Co z tym Q90T dalej..

Pihexur

Member
Jak już wspomniałem w innych wątku jestem strasznie rozczarowany matryca a dokładnie jej defektami typu dse, ghosting i strasznie duży clouding. W tym tyg ma przyjechać serwis z nową matryca. Tylko pytanie czy inna matryca może zniwelować efekt DSE czy to jest taki urok tych matryc oraz czy kwestia cloudingu również zależy od "sztuki" matrycy? Gdyby nie zależało mi na 75 calach zapewne bym cofnął się o 10 cali mniej i wziął OLED cx choć tak też nie do końca gdyż mimo świetnego obrazu w słonecznym pomieszczeniu juZ wypada gorzej. Miałem prze 2 tyg CX"a i jakość powalała.

Mając teraz Q90T naprawdę w wielu filmach a może bardziej scenach również jestem pod wrażeniem tego jak świeci.

Mogę wymienić matryce na nowa lecz gdyby jakimś cudem okazała się wolna od wad , zamknę sobie furtkę z tytułu rękojmi. Serwis się mnie pytał czy jednak wymiana czy rękojmia. Pomyślałem jescze o opcji rękojmi i wzięcia telewizora że sklepu na odległość standardowo i mieć możliwość oddania w ciągu 14 dni.

Telewizor głównie pod XSX i Netflix
Wysłane z mojego SM-G975F przy użyciu Tapatalka
 
Ostatnia edycja:

Pihexur

Member
Matryca wymieniona, swieci praktycznie tak samo czyli dalej problem. Kolejne zgłoszenie będzie jako rękojma i chyba wstrzymam się z zakupem aż wyjdą modele na 2021

Wysłane z mojego SM-G988B przy użyciu Tapatalka
 

Petru23

Banned
wiesz, że znów Ci wymienią o ile stwierdzą wadę? Mogę przyklepać - cecha podświetlania, tak jak sony zapisał w warunkach gwarancji. Zgłaszając rękojmię sprzedawca zawsze podejmuje się naprawy najczęściej korzystając ze swojej gwarancji producenta. Także wymieniliby Ci matrycę. A skoro nowa ma te same cechy, co poprzednia to uznane to będzie za cechę, która nie podlega roszczeniom.

Miałem Directa i wylewy imo gorzej wyglądają niz na krawędziowym. Wolę wylane swiatełko gdzieś z boku niż z boku, na srodku, w lewym rogu na wysokości logo stacji TV i losowo, gdzie diody się uwalą. Nie można jednoznacznie stwierdzić, że Direct jest lepszy od Krawędzi. GX810 na ciemnym świecił bardzo ładnie, praktycznie bez widocznych wylewów. Dopiero na aparacie było widać plamy ale on widzi więcej niż nasze oczy
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Jak masz gwarancję to skorzystaj z niej, ale przed zakończeniem gwarancji.
To znacznie lepsze rozwiązanie.
 
Do góry