Co wybrać: Samsung UE40D6500 czy Sharp LC-40LE830E

JP_Jaro

New member
Witam serdecznie.
Przymierzam się do zakupu tv, cena max do 3500zł i zastanawiam się nad tymi dwoma modelami. Mam zamiar odbierać DVB-t. Narazie w chacie stoi relikt obecnych czasów czyli poczciwy tv jeszcze z kineskopem wiec nie mam dościadczenia z tv led. Będę wdzięczny za wasze opinie.
Poczytałem co nieco na forach i nadal nie jestem zdecydowany. Zależy mi aby obraz był OK, no i aby tv nie miał problemów z odtwarzaniem tego co mu się załaduje przez usb czy hdd.
Design abu tv jest fajny choć bardziej się skłaniam ku Samsungowi. Kolejna sprawa to możliwości jakie dają tv podłączone do neta. Mam wrażenie że tu Samsung ma przewagę, za to Sharp to produkt Japan (solidność) + ta nowa matryca i zdecydowanie mniejszy Clouding niż w Samsungu.
Napiszcie pls jaka jest Wasza opinia i co radzicie zakupić!
Dzięki!
 

JP_Jaro

New member
Kiki może Ty się wypowiesz bo zauważyłem, że masz wiedzę i jesteś w stanie coś poradzić - także liczę na Twoją pomoc w tym temacie! :)
pozdr.
 

Undisput3d

New member
Sam miałem ten sam dylemat sharp czy samsung, obydwa mają swoje plusy i minusy. Kiki coś pewnie doradzi ale jak napiszesz więcej szczegółów na temat do czego i w jakich warunkach chcesz wykorzystywać ten tv...
 

JP_Jaro

New member
W takim razie dodam kilka informacji:
odległość od tv około 2.5m - pokój dość nasłoneczniony ale są rolety. Przeważnie oglądam tv jak wrócę z pracy czyli gdzieś od 18tej wiec słoneczko raczej nie powinno stanowić problemów.
Obecnie posiadam zwykły tv i odbierałem tv analogową przez kabel. Pożyczyłem tuner tv aby przetestować jak działa dvb-t na pc i okazało się że jest ok. 12kanałów . Dlatego planuje zrezygnować z kablówki i stąd pomysł na kupno tv (dekoder do dvb-t raczej odpada). Na początku miał to być zwykły lcd 37 bo mam 90cm szerokości na tv, ale z czasem oglądania, czytania itd. zdecydowałem się na 40cali zwłaszcza, że cena jest podobna a parę cm więcej da się wygospodarować. Szukałem wiec tv z cienką ramką i znalazłem właśnie samsunga. Znowu trochę grzebania w necie i doszedł do tego Sharp. Teraz mam dylemat, który wybrać bo Samsung ma fajne dość intuicyjne menu, i praktycznie wszystko odtwarza, za to sharp ma zdecydowanie mniejszy clouding i lepszą matrycę z czwartym kolorkiem (tak mi się wydaje).
Chciałbym tv, który poprzez usb będzie w stanie odtworzyć popularne formaty i nie będzie miał problemów z napisami (polskie znaki). Mam dvd panasonica i dość często zdarzają się problemy z napisami jak odtwarzam filmy z usb.
Zależy mi aby dobrze odbierał DVB-t, w niedalekiej przyszłości może zakupie blue-ray, i konsolkę aby się nieco móc zrelaksować (lubie F1 więc w coś takiego bym grał + gry typu need for speed itd.)
Zwracam tęż uwagę na jakość wykonania, spasowanie i materiały oraz bezawaryjność (tutaj sharp mi się lepiej kojarzy). Te wszystkie bajery typu wifi, net tv, przeglądarka itd też mnie interesują bo czemu z tego nie skorzystać skoro są takie możliwości (tutaj widzę przewagę dość wyraźną Samsunga).
Napiszcie proszę czy często używacie tych dogoności?
I jeszcze jedna dość istotna dla mnie sprawa - w upc jak ma się u nich net to na ich stronie można ogladać live tv (około 6 kanałów, cnn, animal,discover, tv24) porzez media player. Pytanie - używająć np. przeglądarki w samungu byłaby możliwość ogladania tych kanałow? czy raczej przeglądarka w tv z tym sobie nie poradzi?Coż jeszczę mogę dodać - głównie zależy mi na jakości obrazu, aby były ładne nieprzesadzone kolorki, w miarę dobrze odwzorowana czerń i małe smużenie. Cóż - na to wygląda że poszukuje tv idealnego :) no nic czekam na Wasze opinie i komentarze!
 

