Co wybrac w cenie do €500 po przesiadce z tx nr 905

Obecny

New member
Witam, bylem dosc krotko szczesliwym posiadaczem onkyo 905 urzadzenie zachwycalo niestety uleglo awarii a sytuacja serwisowa zmusila mnie do oddania zakupionego urzadzenia, kasa rozeszla sie tu i tam, teraz po ponad roku od tamtych chwil temat powarac, znow zabieram sie za zakup amplitunera i glosnikow, ciezko juz znalezc nowe 905 a te ktore sa na rynku maja strasznie wywindowane ceny co z perspektywy czasu jest dla mnie zrozumiale ale... do rzeczy !
Ktory z amplitunerow dostepnych obecnie na rynku zrobi na mnie wrazenie ?
mysle o urzadzeniu max do €500 a najlepiej tanszym, urzadzenie bedzie pracowalo glownie w kinie oraz w mniejszym stopniu pod muzyke, dosc duze wrazenie zrobil na mnie audyssey multeq xt w 905 wiec funkcja ta byla by milym dodatkiem niestety z tego co widze ciezko o to w tej klasie cenowej. Co przebieglo mi przez mysl to Onkyo 608, Denon 1911, onkyo 708 (tu troszke kombinowactwa z cena) ewentualnie co i gdzie jesli chodzi o uzywany sprzet ? moze warto zainteresowac sie jakims modelem sprzed roku lub wiecej :)
nie mieszkam w polsce, najlepiej zakupu dokonal bym w UK lub ROI ewentualnie chetnie sprowadze z zagranicy a nawet z PL jesli cena bedzie zadowalajaca.
Wszelka pomoc mile widziana
pozdrawiam
 

Insdel

New member
Obawiam się ze jedyne co Ci teraz pozostaje to TX-NR1007/3007 przynajmniej w tych okolicach cenowych i jakościowych.
 

ziut

New member
@up
1. uzywany wzmak za 500zl zagra gorzej od 905 wiec gdzie tu szukac tej nawiazki ????
2. dowolny ampli z preout nie bedzie mial audyssey multeq xt
3. stereo nie jest priorytetem dla zalozyciela tematu
 

don111

Banned
ad1. widocznie masz bardzo małe rozeznanie na tym polu, można kupić i to niejeden taki wzmacniacz :)
co do reszty - masz racje... skoro do kina to fajne efekty ma Yamaha, w dodatku jest tania, w stereo cieniutka ale ma pre out
 

ziut

New member
@up
-znajdz mi za 500zl wzmak ktory zagra lepiej od 905 i masz u mnie butelke whisky
-znajdz mi za 500zl wzmak ktory zagra lepiej od 905 i bedzie mial podobna moc na kanal jak 905 a masz u mnie skrzynke whisky
 

Amra Lew

New member
Bez reklam
Tu nie o moc chodzi a o zniekształcenia i inne tego typu rzeczy.Idąc Twoim tokiem myślenia żadna lampa nie powinna grać w stereo bo tam jest tylko np.:2 x 25 wat.
 

dembol

New member
tyle razy tyle lat tyle tematów pisałem zakładałem ze Onkyo to najgorsze swinstwo ze kupują to bambry z czerwonymi ryjami a ci dalej o Onkyo:) kup Pan sobie taka yamahe 4600 i poczujesz co to brzmienie i bezawaryjnosc na lata
 

don111

Banned
@up
-znajdz mi za 500zl wzmak ktory zagra lepiej od 905 i masz u mnie butelke whisky
-znajdz mi za 500zl wzmak ktory zagra lepiej od 905 i bedzie mial podobna moc na kanal jak 905 a masz u mnie skrzynke whisky
mogę podać tylko po co ? i tak powiesz że Onkyo 905 jest lepsze :)
niech będzie, nieśmiało wymienię mojego Nada 3060, kupiony za 430zł... są różne Sansui, tanie jak barszcz, są inne stare Nady, Luxmany, jeden porządny Arcam i HK, dwa fajne Denony
rozszerzając przedział cenowy do 1 tys. zł dopiero można byłoby poprzebierać :)
co do mocy, to nie takie ważne bo na papierze amplitunery Onkyo to mocarze, mało który wzmacniacz może się z nimi równać ;)
Onkyo 905 jako topowy model to pewnie mu podają ze 200W albo i 300W na kanał
moja końcówka mocy Sansui BA-F1 ma 2x 110W, bodajże mniej od najtańszego amplitunera Onkyo, także szkoda nawet to komentować
 

