Co wybrać z 3 zestawów głośników

damian820927

New member
Bez reklam
myślę, że dobrym wyborem będzie Onkyo 608 + Klipsch F1 + sub
Mogę jeszcze zaproponować Monitor Audio BR6, oba komplety świetnie grają ale polecam odsłuch jeśli masz możliwość, o ceny pytaj blackninja bo ma dobre.:eek:k:
 

Hegemon28

New member
Do takiego pokoju chyba br6 chyba za duże.
Tez bym brał zestaw nr2 lub pokombinował jeszcze z br5 bo ładna cenna jest na nie ale jak masz możliwość posłuchania to lepiej się wybrać żeby później nie żałować przy ampli bym został bo sporo ludzi go poleca.
 

gorylla

New member
Bez reklam
A ja bym wybrał QQ5000 (zresztą mam podobny pokój i postawiłem na QQ5000).
Pokój 15mkw to nieduże pomieszczenie, a Klipsche i Jamo 606 to spore kolumny i tym samym duże "ciśnienie". QQ5000 do niedużego pokoju to bardzo zgrabne kolumienki, które naprawdę potrafią ładnie zagrać i nie zdominują wizualnie pokoju. Jamo nie słuchałem, ale Klipscha tak i mi się jego dźwięk nie podobał- strasznie mocne basowo głośniki z raczej wycofaną, przeciętną średnicą i niezbyt rozdzielczą górą- nie dość, że potrzebują sporo miejsca do grania, to jeszcze mocnego amplitunera, co generuje dodatkowe koszty (przy QQ5000 możesz wówczas zastąpić 608 jakimś jego młodszym bratem- 578, 508 czy nawet 308, które w zupełności wystarczą do ich obsłużenia i parę złotych w kieszeni zostanie). Ja bym się nie odważył wstawić do 15mkw sporych głośników pokroju właśnie 606 czy F1. Z drugiej strony wiadomo, że jak ktoś ma kaprycho, to może do 10mkw wstawić np. Klipsche F3 czy Jamo 608, ale jest chyba jakaś granica zdrowego rozsądku. BR6 też są duże i też chyba za duże do 15mkw. Co najwyżej BR5, ale osobiście je odradzam- słuchałem w porównaniu do Kefów C7 i Kefy zdemolowały BR5.

Z tych kolumn co słuchałem, to podobały mi się szczególnie wspomniane Kefy C7 i Dali Concept6. Obie kolumny są nieco mniejsze od Klipschy i Jamo, więc nie zdominują pokoju, a dźwięk generują w swojej klasie cenowej na bardzo wysokim poziomie. Niestety Kefy C7 set to już większy wydatek, ale Dali set wypadnie tylko kilkaset zł. drożej od Klipschy i możesz o nich śmiało pomyśleć.
 

Hegemon28

New member
kef 7 Zdemolowały b5 :D mógł byś jaśniej to napisać na czym to słuchałeś jesteś 1 który odradza br5 na tym forum hehe.Do takiego pokoju spokojnie Klipsche F1 i Jamo 606.QQ5000 są małe i nie dają ciśnienia ? :p.W moim pokoju 12m2 miałem takie kolumny Magnat Motion 1000 i było okay wszystko zależy jak masz dostosowany pokój.
Maly Poradnik .- http://www.hifi.pl/porady/
 
Ostatnia edycja:

kubuch2

New member
Ja jakiś czas temu kupowałem kolumny i odsłuchiwałem właśnie wspomniane kef i MA . To dziwne ale dla mnie to właśnie kefy odpadły w pierwszej kolejności. Być może amplituner na którym
odsłuchiwałem gra lepiej z monitor audio albo - co bardziej prawdopodobne - każdy oczekuje czego innego od sprzętu. Jedni wolą mocy bas inni delikatny itd. Dlatego każdy podpowie ci co innego. Najlepiej pojechać na odsłuch i wybrać samemu.
 

damian820927

New member
Bez reklam
Właśnie, my na forum możemy jedynie polecić, wskazać to co nam się podobało i przede wszystkim czego słuchaliśmy. Najlepiej jest samemu oczywiście w miarę możliwości, osłuchać kilka poleconych przez forumowiczów kompletów kolumn i samemu zweryfikować co będzie lepsze dla ucha.
Moje typy na taki metraż to
Klipsch F1 set
będe się upierał BR6 ;) nie trzeba słuchać na full a mieć fajny zapas.
Na serie BR jest teraz bardzo dobra cena.
 

gorylla

New member
Bez reklam
Koledzy raczą uprawiać nieco OT. Ale proszę bardzo.

Według mnie żeby uznać wyższość dźwięku z MA BR5 nad Kefem C7 trzeba być głuchym jak pień.

O odsłuchu BR5 i Kefów C7 pisałem w marcu, bądź kwietniu i wtedy opisałem wrażenia dość obszernie. Teraz tylko napiszę w skrócie, że odsłuchiwałem je na switchu, więc miałem idealne porównanie. Ampli to HK 255 i Pionek 919. Odsłuchiwałem z kolegą z pracy Robertem S. (nie mylić z M.), bo akurat służbowo byliśmy w Olsztynie, i Steezem, na kilku rodzajach materiałów muzycznych. Obaj bez mrugnięcia powieki wskazaliśmy Kefy jako kolumny grające ZDECYDOWANIE ładniej (a nie tylko ładniej). Steeze zresztą potwierdził nasze wrażenia. To tyle w temacie porównania obu kolumn, przynajmniej dla mnie. Nie chcę przez to powiedzieć, że BR5 to złe kolumny, ale odradzam je z tego względu, że za podobną, bądź mniejszą cenę, można kupić po prostu kolumny lepsze.

