Co z tą Plazmą???

mar001

New member
Witam wszystkich,

Mam nietypowy problem, moja żona zapragnęła zmiany TV na nowy. Nasz 20 letni Sony w zupełności mi wystarczał:D Jednak tak się babka uparła, że nie ma zmiłuj.
Od kilku może już nawet kilkunastu dni śledzę i czytam to forum. Na początku byłem zdecydowany na jakiegoś LEDa. Wiadomo wszyscy teraz Ledy mają i je kupują. Jednak zastanowiła mnie jedna rzecz dlaczego w sklepach, które odwiedziłem (Media Markt, Euro AGD i inne) sprzedawcy nawet nie pozwalali mi spojrzeć na Plazmę twierdząc, że to szajs! Pobór mocy, powidoki, wypalanie i inne nieszczęścia świata. Moje oko również widzi, że te Plazmy jakoś tak szaro świecą, bez ostrość w porównaniu z innymi. I tu się zaczęło.
Skoro te Plazmy takie be, to czemu w ogóle są w sprzedaży. Trafiłem tutaj i się dowiedziałem że mają naturalne kolory, że super czerń nie błyskają tylko naprawdę dają fajny obraz, a cała reszta to LED marketing.
Niestety dowiedziałem się też o tym o czym wszyscy mówią i przed czym straszą. Plazmy buczą, Plazmy tracą jakość czerni wraz z czasem używania, grzeją się, i co gorsza trafia się to w różnych modelach w sposób losowy nieprzewidywalny.

Proszę powiedzcie jak to w końcu z tą Plazmą jest!
Czy ta technologia przestała się rozwijać i można powiedzieć odchodzi do lamusa?
Czy te przypadłości (buczenie) jest tak dolegające (głośne)?
Czy ten czarny wyblakły kolor to prawda? Skoro Plazmy mają średnią żywotność 60 tys godzin to może ma ktoś taką hmm po 10tys godzin użytkowania i powie mi jaki jest na niej obraz w stosunku do nowej?
CZY WOGÓLE WARTO UPIERAĆ SIE NA TE PLAZMY - skoro nie jestem kinomanem to jednak powinienem jakiegoś LEDa bezstresowego kupić???

PS dodam tylko, ze mam kablówkę w gry nie gram i nie chcę grać, internet mam laptopie, a od TV oczekuję tylko bardzo dobrego obrazu;-) oraz tego żeby posłużył mi na parę dobrych lat a mój budżet to około 3000zł. Odległość TV od kanapy to około 3 m a od łóżka to będzie z 4m ;) Pokój od południa czyli jasny.

Dzięki za odpowiedzi i rozwianie wątpliwości!:popcorn:
 

bluray

Banned
Panasonic planuje wprowadzenie na rynek w 2012 roku rozszerzonej oferty telewizorów LCD głównie najbardziej zaawansowanych technologicznie przy równoczesnym obniżeniu produkcji telewizorów plazmowych z 13.2 mln sztuk w roku 2011 do 7.2 mln w 2012 roku.
To taki spokojny scenariusz wycofywania się z tej technologii i to z ogromnymi stratami.
Na 10 LCD sprzedaje się jedna plazma.
Do poczytania:
Panasonic – mocno spadnie produkcja plazm w 2012 roku.
Wnioski wyciągnij sam.
Panasonic also plans to launch high-end 3D LCD TVs in 2012, while reducing the annual production of its PDP TV panels to 7.2 million units, down from 13.2 million units in 2011, the sources indicated. However, it remains to be seen if Panasonic will begin to phase out from the PDP TV segment starting 2012.
http://www.digitimes.com/news/a20111123PD215.html
 
Ostatnia edycja:

maniekn274

New member
Bez reklam
Witam wszystkich,

Mam nietypowy problem, moja żona zapragnęła zmiany TV na nowy. Nasz 20 letni Sony w zupełności mi wystarczał:D Jednak tak się babka uparła, że nie ma zmiłuj.
Od kilku może już nawet kilkunastu dni śledzę i czytam to forum. Na początku byłem zdecydowany na jakiegoś LEDa. Wiadomo wszyscy teraz Ledy mają i je kupują. Jednak zastanowiła mnie jedna rzecz dlaczego w sklepach, które odwiedziłem (Media Markt, Euro AGD i inne) sprzedawcy nawet nie pozwalali mi spojrzeć na Plazmę twierdząc, że to szajs! Pobór mocy, powidoki, wypalanie i inne nieszczęścia świata. Moje oko również widzi, że te Plazmy jakoś tak szaro świecą, bez ostrość w porównaniu z innymi. I tu się zaczęło.
Skoro te Plazmy takie be, to czemu w ogóle są w sprzedaży. Trafiłem tutaj i się dowiedziałem że mają naturalne kolory, że super czerń nie błyskają tylko naprawdę dają fajny obraz, a cała reszta to LED marketing.
Niestety dowiedziałem się też o tym o czym wszyscy mówią i przed czym straszą. Plazmy buczą, Plazmy tracą jakość czerni wraz z czasem używania, grzeją się, i co gorsza trafia się to w różnych modelach w sposób losowy nieprzewidywalny.

