą wszystko co potrafią)
 

Remool

New member
Poprzednio miałem Magnaty Quantum 505, średnie były super, bas był tylko trochę bardzie miękki niż w e80, ale prawie bez głębi i mało wyrazisty. Natomiast gwizdki szeleściły jak foliowy woreczek, ogólnie jak dla mnie grały mało wyraźnie. Nie miałem okazji odsłuchać jeszcze 507, być może grają lepiej. No i będę musiał sprawdzić jak grają te Yamahy. Dzięki za info don111.
 

don111

Banned
ja bym jednak pomyślał w pierwszej kolejności o innym wzmacniaczu, rozejrzyj się za czymś ciekawym z drugiej ręki (nawet do 500zł coś kupisz) bo może się okazać że żadne kolumny nie zagrają za dobrze z tymi Pioneerami
może poprawa będzie na tyle duża że nawet E80 zagrają wystarczająco dobrze dla Ciebie
 

Remool

New member
Możliwe. Jesteś w stanie polecić mi jakiś wzmacniacz który zagrał by bardziej miękko z tymi kolumnami?
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

Remool

New member
Jasne, masz rację. Powiedzmy, że dam szansę JBL e80:), to jaki wzmacniacz lub amplituner zagrałby z nimi najlepiej?
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

darok

New member
Ja ze swojej strony polecam jamo 606 bass jest bardzo miękki głęboki i słychać go i czuć nawet jak się cicho słucha plus do tego onkyo 606 które też ma coś do powiedzenia ,choć mógł by bardziej kontrolować bass to w takim zestawieniu jest taki bass którego szukasz chyba? niestety kolumny mają słabe wysokie tony grają jakby przymglone reszta jest ok
 

seat98

New member
Jeżeli piszecie ze JBL E80 nie mają soczystego basu to spróbujcie podłączyć
amplituner Yamahę RX-V630 albo HK 255 to przekonacie się na własne uszy że zarówno przy cichym jak i głośniejszym odsłuchu czuć mięsistość basu.
Ja osobiście też jestem zwolennikiem takiego brzmienia co Remool i po dłuższym szukaniu wreszcie mam co chciałem i jestem bardzo zadowolony
a słucham muzyki od pop do hard rocka.Zaznaczam że pokój mam o pow.15m2
Zapraszam niedowiarków do mnie na odsłuch.
Pozdrawiam
________________________________________
TV Panasonic 25AD1P,DVD Panasonic S-52,Ampli Yamaha RX-V630 EISA AWARDS ,JBL E80x2,Wharfedale 6.1x3, słuchawki AKG K501
 

don111

Banned
zależy do czego porównujesz, może w stosunku do małych podstawkowych albo STX jest on faktycznie bardziej "soczysty"
ale wystarczy chociażby postawić koło nich wspomniane Yamahy NS, albo różne modele Paradigm i od razu się rzuci w oczy (albo raczej uszy) brak zejścia, zaokrąglenia i takiej sprężystości
 

seat98

New member
Ja tu nie muszę do niczego porównywać tych kolumn wystarczy posłuchać.
A tak w nawiasie to wymień mi kolumny żeby były w klasie jakościowej C
i za 1600zł para z tak dobrym kontrolowanym basem.
 

don111

Banned
seat98 napisał:
Ja tu nie muszę do niczego porównywać tych kolumn wystarczy posłuchać.
A tak w nawiasie to wymień mi kolumny żeby były w klasie jakościowej C
i za 1600zł para z tak dobrym kontrolowanym basem.
trudno znaleźć bo tak "dobrego" basu raczej żadne nie mają, prawie wszystkie mają za to lepszy...
a dużo lepszy bas kolumn w klasie C - przykłady już podałem wyżej
 
Do góry