co wybrać TX L42ET50 czy TX L42ET5E?

voodoopeople

New member
Witam

po naprawdę długich poszukiwaniach (z 10x zmieniałem decyzję :mrgreen:) wybór padł na tv panasonic TX L42ET5E. Ale nie byłbym sobą gdybym nie zadał pytania: czy TX L42ET50 znacznie się różni od TX L42ET5E (oprócz 3D - nie mam zdania co lepsze a i nie wydaje mi się, żebym z tego za wiele korzystał). Interesuje mnie w pierwszym rzędzie jakość obrazu. Na stronie panasonica porównywarka nie za bardzo mi pomaga bo i nie za wiele w niej informacji. Warto dopłacić te 700zł do ET50?

Tv będzie podpięty do sieci (internet + DLNA) i często coś tam podpinane z pena lub z przenośnego dysku. Sygnał leci z dekodera n-ki.

Obecnie mam (miałem) samsunga 37c6500 i co mnie tam najbardziej wnerwiało to clouding. Jakoś nigdzie nie znalazłem testów tego tv więc nie jestem w stanie sam porównać możliwości. Tu też byłbym wdzięczny za porównanie do akurat tego modelu (ewentualnie do samsungów tej klasy).

Liczę na Waszą pomoc :-D
 

voodoopeople

New member
a jak z różnicą w jakości obrazu 2D między tymi modelami ? istnieje?

Przy okazji - dziś można model TX-L42ET5E za około 2630zł :) wczoraj były o 200zł droższe.
Coś chyba wisi w powietrzu :]
 
Ostatnia edycja:

voodoopeople

New member
Tv zwróciłem do sklepu (...gwarancja 10 dni). Nie wiem czy to była wina konkretnego egzemplarza ale wg mnie obraz na nim był .... nieostry? 2 dni próbowałem ustawiać różne parametry ale nic to nie dało. A sygnał - cyfrowy (n-ka) SD i HD i DVB-T. Sprawdzałem także po sieci (DLNA) i bezpośrednio z USB.
Przy ustawieniach fabrycznych - strasznie. Widać od razu, że potrzebna była kalibracja. I tu leży pies pogrzebany - sprawdziłem wszystkie znalezione na tym forum ustawienia (na innych też) i efekt był mizerny.
Co najciekawsze - podświetlenie: z pozycji min do max prawie nic nie dawało (tak na oko z 20% jaśniej).

aha - po kiego wafla Panasonic nadal daje przycisk "n" na pilocie. Kasuje on wszystkie ustawienia i ustawia je jako fabryczne (chodzi o obraz). Wieczorem jest duże prawdopodobieństwo, że się pomylisz :) W starym tv, też panasonicu (jeszcze kineskopowiec) też to badziewie było.

Reasumując - wydaję mi się, że trafiłem tylko na jakiś felerny egzemplarz, ale teraz zmuszony jestem do szukania innego modelu wśród innych marek.
Czekam na test nowej Toshiby 42VL963 - może ten tv spełni moje wygórowane oczekiwania na tv za rozsądną kasę (do ok 3,5k).
 

Krebs

New member
Witam.
A gdyby telewizor TX L47ET50 i telewizor TX L47ET50 były w podobnej (jednakowej) cenie, to który byście polecili?
 
Do góry