Co wybrać z 3 zestawów głośników

damian820927

New member
Bez reklam
to postawiłbym na Klipscha, MA i KEF C7 tylko posłuchaj ich na amplitunerach którymi jesteś zainteresowany. Ucho samo Ci podpowie, nie my ;)
 

Sebastian_M26

New member
Pytając po różnych sklepach HIFI dostałem następujące opinie:
- ampli Onkyo 608 często się psuje
- ampli Onkyo 608 źle współpracuje z "n"-ką
- najlepszy ampli w cenie do 2tyś to denon 1911
- klipsch to totalna badziewna chińszczyzna z amerykańską ceną
- kef to troche lepsza chińszczyzna
- jak coś to tylko wybierać z dali lub monitor audio
- z monitor audio nie kupować serii BR tylko BX
- połączenie Onkyo 608 i BX5/6 to muzyczna katastrofa
- do BX5/6 to tylko yamaha lub maranz
 

killpit

New member
Byłeś w markecie czy sklepie specjalistycznym jeżeli w M.M. to trafiłeś na hi-endowego promotora Denona :-o jeżeli w sklepie specjalistycznym to zapewne chłopaki gonią co lubią sądząc jednak po propozycji Denon i Dali to jedna stajnia wiec omin ten sklepik
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Sebastian_M26 -
nie wiem a jakich porad korzystałeś ale to zwykła paplanina nie godna nawet kiepskiego sklepu specjalistycznego.
Zarówno Denon jak Onkyo czy Harman w klasie produkują dobre lub bardzo dobre urządzenia . Wszystko zależy od preferencji lub wyposażenia.
Każdy ma prawo oceniać wg własnych oczekiwań .
HDforum - Zobacz wyniki ankiety - tu masz oceny użytkowników a nie sfrustrowanych sklepów specjalistycznych
( mowa o klasie cenowej)
I co widzimy ?
Miejsce 1 Harman i zaraz zanim Onkyo . I Ci ludzie to zadowoleni użytkownicy.
Tu ktoś stworzył kolejną ankietę
http://www.hdtv.com.pl/forum/amplitunery-av/32186-h-k-avr-255-ankieta-dla-uzytkownikow.html
A Yamaha czy Marantz mimo tej samej klasy cenowe - daleko z tyłu.
Kolumny podobnie - zapewne są lepsze np Triangle Genese , KEF XQ ,Paradigm Studio i inne - tyle że kosztują ponad 15.000 zł .
I napisz proszę jaki miałeś sprzęt audio do tej pory i czy masz wykształcenie muzyczne ?
 

PeterMac

New member
Bez reklam
kolega kiki dobrze to podsumował :) nie słuchaj jakis głupich opinii nie wiadomo od kogo, akurat Onyko 608 w swojej klasie cenowej jest numero uno ;)
 
Ostatnia edycja:

squad05

New member
a może jednak nie słuchaj opinii i ankiet tylko idź i posłuchaj zestawów o których piszesz!!!! - to jedyne rozsądne wyjście.
Każdy z tych ampli zagra trochę inaczej - a to co Ci się spodoba to zależy od Twojego ucha.

Paplanina ze najlepszy jest HK, Onkyo czy Yamaha jest bez sensu bo każdemu może co innego przypaść do gustu. Jeden lubi wyeksponowane wysokie tony inny piękną średnice a trzeci napompowany bas.

Wybierz 3-4 amplitunery mieszczące się w założonym budżecie, umów się na odsłuch i wybierz. Kropka.
 

Sebastian_M26

New member
Już po odsłuchach:
Słuchałem BR5,BX5,BX6,KEF IQ50, Klipsch RF-52
Na denon 1911, onkyo 608, yamaha 767(chyba)

Kef grał bardzo ładnie neutralnie, audiofilsko ale jak dla mnie nijak, troche lepiej zagrały BR5, natomiast RF-52 troche drażnił tonami wysokimi i niskimi.
Miedzy BR-5 a RF-52 idealnie wpasowały się BX5.
Jednak przy BX5 troszke brakowało dynamiki i tu dobrze wpasowały się BX6.
Ja wybrałem BX6
 
Ostatnia edycja:

Sebastian_M26

New member
Onkyo 608, najlepsza głębia dźwięku, stworzony do kina, dobre tony niskie i wysokie (no może wysokie odrobinke za mocne)
Yamaha też ładnie grała ale bardziej do muzyki, tak cieplej.
a Denon nie wiem co nie tak ale jakoś mi nie spasował.
 

killpit

New member
No i właśnie o to chodziło odsłuchałeś i wiesz co jak gra lecz potwierdza się że ludzie którzy tutaj doradzają oczywiście pomijam niektórych oszołomów są na tyle spacjalistami że trafiają praktycznie w sedno :)
A Onkyo 608 przez wielu chwalone i przez nie wielu opluwane lecz potwierdza się fakt że w swojej cenie jest THE BEST
 
Do góry