co wybrac??

dedynio

New member
Witam
Proszę o poradę przy wyborze lcd pomiędzy Sony 40X3000 a Samsung 40" A786 LED
Czerń, 100HZ,generalnie chodzi mi o jakość obrazu, na którym telewizorze będzie lepsza, sygnał z n-ki oraz UPC HD.
 

Ares78

New member
Na temat X już chyba dostałeś odpowiedź http://hdtv.com.pl/forum/showthread.php?t=38086 generalnie o klasę lepiej niż w przypadku serii W gdzie obraz jest i tak bardzo dobrej jakości (sam posiadam w4500 i w4000), mi osobiście w serii X najbardziej przypadła do gustu mnogość opcji obrazu w które możemy ingerować, trzeba trochę na początku się oswoić, ale potem bez probemu ustawisz obraz tak, jak najbardziej będzie Ci odpowiadać...
 

senior45

New member
Jesli moge sie wtracic to rzeczywiscie w modelach X jest masa mozliwosci regulacji obrazu ale tak miedzy Bogiem a prawda niewiele one wnosza.
 

Sych

New member
senior45, zapytam się tak z czystej ciekawości, a które "możliwości regulacji obrazu" z tej całej "masy" niewiele wnoszą?? Regulacja jasności, kontrastu, ostrości? Jak to wygląda, przesuwasz suwaczek od jasności i nic się nie dzieje:D?? Wyłączasz 100Hz a ono ciągle chodzi? Ten telewizor ma Bravia Engine 2 Pro, lepszy niż w W4500, gdzie wszystko działa świetnie i w nim zmiany niewiele wnoszą? Nie miałem jeszcze przyjemności korzystać z tego tv, na razie jest w sferze marzeń (może w tym roku marzenia spełnią się) i pytam, bo szczerze zaskoczyłeś mnie....
 

senior45

New member
Jesli chodzi o mnie to on moze miec nawet Bravia engine Pro hiper turbo 8.Poogladalem sobie go w sklepie, obraz ladny, duzo mozliwosci regulacji ale jak juz pisalem nic nadzwyczajnego go nie wyroznialo od obok stojacego Philipsa.Poprostu cena nie odpowiada jakosci i szkoda by mi bylo wydac na niego tyle pieniedzy.W4500 wydaje sie dla mnie najlepsza opcja.
 

Sych

New member
No na pewno, nie wątpię. Ale nie napisałeś, w czym miałeś problemy, chodzi o regulację, jaka regulacja niewiele daje? Może ten Philips był równie dobry, bądź równie zły, jak seria X?? Philips też produkuje dobre LCD. Miałem, byłem zadowolony. Cena nowych technologii, nowych produktów zawsze jest wyższa... Jakby wszystkich było na nie stać, nie były by takie wyjątkowe.. Obecnie mi również jest szkoda wydać takich pieniędzy, mam inne wydatki, ale niedługo, niedługo...
 

Ares78

New member
senior45 napisał:
Jesli chodzi o mnie to on moze miec nawet Bravia engine Pro hiper turbo 8.Poogladalem sobie go w sklepie, obraz ladny, duzo mozliwosci regulacji ale jak juz pisalem nic nadzwyczajnego go nie wyroznialo od obok stojacego Philipsa.Poprostu cena nie odpowiada jakosci i szkoda by mi bylo wydac na niego tyle pieniedzy.W4500 wydaje sie dla mnie najlepsza opcja.
Co do najlepszego stosunku jakość/do ceny w przypadku w4500 ciężko się nie zgodzić, ale weź pod uwagę, że niektóre osoby są znacznie wrażliwsze na to co widzą na ekranie, temperaturę barw etc. Dla nich to co nazywasz niewiele może mieć duże znaczenie, nie wiem czy zagłębiałeś się w pełne możliwości regulacji, ale jak kolega pokazywał u siebie to szczerze mówiąc miałem na wstępie duże problemy żeby to ogarnąć...

Sych: ja tam póki co wolę poczekać na OLED, to co mam u siebie jak na razie mnie całkowicie zadowala, zresztą dolar nie pozwala poszaleć z zakupami :/
 
Do góry