Co wybrac - Panasonic HDC-SD9D lub HDC-SX5EB?

sethh

New member
Witam,
poczatkowo zastanawialem sie nad rozsadna kamera hdd do prywatnego uzytku, ale w koncu jako ze mam hd lcdtv, ps3 i ogolnie powoli przechodze sobie na hd to podjelem decyzje ze jednak doloze troche wiecej na kamere hd. I tak poki co zastanawiam sie nad dwoma modelami Panasonic - HDC-SD9D oraz HDC-SX5EB. Oba sa w podobnej cenie (obecnie jestem w uk - cena obydwoch to kolo 2200zl) jednak bardziej przypada mi do gustu pierwszy model. Prosze o opinie kogos kto sie zna, ktora kamere wybrac. Dzisiaj chcialbym dokonac zakupu. Pozdrawiam

Minusy modelu sd9 to wyjscie mini hdmi zamiast zwyklego wiec trzeba kupic kolejny kabel, oraz oczywiscie ze jest jeden nosnik pamieci - wie ktos moze czy w zestawie znajduje sie nagrywarka dvd?
 
Ostatnia edycja:

emigrant

Member
sethh napisał:
Witam,
poczatkowo zastanawialem sie nad rozsadna kamera hdd do prywatnego uzytku, ale w koncu jako ze mam hd lcdtv, ps3 i ogolnie powoli przechodze sobie na hd to podjelem decyzje ze jednak doloze troche wiecej na kamere hd. I tak poki co zastanawiam sie nad dwoma modelami Panasonic - HDC-SD9D oraz HDC-SX5EB. Oba sa w podobnej cenie (obecnie jestem w uk - cena obydwoch to kolo 2200zl) jednak bardziej przypada mi do gustu pierwszy model. Prosze o opinie kogos kto sie zna, ktora kamere wybrac. Dzisiaj chcialbym dokonac zakupu. Pozdrawiam

Minusy modelu sd9 to wyjscie mini hdmi zamiast zwyklego wiec trzeba kupic kolejny kabel, oraz oczywiscie ze jest jeden nosnik pamieci - wie ktos moze czy w zestawie znajduje sie nagrywarka dvd?

Idź poczytaj na camcorderinfo.com test tej kamery SD9 albo HS bo to w sumie to samo tylko HS9 ma dysk 60GB. Ten panasonic(sd9 i hs9) wypadają bardzo słabo. Sam byłem z tą kamerą zainteresowany, ale zrezygnowałem bo jest gorsza od Canona HF10 albo HF100, ale wybór należy do Ciebie. Te Canony są tylko na karty SDHC gdzie model HF10 ma wbudowane swoje 16GB plus slot na karty SDHC. HF100 ma tylko slot na SDHC karty. Te karty są w miarę tanie więc można mieć*ich kilka. Przy enkoderze AVCHD można sporo nagrać na 16GB karcie. Panasonicy to też AVCHD kamery.

pzdr.
 

Papcio

New member
emigrant napisał:
Ten panasonic(sd9 i hs9) wypadają bardzo słabo. Sam byłem z tą kamerą zainteresowany, ale zrezygnowałem bo jest gorsza od Canona HF10 albo HF100, ale wybór należy do Ciebie. Te Canony są tylko na karty SDHC gdzie model HF10 ma wbudowane swoje 16GB plus slot na karty SDHC. HF100 ma tylko slot na SDHC karty. Te karty są w miarę tanie więc można mieć*ich kilka.
pzdr.

słabo nie słabo...
wiadomo że większa matryce to mniejsze szumy, ale w PAnasonicu nie jest tak koszmarnie a różnica w cenie tez może być ważna

ja sie zdecydowałem na panasonica - bo znalazłem go w dobrej cenie, a uznałem ze Canon mimo lepszej jakosci, i wiernosci (sprzet foto mam Canona ) jest zbyt drogi ( tzn jak na moje potrzeby )
 

sethh

New member
A co powiecie o Canon Hg10, cena jest jeszcze dla mnie do przyjecia. Kurde co sie zdecyduje to mi ktos to wybija z glowy :)
 
Do góry