Co wybrać? Plazma - LCD

Status
Zamknięty.

link2jack

New member
1. Telewizor bedzie stał na szafce około 3-3,5 metra od oglądającego (na wprost)
2. Budżet to 3000zł
3. Kompletnie nie wiem co wybrać - sądzę, że minimum 46cali - ewentualnie 50
4. LCD czy Plazma?
5. Podłączenie pod kablówke (zadnego ps3 - filmy bardzo żadko - 99% wieczorem programy telewizyjne)
6. Czy wogole brać pod uwagę cos poza FullHD?

Proszę mi doradzić czym sie kierować przy zakupie.
 

link2jack

New member
Po nie małej lekturze forum wybór padł (chyba ostatecznie) chwilowo na dwa modele:
Panasonic TX-P50S20 E i LG50PK750 - kompletnie nie wiem co mam wybrać :(
Podpowiedzcie jakie są rożnice...

Edit: Ewentualnie jeśli jakość dwóch powyższych daje dużo do życzenia może warto "zejść" z cali i kupić:
Panasonica TX-P42V20E ?
 
Ostatnia edycja:

digitalus

Banned
witam
tylko plazma.nawet jesli wydasz nizsza sume bedziesz zadowolony.
http://www.hdtv.com.pl/forum/533036-post341.html
wiekszosc osob uwaza ze nizsza rozdzielczosc telewizora to wada , ja uwazam ze zaleta.(potwierdzenie w linku wyzej i kolejnych linkach ktore sa nizej) telewizor jest tanszy i jakosc obrazu sd jest lepsza. jesli ogladamy glownie kanaly sd to nie widze konkurencji, zdecydowanie wygrywa plazma. kolejne przyklady tutaj
http://www.hdtv.com.pl/forum/panasonic/64732-panasonictx-p42g20e-jakosc-obrazu-analogowego.html

wczoraj w sklepie saturn widzialem jak podlaczono sygnal sd do telewizora sony lcd seria EX700 , kanal polsatu. jakosc obrazu byla bardzo slaba. wybrano nawet format 4:3 czyli z pasami po bokach ekranu. duze rozmycie obrazu
jesli dzis jeszcze bedzie ten telwizor to zrobie zdjecie.
troche dalej plazma LG 42pj350. tez podlaczony sygnal sd, plazma zrobila miazge z telewizora sharp za ponad 4000 zl, w lcd sharp tez zanik ostrosci i brak szczegolow gdy byl podlaczony sygnal sd.
 
Ostatnia edycja:

link2jack

New member
W takim razie czy na kablówce zobacze różnicę pomiędzy Panasonikiem TX-P50S20 E a LG50PK750?? Który z nich bedzie lepszy?

Czy może Panasonic TX-P42V20E bedzie lepszym wyborem?

Edit: Skoro telewizor ma działać jedynie na kablówce to moze lepszym wyborem bedzie LG 50PJ350 (HD READY) ??
 
Ostatnia edycja:

digitalus

Banned
jesli w kablowce brak kanalow hd to najlepsza jakosc obrazu sd uzyskasz w TX-P50X20E. rozdzielczosc tego telewizora to 1024 x 768 . kanaly sd beda prezentowac sie lepiej.takie jest moje zdanie
niestety nie zaczekali na mnie w saturnie:) i sygnal sd polsatu juz wylaczyli , pewnie ludzie uciekali w poplochu gdy zobaczyli taka jakosc obrazu w lcd. a tak bardzo chcialem zrobic zdjecia. zrobilem tylko to co bylo.
jakosc zdjecia nie jest najlepsza bo zrobiona przez telefon,
42pj350 i sharp za 3999 zl .
42pj350 ma tez rozdzielczosc 1024x768
zwracamy uwage na szczegoly czyli np na licznik wagi.widac wiecej szczegolow i lepsze nasycenie kolorow w plazmie lg 42pj350. cena nizsza i jakosc obrazu lepsza. misiek tez bardziej wyrazny w plazmie.
http://s2.ifotos.pl/img/Foto0037_hrnarer.jpg
 
Ostatnia edycja:

hcl4

New member
W takim razie czy na kablówce zobacze różnicę pomiędzy Panasonikiem TX-P50S20 E a LG50PK750?? Który z nich bedzie lepszy?

Czy może Panasonic TX-P42V20E bedzie lepszym wyborem?

Edit: Skoro telewizor ma działać jedynie na kablówce to moze lepszym wyborem bedzie LG 50PJ350 (HD READY) ??
Jeśli plazma to tylko panasonica. Ja zdecydowanie polecam v20 jak narazie to chyba najlepszy tv pomimo opisywanych wad. Mam cyfrową tv kablową z dekoderem pvr i jakość programów sd jest bardzo dobra (pomijam niektóre programy, które nadawne są w słabszej jakości) natomiast o hd nie wspominam, bo to miód dla oka :) i gdybym miał kupić jeszcze raz tv, to wybór byłby taki sam czyli V20.
 

link2jack

New member
Kompletnie się na tym nie znam - ale dowiedzialem się, że moj dostawca telewizji ma opcję programową w jakości analogowej i cyfrowej. Przy czym w opcji cyfrowej jest 7kanałów HD (szczegóły na:Telewizja - Programy ).

