Co Wybrać Yamaha czy Onkyo

Madi70

New member
Witam
Mam mały dylemat zastanawiam się nad kupnem kina domowego
ale potrzebne mi jest w amplitunerze wejscie "AUX" aby podłączyć dzwięk z kompa a na zdjęciach przednich paneli nie widziałem takiego przycisku myślałem o czymś takim:
YAMAHA RXV361 DVD661
lub
ONKYO TX-SR 504 DV-SP 404
Bardzo prosze o pomoc doświadczonych forumowiczów czy w tych zestawach jest to wejscie i o ewentualną rade co z tego było by lepsze.
Z góry dziekuje i pozdrawiam wszystkich.
 

ArtS007

New member
Bez reklam
Wejście AUX jest oznaczeniem zwykłego uniwersalnego wejścia, więc wejście CD w amplitunerze nada się jak najbardziej.

ArtS :)
 

rymera

New member
Hi ,
zupelnie nowy AVR Onkyo TX-SR605E kosztuje ca.600 € jak mozesz to zaczekaj na niego (jezeli masz mozliwosci fizyczne ustawienia systemu 7.1) ma HDMI ze specyfikacja 1.3a co oznacza , ze ma mozliwosc odtwarzania (odkodowania) DTS-HD Master Audio i Dolby TrueHD .
Naturalnie nosnikami tego sa Blu-ray i HD DVD. Jezeli chodzi o to ktory AVR masz wybrac to niestety - jak sie malo wie ( dzwiek z PC to wszystko - odpowiedz od ArtS007 jest logiczna) taka moze byc tez odpowiedz [muzyka tylko KD , glosniki , pomieszczenie , glosnosc - ?????? same niewiadome ].
Mam nadzieje ,ze miales mozliwosc te rzeczy slyszec (najlepiej u siebie w domu co jest rzadkoscia (akustyka). Wybierz to co tobie odpowiada .
Kazda Yamaha brzmi troche analitycznie (laboratoryjnie , troche sztucznie ,bardzo wyraziscie) i te rzeczy nadrabia sie dobrymi glosnikami (miekimi , cieplymi) ,bo Yamaha ma dobre wyposazenie i w sumie to solidny producent . Onkyo jest raczej cieple napewno duzo bardziej jak Denon i w polaczeniu np.z glosnikami o "pogodnym "brzmieniu moze byc ci za wiele tego "dobrego". Zdaj sie na swoje subiektywne odczucie ( rozna muzyka i nie tylko 10 min. ) napewno znajdziesz cos co ci odpowiada ., bo tak jest to troche wrozenie z fusow , a nie pomoc.
pozdrawiam
rymera
 

jha

Member
U mnie gra onkyo 504/404 + quintas500 i jestem zadowolony. Wybierałem sprzęt bardziej pod stereo niż kino, a yamaha do muzyki nie za bardzo mi przypadła do uszu ;)

jeżeli Ci pomoże w wyborze, to:

1. odtwarzacz trochę głośno pracuje (odczuwalne szczególnie przy kinie, przy cichym odsłuchu) - pomyśl o SP504
2. do pełnych doznań przy kinie pomyśl o sub-ie (ja zamierzam dokupić do zestawu; dźwięk wbija w fotel...ale...wyobrażam sobie co to dopiero będzie z sub-em :p)
3. w stereo dla mnie bardzo ok

...tak jak napisał ArtS007, z podłączeniem PC nie ma problemu.

ale...jak napisał rymera, prócz suchych danych ważne są osobiste doznania (nie tylko przy odsłuchu dźwięku, hi, hi...:cool: ), akustyka pomieszczenia etc., więc ostateczny wybór musi należeć do Ciebie. Ja po tygodniach siedzenia na forach, wybrałem 2 modele i...ostateczny wybór padł po ponad 2 godzinach odsłuchu w sklepie (testowałem jeszcze różne zestawy kolumn).

pozdrawiam
 

elrubio

New member
jha napisał:
U mnie gra onkyo 504/404 + quintas500 i jestem zadowolony. Wybierałem sprzęt bardziej pod stereo niż kino, a yamaha do muzyki nie za bardzo mi przypadła do uszu ;)

jeżeli Ci pomoże w wyborze, to:

1. odtwarzacz trochę głośno pracuje (odczuwalne szczególnie przy kinie, przy cichym odsłuchu) - pomyśl o SP504
2. do pełnych doznań przy kinie pomyśl o sub-ie (ja zamierzam dokupić do zestawu; dźwięk wbija w fotel...ale...wyobrażam sobie co to dopiero będzie z sub-em :p)
3. w stereo dla mnie bardzo ok

Zgadzam sie, do muzyki onkyo lepsze moim zdaniem.
Ael mnie interesują raczej różnice między 404 a 504, warto doplacić? 404 aż tak głośno chodzi ?
 

jha

Member
elrubio napisał:
Zgadzam sie, do muzyki onkyo lepsze moim zdaniem.
Ael mnie interesują raczej różnice między 404 a 504, warto doplacić? 404 aż tak głośno chodzi ?
powiem tak: na "słyszalną" pracę SP404 zwróciłem uwagę dopiero po uwagach użytkowników o głośnej pracy odtwarzacza. Tak jak napisałem dla mnie napęd 404 jest słyszalny. Przy odsłuchu muzyki kompletnie nie zwracam na to uwagi, więc nie przeszkadza mi to, ale...przy kinie, gdzie często są momenty totalnej ciszy, napęd nagle "wychodzi na pierwszy plan" (siedzę w odl.ok.3m od sprzętu).

nie słyszałem DV-SP504, ale gdyby się okazało, że jest "cichy" to dzisiaj bym kupił 504 :cool:
 
Do góry