co wybrać???

zielu31

New member
co wybrać??? Hz czy cale???

Cześć doradźcie mi proszę co będzie ważniejsze przy wyborze telewizora jego wielkość czy częstoliwość odświerzania??? Dysponuje budżetem dość skoromnym bo około 2000 zł i nie wiem co mam wybrać czy wielkość matrycy 50" czy częstoliwośc odświerzania 200 Hz bo niestety z tego co szukam to nie bardzomoge to pogodzić... Potrzebuję telewizora do oglądania normalenj telewizji naziemnej oraz żeby podłączyc do niego jakiegoś tv boxa żeby można było zarzucić sobie jakiś film do obejrzenia w hd... Zależy mi też na tym żeby był chyba ledowy... Raczej żadne 3d, smart tv czy inne takie nie są mi potrzebne... Poradźcie cos bo jestem w temacie całkowicie zielony a już mi głowa puchnie od czytania internetu na ten temat... Odległść z jakiej będzie oglądany tv to jakieś 3,5-6 m...
Porszę o jakąś w miarę szybką odpowiedź bo za parę dni kończy mi się umowa z nc+ a nie posiadam dekodera dvbt i nie chiał bym zostac bez okan na świat:eek: tak więc muszę kupić coś w miarę szybko...
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Nie masz wyboru.
Wybr jest tylko jeden
Panasonic 48 as640
Jak będziesz niebieski masz extra
cenę , kalibrację gratis i radyjko gratis
 

zielu31

New member
Hmmm... Czyli panasonic powiem szerze, że jakoś tam marka mnie nie przekonywała i nie bralem jej pod uwagę.... A taki Samsung UE50EH5303 jakiego sobie wypatrzylem bardzo blado przy nim wypada???
 

digitalus

Banned
Samsung to produkt koreanski . W latach 80 -tych i 90-tych zajmowal ostatnie miejsce w rankingach.Do Polski nawet nie byl sprowadzany z powodu wysokiej awaryjnosci i niskiej marki.
Liczyla sie jakosc produktu czyli renomowane firmy jak PIONEER,SONY,PANASONIC,SHARP,HITACHI,JVC,NEC.
Nawet firma Orion-otake byla lepsza od samsunga.
Nagle samsung zajmuje czolowe miejsce ale tylko pod wzgledem ilosci sprzedango sprzetu.
W internecie byl kiedys ciekawy artykul jak samsung zdobyl rynek globalny:).Streszczenie w kilku slowach ..Na swiecie dominowaly firmy japonskie .Koreanskie firmy samsung , goldstar(obecnie Lg) zaczely sprzedawc swoj sprzet o polowe taniej niz inne renomowane firmy.Powoli firmy koreanskie zdobywaly rynek z powodu niskiej ceny. Samsung to obecnie lider ale tylko w ilosci sprzedanych produktow ale nie jakosci.
 
Ostatnia edycja:

zielu31

New member
Aha... Ale czasy sie troche zmieniły i np. Samsung telefony robi jedne z najlepszych... A jeszcze ktos mi mówił, że to ponoć samsung wprowadził technologię led do tv i ze to oni robią matryce dla większości producentów i ponoc mają to najlepiej dopracowane wlasnie dlatego zastanawialem sie nad tym samsungiem....
 

zielu31

New member
Jak wrócę do domu to obejrzę bo narazie w pracy jestem... A jak jest z dźwiękiem w tym panasonicu da rade oglądać i słyszeć coś przy tym nie podlaczajac zadnych zewnetrznych głośników??? Bo na tym tez mi zależy...
 

zielu31

New member
Ja raczej mam umiarkowane oczekiwania chodzi mi tylko o to żeby bylo słychać co ktoś mówi w tv efekty specjalne jakieś mi jak narazie nie są potrzebne...
 
G

Galnospoke

Guest
Aha... Ale czasy sie troche zmieniły i np. Samsung telefony robi jedne z najlepszych... A jeszcze ktos mi mówił, że to ponoć samsung wprowadził technologię led do tv i ze to oni robią matryce dla większości producentów i ponoc mają to najlepiej dopracowane wlasnie dlatego zastanawialem sie nad tym samsungiem....

Mylisz sie: Samsung nie robi niczego co moze byc kojarzone z jakoscia. To najnizsza polka jakosciowa - we wszystkim. Same jednorazowe badziewia, ale za to w niskiej cenie i poteznym marketingiem (co akurat zawsze idzie w parze - typowy produkt dla typowego "ogladacza TV", dla ktorych cena = jakosc, a pozniej oczywiscie co kilka lat wymiana).
 

3echo

Member
Bez reklam
Ja jakbym był na kupnie telewizora to też postawiłbym na jakość.Czyli wybrałbym któregoś Japońca,ale z tym Otake to chyba przesadziłeś digitalus :)To,że Samsung robi matryce o niczym nie świadczy.Aby obraz wyszedł z tego całkiem fajny od tego jest elektronika.
 

zielu31

New member
Witam ponownie:bober:
Ostatnio bardzo mi pomogliście i kupiłem Panasonic 48 LED TX-48AS640E 3D z którego jestem zadowolony i wystarcza mi on w 100%. Teraz potrzebuje TV do sypialni koło 40" ze smart tv (ten interfejs w panasonicu mi sie bardzo podoba) nie musi byc jakiś hiper super wystarczy żeby był;) żeby można jakiegoś netlixa obejrzeć do snu albo YT. Marka hmmm nie wiem ale jak bedzie Panasonic to nie bede narzekał. budżet powiedzmy do 1200 zł oczywiście im taniej tym lepiej. Dordzy koledzy w więc co wybarać?
 

zielu31

New member
Za 1499 zł masz dobry model 43Dp640 lub Thomsona 43UD60 z pakietem.

TLC? Co to za marka? W życiu o tym nie słyszałem. Wygląda Ciekawie ale z cena to raczej w dół chciałem równać a nie w gore:D wszak to tylko tv do sypialni;) Ta thomsona nie mogę znaleźć po modelu nie wiem czemu i faktycznie kupuje się teraz Thomsony???
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
TCL to firma obecnie NR 3 na świecie .
Samsung, LG i zaraz TCL.
Ma osiem fabryk na świecie.
Kupuje się i TCL i Thomsony.

Dostaniesz:
- z kalibracją profesjonalną
- wtyczkami
- pilotem głosowym
- dostawą.
 

zielu31

New member
TCL to firma obecnie NR 3 na świecie .
Samsung, LG i zaraz TCL.
Ma osiem fabryk na świecie.
Kupuje się i TCL i Thomsony.

Dostaniesz:
- z kalibracją profesjonalną
- wtyczkami
- pilotem głosowym
- dostawą.


No to nie wiedziałem. A jakiś tańszy model się znajdzie? I jak jest z ewentualną gwarancja tego TLC? Mają serwis gdzieś w Polsce?
 
Do góry