Sorry za pytanie ale czy SD o którym mowicie to analogowa? A gdy wezmę pakiet cyfrowy to bedzie elegancko odbierac?

Jeszcze raz sorry za takie pytanie - z pewnością jest proste :D
 

hcl4

New member
....jeśli serek to tylko Danona itd.....ale inni producenci też są i produkują równie dobre produkty :wink:
Pewnie masz rację :) ale to moje skromne zdanie, że ja bym kupił v20. Wiem że nie ma dobrej i złej "firmy" ale jest jakaś średnia opini wszystkich i prawdopodobieństwo. Tak samo jak w dziedzinie samochodów - mówią że jak samochód, to tylko toyota a np. skoda to "nie" - a okazuje się, że (ja osobiście) nie słyszałem o jakiś wadliwych seriach skody a np. toyota miała kilka razy jakies seryjne wady :). Kiedyś chcialem kupić dobrą pralkę, ktoś doradził mi żeby zdzwonić do serwisu i zapytać, które częściej się psują - i człowiek odpowiedział mi że teraz nie ma złego producenta są tylko wadliwe egzemplarze:). Więc tak samo pewnie jest w tej dziedzinie, wydaje mi się że trzeba znaleźć coś co się spodoba i tyle - chociaż na 1 miejscu powinno się kierować jakością odbioru telewizji a na kolejnych miejscach inne + np. wykonanie itd. Nie ma dobrej recepty na to:)
 

Adrian85

New member
Bez reklam
No tak,ale nie 42'' do 3-3.5m,po co potem żałować że się nie kupiło w tej cenie 50'':)
A czy to będzie panas czy Lg?
Lg jest lepiej wyposażony i ma filtr,a na którym będzie lepszy odbiór?Ilu użytkowników tyle opinii.
 
Ostatnia edycja:

digitalus

Banned
Kompletnie się na tym nie znam - ale dowiedzialem się, że moj dostawca telewizji ma opcję programową w jakości analogowej i cyfrowej. Przy czym w opcji cyfrowej jest 7kanałów HD (szczegóły na:Telewizja - Programy ).

Sorry za pytanie ale czy SD o którym mowicie to analogowa? A gdy wezmę pakiet cyfrowy to bedzie elegancko odbierac?

Jeszcze raz sorry za takie pytanie - z pewnością jest proste :D
sd czyli np kanaly tvn,tvn7 polsat, tele5,polonia 1, tvp i inne kanaly
Rozdzielczość SD w telewizji cyfrowej - artykuł na SATELLITE Charts
telewizja analogowa i cyfrowa
NAZIEMNA TELEWIZJA CYFROWA DVB-T w Polsce
 
Ostatnia edycja:

redlum

New member
Bez reklam
program nadawany w wersji cyfrowej powinien być lepszy (nie ma strat jakości jakie występują w opcji analogowej)
 

hcl4

New member
Ostatnia edycja:

pierwszy

Banned
Kompletnie się na tym nie znam - ale dowiedzialem się, że moj dostawca telewizji ma opcję programową w jakości analogowej i cyfrowej. Przy czym w opcji cyfrowej jest 7kanałów HD (szczegóły na:Telewizja - Programy ).

Sorry za pytanie ale czy SD o którym mowicie to analogowa? A gdy wezmę pakiet cyfrowy to bedzie elegancko odbierac?

Jeszcze raz sorry za takie pytanie - z pewnością jest proste :D

Jeśli chcesz oglądać cyfrowe kanały z kablówki prawdopodobnie będziesz potrzebował tunera dvb-c.
Albo dostarczy ci go kablówka (za opłatą, kaucją czy innych warunkach musisz się zorientować) albo kupisz tv z takim tunerem i będziesz miał swój co jest dobrym rozwiązaniem (jedna skrzynka i pilot mniej). Panasoniki posiadają takie tunery np. TX-P50C3, w specyfikacjach pdp LG nie widać informacji o dvb-c.

Jest jeszcze samsung (np. c550)...
 

link2jack

New member
Panasonic TX-P50S20E widzę, że także ma taki tuner:
- tuner DVB-T (H.264 HD)
- tuner DVB-C (nie H.264 HD) dla Austrii
- DVB-T, MPEG4

W poniedziałek zadzwonię do dostawcy telewizji i wypytam. LG 50PK750 także posiada
- tuner DVB-T, MPEG4
 
Ostatnia edycja:

pierwszy

Banned
W poniedziałek zadzwonię do dostawcy telewizji i wypytam. LG 50PK750 także posiada
- tuner DVB-T, MPEG4

dvb-t służy do odbioru cyfrowej telewizji naziemnej. Do odbioru cyfrowych kanałów z kablówki potrzebujesz tuner dvb-c. Zapytaj swojego operatora.

Niekoniecznie, mogą być przesyłane kablem.
Kup Panasa, Vałka jest the best.

Oczywiście, że kablem jak to w tv kablowych zwykle bywa.
 

link2jack

New member
Kolejne godziny spędzone nad lekturą tego forum i im wiecej czytam to tym bardziej nie mogę się utwierdzić w wyborze. Większość z was pisze ze do ogladania kablowki wystarczy hd ready.
Samsung PS50C430
PANASONIC TXP50C2E

Jeśli jednak odradzicie te modele pozostanę przy PANASONIC TX-P50S20E
 
Status
Zamknięty.
Do góry