Kol. Hegemon28- to, że jestem, jak to piszesz, bodajże pierwszym na tym forum, który odradza BR5, to mnie tylko cieszy, a nie smuci. Pewnie świadczy to o tym, że wiele osób powiela opinie o kolumnach, których po prostu nie słyszało. Dodam, że jestem też pewnie jednym z niewielu, którzy wcale nie są zachwyceni (jak większość) Klipschami F1, chociaż czytałem już opinie podobne do moich, że te Klipsche wcale nie są jakąś rewelacją, bo łupać co prawda potrafią, ale tylko tyle.

Według mnie najlepszym sposobem odsłuchu jest odsłuch upatrzonych kolumn na switchu- naprawdę pozwala na wyraźną ocenę jakości dźwięku. Jeśli pomiędzy odsłuchami będziesz miał krótszą lub dłuższą przerwę, wówczas dużo trudniej jest o wiarygodne porównanie, bo wrażenia są bardzo ulotne. A przy dynamicznym przełączaniu kolumn na tym samym materiale i pod tym samym ampli wszystko słychać jak na dłoni. I w moim przypadku jak na dłoni BR5 były słabsze od Kefów- jakby troszkę "zamulone", "wycofane", z wyraźnie słabszą sceną.

Pewnie gdybym- przypuszczalnie jak wiele osób- posłuchał "normalnie" BR5 to uznałbym, że są super. Ale w bezpośrednim, "interaktywnym" porównaniu z Kefem wypadły po prostu wyraźnie gorzej.

I jeszcze jedno do kol. Hegemona28- piszesz na początku, że BR6 są za duże do 15mkw, a później polecasz Jamo 606 i Klipsche f1. Akurat tak się składa, że zarówno F1 jak i S606 są porównywalne wielkością i mocą do "zbyt dużych" BR6 (Jamo nawet rozmiarowo większe). Konkluzja jest jedna- zajmij się czymś innym, niż polecaniem sprzętu, bo robisz ludziom wodę z mózgu. A jeszcze jak dodam jeden Twój cytat: "przy ampli bym został, bo wielu ludzi go poleca" to dopełnię rozmiaru tragedii, nawet specjalnie nie siląc się na komentarz, który jest w tym wypadku zupełnie zbędny.
 

Hegemon28

New member
br 6 porównujesz do jamos606 i klipsh f1 pomysl zanim coś napiszesz.Najlepiej powiedz ze K f1 f2 f3 graja tak samo bo są takiej samej wielkości hehe.Jakos nie słyszałem zeby ktoś nie był nie zadowolony z br5 nie tylko ci co polecają ale tez ci co je maja w domu.
 
Ostatnia edycja:

squad05

New member
jamo 606 do 15m to imho za trochę za duże kolumny, zwłaszcza ze wymagają trochę przestrzeni dookoła siebie ze względu na głośnik niskotonowy umieszczony z boku - piszę z własnego doświadczenia, miałem te kolumny przez ponad rok.
 

gorylla

New member
Bez reklam
jamo 606 do 15m to imho za trochę za duże kolumny, zwłaszcza ze wymagają trochę przestrzeni dookoła siebie ze względu na głośnik niskotonowy umieszczony z boku - piszę z własnego doświadczenia, miałem te kolumny przez ponad rok.

I wszystko w temacie. Widać, że kolega wie co pisze, bo słyszał i miał te kolumny, a nie jak niektórzy wypisują jakieś opowieści z krypty (podpierając swoją niewiedzę stwierdzeniami typu "wiele osób na forum je chwali"). Dokładnie to samo zdanie o S606 miałem na myśli kiedy pisałem, że to trochę "za szerokie" (nie czytać dosłownie) kolumny na 15mkw.

Kol. Sebastian_M26- IMHO musisz poszukać nieco mniejszych kolumn niż Jamo 606- jeśli szukasz ze stajni Jamo to możesz obejrzeć i posłuchać 506- trochę mniejsze, nie mają kotła z boku, więc będą ustawniejsze, tym bardziej, że są dużo płytsze niż 606. Ma je mój kolega na podobnym metrażu pod ampli Pioneer 820 i grają naprawdę godnie, a basiku też nie zabraknie.
 
Ostatnia edycja:

Sebastian_M26

New member
Polatałem troszke po sklepach i zmieniłem koncepcje
tzn. najpierw fronty potem reszta i "ujrzałem":
1. MA BR5
1a.MA BR6
2. Dali Concept 6
2a.Dali Concept 8
oraz
3. KEF C7

Co myślicie to tym?
Co z tego wybrać?
 
Ostatnia edycja:

Heavy.Metal

New member
Ja osobiście mam ogromną wręcz słabość do kolumn głośnikowych KEF. Po prostu przepięknie grają :D
Monitor Audio też oczywiście dobre ale me serce należy tylko do KEF'a... zresztą samą markę bardzo lubię a nawet jej nazwę KEF he he ;-)
 

damian820927

New member
Bez reklam
Jak masz możliwość odsłuchaj wszystkich, dodałbym jeszcze Klipscha ale koniecznie z ampli który chcesz kupić. Ile w ogóle chcesz wydać na fronty i na cały zestaw KD ?
 

killpit

New member
Polecam nie zawracać sobie głowy Conceptami zbyt niska półka w porównaniu do Kefa czy M.A. więc szkoda czasu.Klipsch gra rewelacyjnie w kinie w muzyce moim zdaniem wypadnie gorzej niż Kef czy M.A. dlatego tak ważny jest odsłuch, natomiast ampli w klasie cenowej do 2000zl. Onkyo 608 jest bezkonkurencyjny, ale też odsłuchaj w konfrontacji z Yamahą 765,Denon 1911,Pioneer919,920 warte uwagi ampli.
 
Do góry