Co wybrać z odl. 3,5 m. Panasonic czy Sony

kaziu106

Member
Witam! Stoję przed kupnem nowego tv. na placu boju pozostały trzy modele tj.
1. Panasonic TX-L47WT50E
2. Sony KDL-46HX850
3. Panasonic TX-P50VT50E
Kolejność podana przeze mnie zupełnie przypadkowa. Warunki oglądania to:
- odległość od tv od. 3 do 3.5 m
- okno na wprost telewizora ( okno od strony północnej ) w oknach jasne rolety
- tv. oglądane głównie wieczorem ale zdarza się też w dzień proporcje tak 70% wieczór 30% dzień
- tv podpięty będzie pod platformę N
- oglądane programy to sport ( głównie wyścigi samochodowe, troche piłki ), film, programy dokumentalne wszystko przeważnie hd ale sd też sie zdarzy.
Aktualnie posiadam Panasonic TX-L42ET5E i jestem zadowolony z obrazu tylko po kupnie okazał się..... za mały ( a 99% znajomych mówiło kup większy i tylko dlatego chce go wymienić tj. sprzedać jakby ktoś był zainteresowany to mój tv. ma ok. 2 miesiące, i chce za niego 2400 PLN ).
Ps. na koniec chce dodać że nigdy nie posiadałem plazmy i nie wiem jaka będzie różnica w porównaniu do lcd. Budżet jaki chce przeznaczyć na tv, do 6000 PLN z możliwością dołożenia do VT 50 jeśli naprawdę warto. Pozdrawiam i czekam na podpowiedzi co wybrać.
 

marciniozo

Well-known member
Bez reklam
Tak jak napisali przedmówcy, przy podanej odległości wybierz większy rozmiar. Najlepiej > 55".
Co do wyboru konkretnego TV podałeś 3 różne dobre modele, który wybrać?
Może podaj więcej informacji :


1.Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ?
2.Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ?
3.Ile osób zasiada przed telewizorem ?
4.Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu ?
5.Telewizor ma stać czy ma wisieć ?
6.Jak słońce świeci w pokoju ?
7.Jaki masz obecnie telewizor ?
8.Co chcemy aby telewizor posiadał ?
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora ?
10.Jakie urządzenia ?
11.Ile godzin dziennie ma pracować telewizor ?
12.Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą ?
13.Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ?
14.Czy zamierzasz serfować po internecie ?
15.Czy zamierzasz grać w gry - jeśli tak to ile % dziennie?
16.Preferencje co do marki ?
17.Preferencje co do wielkości ?
18.Co Cię denerwuje w telewizorach ?
19.Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ?
20.Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ?
21.Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie , pasywne czy aktywne ?
 

kaziu106

Member
1.Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ?- Salon/Pokój 4m na 4m.
2.Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ?- od 3m do 3.5m.
3.Ile osób zasiada przed telewizorem ?- przeważnie dwie osoby
4.Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu ?- na wprost
5.Telewizor ma stać czy ma wisieć ?- ma wisieć
6.Jak słońce świeci w pokoju ?- okno jest od zachodnio północnej strony ze wskazaniem na północ więc latem słonce zagląda wieczorem, okno jest na wprost telewizora
7.Jaki masz obecnie telewizor ?- Panasonic TX-L42ET5E
8.Co chcemy aby telewizor posiadał ?- bdb obraz ze zwróceniem uwagi na szczegółowość, ostrość i kolorystykę, zależy mi na jakości obrazu więc wyposazenie dot. tv smart jest dla mnie mniej istotne.
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora ?- platforma N
10.Jakie urządzenia ?- odtwarzacz BR, amplituner stereo plus głośniki podłogowe ( w przyszłości wymiana na kino )
11.Ile godzin dziennie ma pracować telewizor ?- ok. 4-6 godz.
12.Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą ? bez znaczenia
13.Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ?- sport, film, dokument
14.Czy zamierzasz serfować po internecie ?- nie
15.Czy zamierzasz grać w gry - jeśli tak to ile % dziennie?- na razie nie bo mam PC, ale w przyszłości dla dziecka pewnie dokupię konsole ( dla siebie po części też ;) )
16.Preferencje co do marki ?- Panasonic, Sony, Sharp, ew. Philips ale z nim nie miałem jeszcze styczności choć widzę, że ma pozytywne recenzje
17.Preferencje co do wielkości ?- 46 do 52 cali ( większy nie wejdzie na ścianę bo z dwóch stron są ograniczenia w postaci drzwi
18.Co Cię denerwuje w telewizorach ?- nienaturalna kolorystyka, brak ostrości
19.Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ?- wieczorami
20.Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ?- 5000- 6000 PLN
21.Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie , pasywne czy aktywne ?- bez znaczenia, aktualnie zależy mi głównie na jakości obrazu w 2D
Pewnie macie rację, że z tej odległości dobry by był ok. 55 cali ale na ścianie gdzie wisi telewizor z obydwu stron są drzwi w tym jedne wejściowe więc max jaki tam wejdzie to tv o całkowitej szerokości do 120 cm. więcej nie da rady. Pozdrawiam i dzięki za rady!
 

SLAV7

New member
Bez reklam
Jeśli nie przeszkadza Ci błyszcząca matryca to najlepszym wyborem będzie SONY 46HX850. Doskonała jakość obrazu z każdego źródła. Świetna jest tez TOSHIBA 46WL863. Z półmatowych masz SONY 46 HX750/755 lub np. TOSHIBA 47VL968, PHILIPS 47PFL6007 lub 6907.

Z matowych matryc pozostaje jedynie SHARP 53LE830. Ma dobre opinie.

Pozdrawiam
 

SLAV7

New member
Bez reklam
I jeszcze jedna uwaga. Jeśli chcesz mieć naprawdę super obraz i nie boisz się refleksów i nieco wyższych rachunków za prąd to spraw sobie plazmę PANASONICA P50GT50.

ODLOT:)

Pozdrawiam
 

kaziu106

Member
No cóż, życie płata różne figle...moim jest pękniety pasek rozrządu w samochodzie...:( czyli ok. 2000 PLN w plecy co niestety wiąże się z ograniczeniem budżetu na tv. Wymagania i warunki podałem kilka postów wyżej. W związku z zaistniałą sytuacją na placu boju pozostały dwa telewizory tj.
Panasonic TX-P50ST50E
oraz
Panasonic TX-L47ET5E
Który wybrać i dlaczego? i który jest lepszy jeśli chodzi o jakość obrazu 2D oglądanym w SD ale w większości w HD ?
 

kaziu106

Member
Od dzis do środy w media ekspertsą niektóre tv bez vatu...w dobrej cenie jak na mnie znalazł się jeszcze jeden tv a mianowicie Philips 47PFL6007K więc na placu boju pozostały:
- 47 et5 LED cena ok. 3400
- 50st50 PLAZMA cena ok. 3500
- 6007 LED cena ok. 3700
Hmmm i który wybrać....
 

kaziu106

Member
A jak on wypada w porównaniu do 5507 bo jego widziałem na żywo no i do 47 calowego 6907 bo to też seria 6 ale różnica w cenie znaczna. Chodzi mi tu o jakość obrazu w porównaniu 46 cali- 5507, 47 cali- 6007 i 47 cali- 6907 do 47 cali ET5 i 50 cali ST 50? To już chyba moje ostatnie pytanie bo jutro najprawdopodobniej sprzedam obecny tv i lecę do sklepu po większy i dlatego proszę o odpowiedź na to chyba ostatnie pytanie przed zakupem z góry dzięki.
 
Ostatnia edycja:
Do góry