janpat_1970

Member
Bez reklam
Witam. Jestem właścicielem UE40D6500 od wczoraj. Jeszcze nie do końca go rozgryzłem i poustawiałem. Telewizor super. Full HD z mkv jak żyleta. 3D z mkv OK. Wbudowane wifi daje rade (mam neta 25Mb/s). Jest jeden problem. Dziś zauważyłem martwego piksela. Jest prawie niewidoczny z odległości 3m ale jest i trochę mnie zastanawia czy nie będzie ich więcej. To trochę psuje ogólne wrażenie. Ale takie rzeczy trafiają się we wszystkich markach.
 

JP_Jaro

New member
Chyba jednak postawie na Samsunga - brak czytania napisów z usb nieco mnie zniechęca do sharpa, a to dość istotna dla mnie sprawa. Poza tym Samsung oferuje 2 pary okularów co też nie jest bez znaczenia.
janpat_1970 - dopisz jeszcze parę słów jak Ci się sprawuje sprzęcik. Poza tym martwym pikselem odkryłeś jeszcze jakieś mankamenty?
 

janpat_1970

Member
Bez reklam
Poza pikselem jest prawie OK. Tzn wielki minus to edycja listy kanałów. Nawet podoba mi się 3D. Po obejrzeniu całego filmu Thor 3D nie czułem się za bardzo zmęczony. Nie korzystam z napisów w tv bo mam odtwarzacz hd Arive 310 i daje sobie bardzo dobrze rade z materiałem full hd mkv i 3D mkv. Internet tez ok. No i superowo wygląda na ścianie. Ma dobrą czerń i całkiem dobry dźwięk jak na 3 cm grubości. Okulary też są fajne. Do tv dołączają 2 pary czyli dla 2 osób. Ogólnie fajny sprzęt.:)
 

z_komputer

New member
Witam wszystkich serdecznie!

Mam 2 pytania odnośnie Samsunga UE40D6500:
1. Czy jest w nim wbudowany mechanizm "autoskalowania obrazu"? (nie wiem, czy dobrze nazywam tą funkcję, więc proszę o wyrozumiałość)

We wcześniejszych LCD Samsunga, mimo formatu 16:9, niektóre filmy i programy miały wyświetlane czarne pasy na dole i góry ekranu, gdyż tv nie potrafił automatycznie ich "zlikwidować" Jedynym wyjściem było ręczne ustawienie skalowania obrazu. Czy D6500 sam potrafi dostosować obraz do pełnego ekranu? (w panasonicach ten mechanizm dostępny jest np od dawna)

2. Wiem, że ten tv obsługuje filmy z rozszerzeniem *mkv. Jak wygląda sprawa z napisami do większości filmów? (formaty *.txt bądź *.srt) Można je spokojnie załadować z usb czy zewnętrznego HDD?

Proszę o pomoc
Dziękuję i pozdrawiam.
 

janpat_1970

Member
Bez reklam
Właśnie wczoraj dostałem nowego UE40D6500. Czekałem wprawdzie 2 tygodnie na sprowadzenie tv ale ten z martwym pikselem wrócił do sklepu a u mnie wisi na ścianie nówka. Teraz tylko kalibracja.:)
 

cacumen

Member
Bez reklam
Witam wszystkich serdecznie!

Mam 2 pytania odnośnie Samsunga UE40D6500:
1. Czy jest w nim wbudowany mechanizm "autoskalowania obrazu"? (nie wiem, czy dobrze nazywam tą funkcję, więc proszę o wyrozumiałość)

We wcześniejszych LCD Samsunga, mimo formatu 16:9, niektóre filmy i programy miały wyświetlane czarne pasy na dole i góry ekranu, gdyż tv nie potrafił automatycznie ich "zlikwidować" Jedynym wyjściem było ręczne ustawienie skalowania obrazu. Czy D6500 sam potrafi dostosować obraz do pełnego ekranu? (w panasonicach ten mechanizm dostępny jest np od dawna)

Jest funkcja autoszerokość-nie zawsze skuteczna


2. Wiem, że ten tv obsługuje filmy z rozszerzeniem *mkv. Jak wygląda sprawa z napisami do większości filmów? (formaty *.txt bądź *.srt) Można je spokojnie załadować z usb czy zewnętrznego HDD?

