co wybrać plazma czy lcd?

Lukaz2

New member
mam pytanie i proszę o pomoc :) (wiem, że tych pytań było już milion, bo poczytałem forum, ale potrzebuję podpowiedźi do moich konkretnych warunków),

obecnie mam lcd 32 cale hd ready, doszedłem do wniosku że czas na coś większego. po przemyśleniu wiem, że chcę zamienić 32 cale na 42 cale full hd. teraz tylko pytanie zamienić na plazmę czy led'a.

odległość od tv to ok. 2 - 2,5 metra. pokój jest mało nasłoneczniony, raczej zacieniony przez cały dzień, tv odbiera sygnał tylko z anteny z dachu i raczej przez dłuuuuugi czas to się nie zmieni.
do tv obecnie podłączone jest kino domowe i xbox 360 (do nowego także będą podłączone).
procentowe wykorzystanie tv to:
- 60% filmy, seriale puszczane przez kino domowe (divxy itd),
- 39 % xbox,
-1 % oglądanie programów tv z anteny ;)

większego niż 42 cale nie chcę, tv będzie stał, w razie problemów z nasłonecznieniem (w co wątpie, bo nigdy nie wpadł do pokoju ani promień słońca) - mam rolety. ponadto tv wykorzystywany jest obecnie (i w dalszym ciągu będzie) głównie wieczorami i w nocy, sporadycznie kiedy w dzień (raczej są to baaaardzo pojedyncze przypadki). budżet jaki przewiduje to 2.500 - 2.800 (ale to już max i ani 1 zł więcej).

oglądałem dzisiaj w sklepie stojące obok siebie plazmę 42 cale i leda... hm.. powiem szczerze, że mam dylemat. wydaje mi się, że każda plazma na którą patrzyłem ma jakieś ciemne kolory (nienaturalne), jak były jakieś ciemne sceny pokazywane to na plazmie połowy nie widziałem, a led pokazywał wszystko... może to wina tego, że mam w domu 2 lcd i przywykłem..

podsumowywując... proszę wszystkich mądrzejszych ode mnie w tym temacie o podpowiedź, co wybrać, przy uwzględnieniu % przeznaczenia tv i jego użytkowania.
Ps. obecnie tv dziennie użytkowany jest może 1-2h, w weekendy zdarza się dłużej o ile czas pozwala.

i na koniec - jeśli chodzi o plazmę - wpadło mi w oko takie coś: Panasonic TX-P42G30E.

POMOCY !! :)
 
Do góry