Proszę powiedzcie jak to w końcu z tą Plazmą jest!
Czy ta technologia przestała się rozwijać i można powiedzieć odchodzi do lamusa?
Czy te przypadłości (buczenie) jest tak dolegające (głośne)?
Czy ten czarny wyblakły kolor to prawda? Skoro Plazmy mają średnią żywotność 60 tys godzin to może ma ktoś taką hmm po 10tys godzin użytkowania i powie mi jaki jest na niej obraz w stosunku do nowej?
CZY WOGÓLE WARTO UPIERAĆ SIE NA TE PLAZMY - skoro nie jestem kinomanem to jednak powinienem jakiegoś LEDa bezstresowego kupić???

PS dodam tylko, ze mam kablówkę w gry nie gram i nie chcę grać, internet mam laptopie, a od TV oczekuję tylko bardzo dobrego obrazu;-) oraz tego żeby posłużył mi na parę dobrych lat a mój budżet to około 3000zł. Odległość TV od kanapy to około 3 m a od łóżka to będzie z 4m ;) Pokój od południa czyli jasny.

Dzięki za odpowiedzi i rozwianie wątpliwości!:popcorn:
he he fajnie to opisałeś,po 1,plazma w sklepie przy świetle jarzeniówek wypadnie słabiej niż led,po 2,buczenie to nie jest ,tylko bzyczenie,ale nie każdy model ,to zależy jak trafisz,i jak twoje ucho to wychwytuje,to oczywiście nie jest jakieś niesamowite bzzzzzy,po 3,pobór prądu nie jest taki wielki,plazma pobiera w jasnych scenach więcej a w ciemnych mniej,tzn średni pobór prądu w tv plazma 50cali jest 160-180W,po 4 jeśli nie będziesz oglądał kilka godz jednego programu to nic ci się w tv nie wypali,powidoki owszem występują,ale wątpię jeśli się nie będziesz przyglądał z bliska 0,5m to ich nie zauważysz,a i tak po kilku min znikają,co do obrazu to plazma jest super w zaciemnionym pomieszczeniu,kolory bardzo naturalne,nie tak ostre jak w lcd-dla mnie męczące,czy czerń blaknie-nie zauważyłem,mam 2277 h wyświeconych i nie widzę różnicy,3m do kanapy i 3000pln,jak masz na uwadze plazmę to 46g30
 

don111

Banned
w skrócie plazma to naturalność obrazu, ładne kolory i ruch, równo podświetlona matryca, taki sam obraz pod kątem
z wad - hałas czasem jest, zależy jak się trafi na taki egzemplarz, inne wady to powidoki, czasem problemy z migotaniem, podwójnym konturem, ale to drobnostki chyba że masz wyczulone oko

LED to w skrócie bardziej sztuczny przekaz w porównaniu do plazmy, ostry, stabilny obraz ale mający problem z ruchem z powodu dużo wolniejszej matrycy od plazm
LED ma zawsze różny obraz pod kątem i szereg innych wad w zależności od modelu (clouding, teatrzyk)

generalnie jeśli jest jasne pomieszczenie kieruj się w stronę LED, obraz będzie w kierunku jaki widziałeś w sklepie, czyli plazma wypadnie blado
jak masz ciemniejsze warunki (ale bez przesady) to docenisz łagodny i naturalny obraz z plazmy
 

mar001

New member
Dziękuje Panowie za szybkie odpowiedzi i sugestie dotyczące modeli.

[don111] - czyli trzeba włączyć plazmę przed kupnem i sprawdzić czy bzyczy? tak można się uchronić przed tą losową dolegliwością? jak sprawdzić taką nową plazmę?

[kiki] z tego co przedstawił [bluray] idzie do lamusa... . Z drugiej strony to co pisał don111, naturalne kolory, oraz kąty widzenia to mnie kusi aby jednak plazmę kupić.
- no ale to bzyczenie to skandal albo jakieś pomówienia .;-) Ty jakie masz zdanie na ten temat?;-)

[maniek274] dzięki za tą opinie!