ziut

New member
mogę podać tylko po co ? i tak powiesz że Onkyo 905 jest lepsze :)
niech będzie, nieśmiało wymienię mojego Nada 3060, kupiony za 430zł... są różne Sansui, tanie jak barszcz, są inne stare Nady, Luxmany, jeden porządny Arcam i HK, dwa fajne Denony
rozszerzając przedział cenowy do 1 tys. zł dopiero można byłoby poprzebierać :)
co do mocy, to nie takie ważne bo na papierze amplitunery Onkyo to mocarze, mało który wzmacniacz może się z nimi równać :wink:
Onkyo 905 jako topowy model to pewnie mu podają ze 200W albo i 300W na kanał
moja końcówka mocy Sansui BA-F1 ma 2x 110W, bodajże mniej od najtańszego amplitunera Onkyo, także szkoda nawet to komentować

podales tylko jeden model. podaj prosze kilka w tej cenie bym mogl (inni tez) cos poszukac, kupic i posluchac. jesli to zagra lepiej niz onkyo 905 to bede bardzo zadowolony i z checia postawie ci butelczyne. pisze to zupelnie na powaznie.

co do mocy to kazdy w necie znajdzie pomiary z laboratorium. oczywiscie nie kazdy potrzebuje miec 150w ale sa tacy co maja duzy pokoj i/lub wymagajace kolumny i w takim przypadku wzmak 50wat na kanal bedzie sie nadawal wylacznie do cichutkiego sluchania

Tu nie o moc chodzi a o zniekształcenia i inne tego typu rzeczy.Idąc Twoim tokiem myślenia żadna lampa nie powinna grać w stereo bo tam jest tylko np.:2 x 25 wat.
prosze czytac ze zrozumieniem

ps
zycze milego sluchania wzmaka <60 watt na kanal z kolumnami o skutecznosci <86dB
 
Ostatnia edycja:

don111

Banned
Denon PMA 550, 777, 757
HK 665
Luxman L410, L430
Arcam Delta 290
Nad 3240PE, 3140, 3060, 3080, 3300
Sansui - cała masa - modeli nie podam ale z pewnością warto się tą marką zainteresować, dosyć popularne są x501, x301, x517 w tych okolicach cenowych...ja mam dwa Sansui - BA-F1 i A40 (to bardziej zabawka bo moc mała - 5kg, 100W poboru mocy... ale jak to pięknie gra, aż trudno uwierzyć)
 

Obecny

New member
YAMAHA RX-V4600 Czarna i srebrna !!! (1509729188) - Aukcje internetowe Allegro

Możesz rozważyć ewentualnie to, wyjdzie delikatnie ponad 500. Allegrowicz z tego co widać jakoś mało handlujący, więc musiałbyś zadzwonić i pogadać, czy to nie jakaś lipa. Tylko w tym ciężko szukać HDMI 1.4 jeżeli na tym Ci zależy i dekoderów 3D


to jest opcja do przemyslania, na 1.4 mi nie zalezy w ogole bo ampli bedzie podpiety do projektora ktory to jak wiadomo nic z dzwiekiem wspolnego nie ma zas samo audio bedzie wpuszczone po optyku, jedynie co mnie przeraza to przesylka tego z PL do mnie, wyglada na ciezkie :)

--- aaa... blizej mnie znalazlem Yamahe RX V3900 w cenie hmm troszke przekraczajacej moje 500 ale do przejscia jeszcze, myslicie ze moge byc zadowolony ?
 
Ostatnia edycja:
Do góry