Napisy w obu formatach ..w różnych ustawieniach

Proszę o pomoc
Dziękuję i pozdrawiam.


Ogólnie całkiem nieźle-widać postęp w stosunku do starszych model:)
 

grzess

New member
Witam
A ja mam pytanie co do jakości obrazu w Samsungu przy zwykłym sygnale nie HD, w sklepie miałem wrażenie, że dość mocno smuży w porównaniu np. do Sharpa
 

nowy84

New member
Wszystko ok ,ale mi wymieniali tv 3 razy bo caly czas piksele martwe po tygodniu wyskakiwaly.Jedna rada DALEKO od Samsunga.

Kurcze, faktycznie pech... Mam 2 tygodnie ten tv, ale choćbym nie wiem jak mocno się przyglądał - martwych pikseli brak, mam nadzieje że się nie pojawią, bo tak poza tym cieszę się tym tv jak dziecko, jeśli chodzi o media, to istny kombajn, po prostu odtworzy wszystko, raz nie chciał mi odtworzyć jakiegoś mp4, i tylko raz. Obraz jest rewelacyjny (w dwóch filmach w kilku scenach pojawiły się migotania na konturach przedmiotów, nie wiem czy to wina formatu??, tak poza tym żadnych wałków), napisy no problem, all share ładuje się w 2 sekundy, video z telefonu - proszę bardzo, wifi złapało odrazu i to w dodatku hotspot zrobiony w laptopie (teraz mam już osobny router), internet typu youtube itd jak wszędzie ok, pełna przeglądarka ok, tylko wpisy tekstu do bani to fakt, ale można to łatwo obejść poprzez funkcję search (przycisk na pilocie), gdzie jest pełne i wygodne qwerty, lub smartfon z androidem. Clouding jest, ale przy podświetleniu poniżej 11, szczerze muszę się ostro przygładać aby to dojżeć (gdyby nie wpisy na forach o ledach, prawdopodobnie nie zwróciłbym nigdy na to uwagi), choć widziałem w tym samym modelu bardziej widoczny (zależy , nie wiem od matrycy?, farta?), czytałem opinie o tym że się grzeje, ale mój jest w zasadzie chłodno-ciepły, nie wiem skąd te opinie? - chyba że ledy na maksa ustawiają, ale wtedy tego nie da się oglądać, za jasno. Tylko jedna istotna rada, początek - padaka, i nie ma co ściemniać, tydzień kalibrowania, mieszania, kombinowania - i już nie chcę innego tv. Kalibracja, kalibracja i kalibracja to podstawa...
Gdyby nie ten wałek z tym 3d który nam samsung zafundował, to moim zdaniem naprawdę dobry tv, a tak trochę niesmak...
Dziwi mnie też totalny brak testów modelów led samsung w hdtv (prawie wyłącznie testy panasonica i sharpa), albo nie umiem szukać, a cieszą się ogromnym przecież zainteresowaniem, czego oczywiście główną przyczyna i nie bójmy się tego powiedzieć jest wygląd, który nie zestarzeje się przez kilka następnych lat, bo jakość wykończenia przecież też jest extra, cena 3100 jaką dałem z 3 okularami (wartość sklepowa sztuki 300, realna 150) też myślę extra, ale oczywiście kasa to rzecz względna :)

Pozdrawiam.
 

Palczyk

New member
Witam wszystkich.
Ja się ostatnio naczytałem tego forum o tym co zakupić, po kolei wszystkie opinie i w końcu zdecydowałem się na Sharpa LC-40LE830E.Jestem bardzo zadowolony z tego telewizorka dostałem dwie pary okularów, śmiga niesamowicie, testowałem na xboxsie, filmy hulają z hdd, itd.Mam jednak prośbę może ktoś ma odpowiednie ustawienia do kalibracji tego tv?
 
Do góry