Co wybrać

kuki83

New member
Witam, jestem świeżym forumowiczem i proszę o pomoc. Posiadam tv panasonic TX47AS650E oraz starą plazmę panasonica 42 sprzed 9lat, która właśnie dogorywa. Chce kupić coś nowego ale nie wiem jak szukać. Czy zostać przy fullhd czy w 4k zainwestować i czy lepiej zaokrąglony czy przy płaskim zostać. celuje w wielkosć od 47 do 50 i przedział cenowy do 4500zł. Przeznaczenie tvika to najczęściej filmy. Nie ukrywam, że mam duże zamiłowanie do marki panasonic ale jak są lepsze tv na rynku w tym przedziale to też rozważę. Jeśli ktoś mógłby mnie jakoś sensownie nakierować to będę bardzo wdzięczny
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam

WuMike

New member
Bez reklam
Sprawdź model 50DX750. To świetny Panasonic, na matrycy 100Hz, z przyzwoitym 3D, głęboką czernią i niezłymi, jak na technologię matrycy VA kątami bocznymi. Oprócz tego, fajnie wyglada i wspiera HDR, mając pseudo lokalne strefy wygaszania. Niestety, jest droższy i nie mieści się w Twoim budżecie.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Te co podałem grają w klasie cenowej bardzo dobrze. Użytkownicy są zadowoleni. Też bym wolał jeździć Bugatti ale stać mnie na Mazdę i jestem super zadowolony. Z telewizorami jest identycznie.
 

rafcio76r

New member
Bez reklam
Te co podałem grają w klasie cenowej bardzo dobrze. Użytkownicy są zadowoleni. Też bym wolał jeździć Bugatti ale stać mnie na Mazdę i jestem super zadowolony. Z telewizorami jest identycznie.

Bardzo dobrze, że napisałeś cytuje: "grają w klasie cenowej bardzo dobrze". Niektórzy bowiem mają bardzo duże oczekiwania wobec TV a chcąc za 55" TV 4K wydać kwotę poniżej 4000 zł, chcieliby uzyskać mozliwości TV za 7000 zł. Tak się niestety nie da. Należy więc o tym pamiętać. Przy małym budżecie, jeśli ktoś ma duże wymagania wobec TV na różnych płaszczyznach, lepiej kupić bardzo dobre FHD niż średniaka lub słabego UHD. Jeśli ktoś ma silne parcie na UHD, to warto, żeby TCL-a 7906 sprawdził w sklepie przed zakupem na własnym materiale, żeby potem nie miał pretensji do garbatego, że ma proste dzieci :hihi:
Ja osobiście na chwilę obecną bym nie zaryzykował z TV tej firmy, biorąc pod uwagę moje wymagania, ale absolutnie nie skreślam tej firmy i kto wie kto będzie rządził na rynku TV za kilka lat. Kiedyś japońce królowały na rynku, a na koreańczyków patrzono z przymrużeniem oka. Teraz największą sprzedaż na rynku TV mają właśnie koreańczycy. Co będzie za kilka lat??? Tego nikt teraz nie jest w stanie powiedzieć.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Jak dozbierasz Kasy to Panasonic DX750 gra bardzo dobrze.
Jak masz mniej kasy TCL raduje i to bardzo ludzi - model 7906 zbiera same pochwały.
 

zotac

New member
Jeśli bym teraz kupował dobry tv 4K powyżej 50 " to bym się zastanawiał nad tymi dwoma :
Philips 55PUS6561/12
Panasonic TX-58DX750E
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Ale w klasie DX750 jest Philips 55PUS7101.
A TCL jest extra gdy ktoś ma połowę kwoty.
I ma 4 k i matrycą natywną 100Hz 8 bit lub 10 bit - do wyboru.
 

zotac

New member
TCL U55S7906 za 3600zl w media markt naprawdę warto,sam bym sobie taki tv kupił ale że to rasowy Chińczyk i wszystko w nim made in (Czajna)to jednak nie wspieram rynku Chińskiego... i wolę dopłacić do Panasonica czy Philipsa.
 
Ostatnia edycja:

rafcio76r

New member
Bez reklam
TCL U55S7906 za 3600zl w media markt naprawdę warto,sam bym sobie taki tv kupił ale że to rasowy Chińczyk i wszystko w nim made in (Czajna)to jednak nie wspieram rynku Chińskiego... i wolę dopłacić do Panasonica czy Philipsa.

Właścicielem Philipsa są Chińczycy :) Nie wszystko co chińskie jest złe. Znakomitym przykładem jest tu marka Huawei.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
To wcale tak nie jest jak piszesz.
Fabryka TCL-a jest w Polsce.
Zatrudnia polskich pracowników i to setki, polskich inżynierów, polski transport , polskich kooperantów. Płaci w Polsce podatki.
Zatrudnia polskich ochroniarzy, gastronomie polską itd...
Wiele rozwiązań jest przy udziale polskich pracowników.

Chiński jest tu kapitał.
Myślę tez, że korzystasz z wielu chińskich produktów - może iPhona masz ...
 

zotac

New member
To wcale tak nie jest jak piszesz.
Fabryka TCL-a jest w Polsce.
Zatrudnia polskich pracowników i to setki, polskich inżynierów, polski transport , polskich kooperantów. Płaci w Polsce podatki.
Zatrudnia polskich ochroniarzy, gastronomie polską itd...
Wiele rozwiązań jest przy udziale polskich pracowników.

Chiński jest tu kapitał.
Myślę tez, że korzystasz z wielu chińskich produktów - może iPhona masz ...


Korzystalem i już poszły do kosza,Dla mnie sie liczy Made in Japan.Sweden,Germany ale nie Czaja i tyle w tym temacie ....
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
To całkiem śmieszne, bo wolisz Panasonica ale nie sprawdziłeś gdzie jest produkowany...
Zakład spokojnie że korzystasz z zadowoleniem z kilku produktów które mają w sobie kapitał chiński. Może jesz wyroby z Morlin czy Krakusa ? Czy korzystasz z komputerów, klawiatury Lenovo. A buty - chyba większość produkowana w Chinach, Malezji czy Tajlandii.
A o niektórych produktach produkowanych w Chinach czy z udziałem kapitału chińskiego możesz jedynie pomarzyć - jak choćby - Volvo, czy Ferrari gdzie mają swoje udziały.

Państwowy koncern Dongfeng został głównym akcjonariuszem francuskiego PSA, czyli właściciela marek Peugeot i Citroen.
Okazało się, że większość produktów, także znanych firm, które kojarzymy jako polskie czy zachodnioeuropejskie, jest szyta w Chinach. - Ten model biznesowy jest powszechny - przyznaje Dariusz Pachla, wiceprezes firmy LPP, do której należą marki Reserved i Cropptown.

Resztę robią za nas chińscy podwykonawcy, korzystający z miejscowych podzespołów - tłumaczy Grzegorz Garbarczyk z firmy Manta...
Zabawki, zupy...
I tyle w tym temacie...
 
Do góry