Co wybrać

grzegorz1652

New member
Witam. Mam zamiar kupić nowy tv i wybór padł na 3 modele:

1.TCL qled 55c715
2.Philips 58pus7555
3. Xiaomi 55 Mi TV 4S

Pomożecie co wybrać?
 

grzegorz1652

New member
1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor? 28m kwadratowych

2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora? Około 4,5m

3. Ile osób zasiada przed telewizorem? 4

4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu? Różnie

5. Telewizor ma stać czy ma wisieć? Wisieć

6. Jak słońce świeci w pokoju? Z boku

7. Jaki masz obecnie telewizor? TCL 49p604 6

8. Co chcemy aby telewizor posiadał? Android tv lub inny system ważne żeby działał płynnie

9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora? Telewizja naziemna

10 .Jakie urządzenia ? Xbox one, kino domowe 5.1, tuner satelitarny

11. Ile godzin dziennie ma pracować telewizor? 6-10

12. Czy zdarza się że przez kilka godzin oglądasz tylko jeden program ? Tak

13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej? Seriale

14. Czy zamierzasz serfować po internecie? Nie

15. Czy zamierzasz grać w gry - jeśli tak to ile % dziennie? 2h

16. Preferencje co do marki?

17. Preferencje co do wielkości? 50-60

18. Co Cię denerwuje w telewizorach? Jeśli długo się włącza i smart tv chodzi przymula

19. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień? Ja wieczorami, dzieci nieraz cały dzień

20. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup? 2300

21. Jak często wymieniasz telewizory w domu ? 5 lat

22. Czy korzystasz często z aplikacji internetowych ? Tak, bardzo bardzo często
 

posmak77

Member
Bierz tańsze a większe, różnica w jakości będzie praktycznie niezauważalna a wielkość zrobi piorunujące wrażenie , w dodatku z takiej odległości.
Za 2400 lub 2500 już masz kilka sztuk do wyboru . Zastanów się.
 

johnybiu

Member
Ja polecił bym Philipsa...ale no właśnie serwis sprzętu woła o pomstę do nieba. Pełno negatywnych opinii. Sam mam 8 lat Tv Philipsa i w sumie jestem zadowolony. Choć zastanowił bym się z tego powodu nad Tcl-em ale dziś w Sklepie nie dla idiotów dowiedziałem się, że produkty czyt. tv tej firmy strasznie lubią serwis dlatego oni ich nie oferują.
 

Pawelook

New member
Mam podobny thomson ale był jeszcze 4 stówki tańszy od tego tcl. To te same tv . Największy mankament to procesor jest powolny . Mój egz ma równe podświetlenie , nie smuży w szybkich scenach, dźwięk słaby i nie wiedzieć czemu nie zwraca sygnału po optyku do ampli z ps4 (ale to coś nowego). Z miboxa idzie . Trochę zabawy z obrazem jest ale idzie go ustawić tak ze twarze wyglądają naturalnie . Za te pieniądze się opłaca dla mniej wymagających. You tube działa ok ale filmy z kodi nie trzymają płynności . Za każde inne 65 cali trzeba wywalić ponad 3k .


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
 

posmak77

Member
Specyfikacja super jak za te pieniądze ale muli bardzo, a z upływem czasu już będzie długo myślał, nawet przy uruchamianiu - 1min.
Przy tak słabych prockach nie brał bym Androida, szkoda nerwów. webos uchodzi za najbardziej płynny system więc będzie najlepiej śmigał w YouTube, Netflix.
Masz cały temat na 51 stron o tym modelu na forum to jak Cię kusi to zapraszam do lektury.
 

grzegorz1652

New member
Ok dzięki ale chyba faktycznie zrezygnuje z niego bo tak w sklepie po grzebalem troszkę to faktycznie zamulal. To mój TCL p60 chodzi dużo szybciej. Myślę nad Philips PUS7304 tylko że 58 cali bo 65 już ponad 3k

Jak myślisz będzie wystarczający z odległości 3,5m bo jednak przesadziłem że 4,5m

A tego LG w media expert mi odradzal A doradzil dopłacić i wziąć sony za 3500 zł :p
 
Ostatnia edycja:

posmak77

Member
Widocznie z niego miał słabą prowizję xD
Co do 58pus7304 to ma matrycę VA. Czernie będą lepsze ale tylko na wprost bo katy słabe.
65 cali będzie robił efekt wow, wszyscy znajomi na pewno to docenią, co do jakości w tej klasie to praktycznie jeden gwizd.
Jeżeli coś Ci wpadnie w oko w sklepie i cena będzie ok to bierz i się ciesz, w końcu o to w tym chodzi.
 

posmak77

Member
Idź do Mediaexpert lub rtveuro, oni są oficjalnym partnerem LG i sam oceń. Czy za tą kasę znajdziesz coś lepszego. Zamów przez neta i wtedy możesz zwrócić w sklepie.
 
Do góry