Panowie wasze wypowiedzi dają mi jasno do zrozumienia - czy wybiorę LEDa czy wybiorę Plazmę i tak klient będzie zadowolony :D i to też już dla mnie jest coś;-)
 

digitalus

Banned
Plazma jest the best. W sklepie prezentuje sie gorzej niz lcd ale w domu zdecydowanie lepiej.
Nawet "trzeciligowa" plazma ma bardzo dobra jakosc obrazu. w sklepie slabizna w domu super.
Wiele osob ma podobne zdanie
http://www.hdtv.com.pl/forum/652069-post6.html

http://www.hdtv.com.pl/forum/214050-post56.html
Dziala bez usterki od trzech lat:)nie zauwazylem zadnego pogorszenia jakosci obrazu. Napisze wiecej jakosc obrazu jest teraz jeszcze lepsza niz po wyjeciu telewizora z kartonu.
Kontrast w tym telewizorze mam ustwiony na 55% a jasnosc na 40
W panasonicu nawet przez chwile nie ogladalem programow w trybie dynamicznym bo dla mnie wszystko jest zbyt jaskrawe i jasne.
w sklepowych warunkach plazma nie pokona "lcd-ekow" ale w domu bez problemu.
Parcie na lcd lub led jest olbrzymie, nie wiem kto to kupuje::)
"LCD czy Plazma?

Ocenia Piotr Wojtowicz, operator filmowy, autor zdjęć do filmów i seriali, między innymi Prymas, Tam i z powrotem, Ekstradycja, Sztos, E=mc2, Sfora, Jutro idziemy do kina oraz Czas honoru.
http://www.hdtv.com.pl/forum/509065-post1553.html
 
Ostatnia edycja:

GORB

New member
Ja wybrałem plazme i nie żałuje, choć bzyczy naprawdę głośno. W dzień tego nie słyszę wogóle, ale wieczorem jak wszyscy inni poszli spać i mocno ściszę, to bzyczenie jest naprawdę głosne, Bardzo się bałem, ze bedzie mnie to denerwować i co? I nic. Dźwięk nie jest zbyt uciążliwy, przypomnia odgłos pracującego komputera, czy dysku w nagrywarce, a PS3 jak pracuje, to jest chyba jeszcze głosniejsze. Po za tym w kuchni szumi zmywarka, buczy lodówka, czasem w łazience pralka, albo suszarka, coś słychać z kaloryferów i te odgosy się zlewają i wcale mnie to nie drażni.
Tak więc jak siedzisz w ciszy wieczorem w kuchni i głosno pracująca lodówka cię wnerwia, to sobie odpuść, a jak nie to plazma też nie powinna.

Co do jakości obrazu, to szkoda słów, bo to trzeba zobaczyć. Jest o wiele lepiej niż myślałem, ze będzie. Bałem się, ze obraz będzie gorszy niż na poprzedniku, którym był 32' 100 Hz Panasonic z fantastycznym obrazem. A co do LED'ów to jak jestem u kolegi, który ma jakiś wysoki model Samsunga, to im lepszy obraz, np. film z BD, to ja mam wrażenie, że to gra, albo animacja komputerowa, a nie film kinowy.
 

OSKI

New member
Ogladanie filmow na plazmie to czysta przyjemnosc :)
Oklepane filmy znowu sa swietne bo wiecej na nich widac :)
Kolory kontrast - bajka
Podlacz sobie kompa po hdmi i zrob taki test...
Laptop ma matryce led-podoba sie obraz? Pewnie tak.
Odpalasz zdjecie jakies w dobrej jakosci jakiegos krajobrazu-najlepiej zrobione samemu (bo wiesz jak to wyglada)
Teraz zobacz jak wyglada zdjecie na lapku a jak na tv :) zabojcza roznica
To samo tyczy sie ciemnych zdjec...czarne jest czarne i nawet sa cienie na czarnym.. na lapku (led) plama :(
Wez to pod uwage :)
Jasne pomieszczenie = led
Ciemne lub rolety = plazma
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Przy słabej jakości sygnału, czyli jakieś kablówki nadające w SD, anteny siatkowe, tylko plazma. Ja mam plazmę już 3 lata i nic mi nie buczy, a jakość z kablówki mam niewiele gorszą jak ojciec z polsatu cyfrowego na LCD.
 

mar001

New member
Dziękuje ponownie Panowie za wasze odpowiedzi, są dla mnie bezcenne (może nie tylko dla mnie;-).

I tak o to przekonaliście mnie do Plazmy oczywiście tylko Panasonica i tu ZONK! Okazuje się, że model [46G30] przekracza mój i tak wyśrubowany budżet 3000pln. :???:
Dobra dla mnie wiadomość to taka, że model [42G30] jest w moim zasięgu. Najciekawsze w tym wszystkim jest to, że moje oko pragnie tego 46cali;-), a rozsądek każe się opanować, bo tym tropem zaraz będę coś koło 5000pln wybierał. :lol:
A może zamiast Panasonica, inną, tańszą Plazmę w rozmiarze 46cal i do 3000 zł??? Ale jaką?
 

maniekn274

New member
Bez reklam
Dziękuje ponownie Panowie za wasze odpowiedzi, są dla mnie bezcenne (może nie tylko dla mnie;-).

I tak o to przekonaliście mnie do Plazmy oczywiście tylko Panasonica i tu ZONK! Okazuje się, że model [46G30] przekracza mój i tak wyśrubowany budżet 3000pln. :???:
Dobra dla mnie wiadomość to taka, że model [42G30] jest w moim zasięgu. Najciekawsze w tym wszystkim jest to, że moje oko pragnie tego 46cali;-), a rozsądek każe się opanować, bo tym tropem zaraz będę coś koło 5000pln wybierał. :lol:
A może zamiast Panasonica, inną, tańszą Plazmę w rozmiarze 46cal i do 3000 zł??? Ale jaką?
42cale to wybij z głowy,4m od wyra,to dużo a 46cali to tylko 200pln więcej,a ja na twoim miejscu dozbierał do 3600 i kupuł 50cali,tv na 2 lata nie kupujesz,a przy tej odległości warto,1-wsze wrażenie że ma duże gabaryty ,ale obraz wcale nie jest wielki jak oglądasz,nawet 1 miesiąc poczekaj na dochód i dołóż na pewno nie pożałujesz.
 

GORB

New member
42cale to wybij z głowy,4m od wyra,to dużo a 46cali to tylko 200pln więcej,a ja na twoim miejscu dozbierał do 3600 i kupuł 50cali,tv na 2 lata nie kupujesz,a przy tej odległości warto,1-wsze wrażenie że ma duże gabaryty ,ale obraz wcale nie jest wielki jak oglądasz,nawet 1 miesiąc poczekaj na dochód i dołóż na pewno nie pożałujesz.

Albo weź na raty, wtedy tego tak nie odczujesz, a żałowac naprawdę nie będziesz!
 

cigane

New member
Dziękuje ponownie Panowie za wasze odpowiedzi, są dla mnie bezcenne (może nie tylko dla mnie;-).

I tak o to przekonaliście mnie do Plazmy oczywiście tylko Panasonica i tu ZONK! Okazuje się, że model [46G30] przekracza mój i tak wyśrubowany budżet 3000pln. :???:
Dobra dla mnie wiadomość to taka, że model [42G30] jest w moim zasięgu. Najciekawsze w tym wszystkim jest to, że moje oko pragnie tego 46cali;-), a rozsądek każe się opanować, bo tym tropem zaraz będę coś koło 5000pln wybierał. :lol:
A może zamiast Panasonica, inną, tańszą Plazmę w rozmiarze 46cal i do 3000 zł??? Ale jaką?
To raz , a drugi , że ten tv łapie się na 5 lat gwarancji , sam już mam go na oku od 4 m-cy wertowania wszelkich telewizorów , już mi tylko 2 tygodnie zostały do zakupu,obecnie mam 32 cale i skok o 10 na 42 cale wydaje mi się już postępem , też chciałbym 50-60 cali ale niestety budżet mnie ogranicza , więc na Twoim miejscu wcale bym się nie wahał...z tego co wiem z plazm to tylko Panas, dobra sprawdzona firma za odpowiednią cenę...
 

Marcin2000

New member
Bez reklam
Dziękuje ponownie Panowie za wasze odpowiedzi, są dla mnie bezcenne (może nie tylko dla mnie;-).

I tak o to przekonaliście mnie do Plazmy oczywiście tylko Panasonica i tu ZONK! Okazuje się, że model [46G30] przekracza mój i tak wyśrubowany budżet 3000pln. :???:
Dobra dla mnie wiadomość to taka, że model [42G30] jest w moim zasięgu. Najciekawsze w tym wszystkim jest to, że moje oko pragnie tego 46cali;-), QUOTE]

Dozbieraj te brakujące >200zł do 46" G30 do końca stycznia to dostaniesz 5 lat gwarancji od Panasonica - do 14.02 trzeba się zgłosić w np. elektro.pl kosztuje 3147,99zł :) blisko jesteś
 

Peter_21

New member
potwierdzam; bierz spokojnie 46 cali, jak mam 42 i teraz zaluje ze nie doplacilem te 400zl do 46...co do samego modelu G30 swieci super i nie buczy, bzyczy..jedyne co udalo mi sie uslyszec to cichutki szum wentylatorkow ale choć jestem wyczulony na dzwięki to ani troche mi to nie przeszkadza
 
Do góry